ГоловнаФестиваліІнші фестиваліФестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"

Фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"

Фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"

Одеська опера представляє знакову культурну подію вересня для одеситів і гостей міста - справжнє свято класичного мистецтва "Оксамитовий сезон в Одеській опері"!

Кожен день фестивалю подарує незабутні враження!

Кожен день фестивалю дасть можливість зануритися в особливу, неповторну атмосферу високого мистецтва.

Новий формат фестивалю - у прагненні об'єднати різні форми і жанри, стилі і напрямки класичного мистецтва в єдиному фестивальному контенті: від опери та балету до кіно-хітів, від музики бароко до сучасності, від популярної класики до музичних відкриттів.

Звучатиме музика Бориса Лятошинського та Олега Ківи, Олександра Бородіна і Карла Орфа, Людвіга Мінкуса, Петра Чайковського та Жоржа Бізе, композиторів епохи бароко і треки до блокбастерів.

Відомі музиканти - диригент Оксана Линів (Україна, Німеччина), запрошені солісти - Анжеліна Швачка (народна артистка України, солістка національної опери України), контртенор Юрій Міненко (Україна), який підкорив своїм вишуканим майстерністю кращі сцени світу, улюбленці одеської публіки Коя Окава і Мідорі Терада (Японія) і, звичайно, артисти Одеського національного академічного театру опери та балету зроблять кожен вечір фестивальної програми незабутнім!


Програма Фестивалю

17 вересня, Четвер, 18:30

Урочисте відкриття фестивалю

Ж. Бізе

КАРМЕН

(Прем’єра відбулася 19 червня 2015 року)

В головній партії народна артистка України, солістка Національної опери України Анжеліна Швачка

У провідних партіях – Юлія Терещук, заслужений артист України Віктор Мітюшкін, Костянтин Андреєв

Диригент-постановник  – народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле

Режисер та балетмейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв Росії, народний артист Республіки Татарстан Георгій Ковтун

Хормейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко

Художники-постановники – заслужений художник України Станіслав Зайцев, Олена Лєснікова

Солісти опери, артисти балету, хор, оркестр театру

Дитячий хор «Перлини Одеси» (Керівник – Лариса Гарбуз)

Диригент – головний диригент театру  Олександру Самоїле


18 вересня, П’ятниця, 18:30

«ЕЛІЗІУМ ОРФЕЯ»

Всесвітньо відомий контртенор Юрій Міненко виконує сцени та арії  з творів Г.Ф. Генделя, А.Вівальді, Г.Персела та ін.

Солісти – Аліна Ворох, Анастасія Голуб, Юлія Терещук, Таїсія Шафранська та камерний оркестр театру

Диригент – Ігор Чернецький


19 вересня, Субота, 18:30

О.Бородін

КНЯЗЬ ІГОР

У провідних партіях – заслужена артистка України Тетяна Захарчук, Олег Злакоман, Вадим Черніговський, Дмитро Павлюк та соліст Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В.Лисенка Сергій Замицький

Диригент-постановник  – народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле

Режисер-постановник – народний артист Росії Станіслав Гаудасинський

Художник-постановник – Тетяна Астаф’єва

Хормейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко

Солісти опери, артисти балету, хор, оркестр театру

Дитячий хор «Перлини Одеси» (Керівник – Лариса Гарбуз)

Диригент – Ігор Чернецький



20 вересня, Неділя, 18:30

Л. Мінкус

ДОН КІХОТ

В провідних партіях Мідорі Терада, Коя Окава (Японія)

Хореографія М. Петіпа, О. Горського, К. Голейзовського

Нова хореографічна редакція  – заслужений артист Росії Юрій Васюченко

Художник-постановник – заслужений художник України Наталія Бевзенко-Зінкіна

Диригент – Віталій Ковальчук


20 вересня, Неділя, 22:00

Мала сцена «Бельетаж»

ЧАРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІРИКИ

В програмі твори Є. Станковича, М. Скорика, О. Киви

Солісти - Катерина Цимбалюк,  Таїсія Шафранська, Богдана Півненко (скрипка) та Камерний оркестр Одеської обласної філармонії

Диригент – Оксана Линів


 

23 вересня, Середа, 18:30

«ЗОЛОТИЙ ВІНЕЦЬ БОРИСА ЛЯТОШИНСЬКОГО»                                                          

До 120-річчя від дня народження композитора

В програмі фрагменти з опер «Золотий обруч», «Полководець», симфонічна поема "Воз'єднання" та інші твори

Солісти - народний артист України Василь Навротський, Олександр Шульц, Юлія Терещук, Юрій Дудар.

Приймають участь: хор та оркестр театру

Головний хормейстер театру - заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко

Режисер – Оксана Тараненко

Використовуються декорації народного художника України Євгена Лисика

Диригент – Оксана Линів


24 вересня, Четвер, 18:30

В. Губаренко

ВІЙ

(Прем’єра опери-балету відбулася 20 вересня 2014 року)

У провідних партіях – заслужена артистка України Олена Стародубцева, Ілона Скрипник, Марія Рязанцева, Дмитро Бартош, Олександр Стрюк, Микола Суббота, Богдан Чабанюк

Диригент-постановник  – народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле

Режисер та балетмейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв Росії, народний артист Республіки Татарстан Георгій Ковтун

Хормейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко

Художники-постановники – Злата Цирценс

Солісти опери, артисти балету, хор, оркестр театру

Дитячий хор «Перлини Одеси» (Керівник – Лариса Гарбуз)

Диригент – головний диригент театру  Олександру Самоїле


 

25 вересня, П’ятниця, 18:30

«МУЗИЧНІ ХІТИ СВІТОВОГО КІНО»                                                           

Концерт улюблених музичних творів міжнародного кінематографу

Солісти - Аліна Ворох, Надія Сичук, Катерина Цимбалюк, з. а. України Владислав Горай, Василь Добровольський, Дмитро Михеєв, Дмитро Павлюк, Валерій Регрут, Олександр Стрюк та оркестр театру

Режисер – Оксана Тараненко

Диригент – Віталій Ковальчук

 


26 вересня, Субота, 18:30  

П. Чайковський

ЛЕБЕДИНЕ ОЗЕРО

(Прем’єра оновленої версії відбулася 23 жовтня 2014 року)

Хореографія М. Петіпа, Л. Іванова, О. Горського, К. Сєргєєва.

В провідних партіях – Олена Добрянська, Станіслав Скриннік

Нова хореографічна редакція  – заслужений артист Росії Юрій Васюченко

Художники-постановники – заслужені художники України Наталя Бевзенко-Зінкіна, Євген Гуренко

Диригент - заслужений артист України Ігор Шаврук

 


 

27 вересня, Неділя, 18:30

Урочисте закриття фестивалю  

Карл Орф

CARMINA BURANA

Прем’єра кантати в новій сценічній версії

Диригент-постановник  – народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле

Хормейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко

Балетмейстер-постановник – заслужений артист Росії Юрій Васюченко

Режисер-постановник – Оксана Тараненко

Художник по костюмах – Злата Цирценс

Беруть участь Надія Сичук, заслужений артист України Владислав Горай, Олександр Стрюк

Артисти балету, хор, оркестр театру, дитячий хор «Перлини Одеси» (Керівник – Лариса Гарбуз)

Диригент – головний диригент театру  Олександру Самоїле



Партнери фестивалю: 

Розміщує

Інформаційна підтримка: 

 


 

Анжеліна ШВАЧКА

Анжеліна ШВАЧКА (Mezzo-soprano)

Народна артистка України (2012). Володарка Гран-прі Міжнародного вокального семінару (Бург-Бєсков, Німеччина, 1997), лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Бюль-Бюль-огли (Баку, Азербайджан, 2000, ІІІ премія), Міжнародного конкурсу вокалістів ім. І.Алчевського (Алчевськ, Україна, 2001, ІІ премія), Міжнародного конкурсу молодих вокалістів ім. Клаудії Таев (Пярну, Естонія, 2004, ІІ премія), дипломант та володар спеціальної премії Міжнародного конкурсу ім. П. І. Чайковського (Москва, Росія, 2001).


Закінчила Національну музичну Академію України ім. П. І. Чайковського (1997, клас нар. арт. СРСР, проф. Г.О.Туфтіної). З 1993 – солістка опери Національної опери України.
Партії: Галя («Купало» А.Вахнянина), Поліна, Міловзор, Ольга, Лаура («Пікова дама», «Євгеній Онєгін», «Іоланта» П. Чайковського), Любаша («Царева наречена» М. Римського-Корсакова), Марина Мнішек («Борис Годунов» М. Мусоргського), Кончаківна («Князь Ігор» О. Бородіна), Фенена, Амнеріс, Еболі, Маддалена, Інес, партія мецо-сопрано («Набукко», «Аїда», «Дон Карлос», «Ріголетто», «Трубадур», Реквієм Дж. Верді), Кармен в однойменній опері Ж.Бізе, Сузукі, («Мадам Баттерфлай» Дж. Пуччіні), Анджеліна (Попелюшка) («Попелюшка» Дж. Россіні), Лаура («Джоконда» А. Понкіеллі), Лола («Сільська честь» П. Масканьї), Зібель, Гертруда («Фауст», «Ромео і Джульєтта» Ш.Гуно), Даліла («Самсон та Даліла» К.Сен-Санса), Генрієтта («Пуритане» Г.Доніцетті), Кларіче («Любов до трьох апельсинів» С.Прокоф’єва), Сваха баба Бабариха ("Казка про царя Салтана" М. Римського-Корсакова), Терпелиха ("Наталка Полтавка"  М. Лисенка) та інші.


Виступала з сольними концертами у Баку (Азербайджан), Вільнюсі (Литва), на сцені Національної філармонії України. Брала участь в Оперних фестивалях: ім. Ф.Шаляпіна у Казані (Росія, 1998-2001), у м. Малмо (Швеція, 2003), Монреалі (Канада, 2003); у Фестивалях Г. Берліоза у Сан-Мало, духовної музики у Ля-Шез-Дью (Франція, 2004).
Знялася у художньому фільмі «Запорожець за Дунаєм» (за однойменною оперою С. Гулака-Артемовського, режисер Микола Засєєв-Руденко, 2006) у ролі Катерини ІІ.
Співала на оперних сценах Швейцарії, Голландії, Німеччині, Іспанії, Литви, Латвії, Естонії, Туреччини та інших країнах.
Має фондові записи на радіо, серед яких арії та сцени з опер «Севільський цирульник» Дж. Россіні (Розіна), «Самсон і Даліла» К. Сен-Санса (Даліла), «Дон Карлос», «Бал-маскарад» Дж. Верді, романси М. Лисенка, К. Стеценка, Я. Степового, О. Білаша, Ю. Щуровського, І. Поклада, українські народні пісні. Про творчість Анжеліни Швачки знято передачі на УТ-2 у циклі програм «Світоч».
Гастролювала у США, Данії, Італії, Німеччині, Швейцарії, Польщі, Угорщині, Франції, Голландії, Бельгії, Японії та інших країнах.

Мідорі ТЕРАДА

Мідорі ТЕРАДА

Лауреат III міжнародного конкурсу Ю. Григоровича «Молодий балет світу» (2010), міжнародного конкурсу артистів балету імені К. Максимової «Арабеск-2012» у Пермі.

Володарка премії імені Г. Уланової за одухотвореність танцю та спеціального призу К. Максимової та В. Васильєва.

Випускниця Московської державної академії хореографії.

 

У її репертуарі: Кітрі і Амура («Дон Кіхот» Л. Мінкуса), Аврора («Спляча красуня» П. Чайковського), Маша («Лускунчик» П. Чайковського), па-де-де з балету «Полум`я Парижа» Б. Асаф’єва та інші. 

Коя ОКАВА

Коя ОКАВА

Лауреат І премії Міжнародного балетного конкурсу в Алма-Аті (2008), І премії Відкритого конкурсу балету в Японії (2009), III Міжнародного конкурсу Ю. Григоровича «Молодий балет світу» (2010), І премії Міжнародного конкурсу артистів балету імені К. Максимової «Арабеск’2012» у Пермі.

Випускник Московської державної академії хореографії.

У його репертуарі: Базiль («Дон Кіхот» Л. Мінкуса), Дезіре («Спляча красуня» П. Чайковського), принц («Лускунчик» П. Чайковського, па-де-де з балету «Полум`я Парижа» Б. Асаф`єва та інші.

 

Юрiй Миненко

 Юрiй Миненко народився в мiсті Радомишлi Житомирськоï областi (Украïна). Вчився грi на фортепiано та хоровому диригуванню. Закiнчив Одеську державну музичну академiю іменi А.В. Неждановоï, де навчався на кафедрi сольного спiву в класi доцента Ю.Є. Тетерi спочатку як баритон, а потiм як контртенор. Закiнчивши аспiрантуру, Юрiй з 2007 по 2010 рiк викладав в Академiï на кафедрi сольного спiву. 
  
Юрiй з великим успiхом виступав на багатьох вокальних конкурсах. Зокрема, вiн став першим украïнським спiваком i першим контртенором, який вийшов у фiнал Мiжнародного конкурсу оперних спiвакiв «Спiвак свiту» в Кардiффi за всю iсторiю цього змагання. 
  
Зі студентських рокiв Юрiй активно концертує по Украïнi та за кордоном: вiн виступав у Болгарiï, Грецiï, Iзраïлi, Великобританiï, Іспанiï, Італiï, Францiï, Нiмеччинi, Швейцарiï, Нідерландах, Росіï та США; брав участь у виставах таких театрiв як Большой театр (Москва, Росія), Національний театр Мангейма (Мангейм, Німеччина), Кельнська опера (Кельн, Німеччина), Театр Єлисейських полів (Париж, Францiя), Національна опера Лотарингіï (Нансi, Францiя), Театр на Відні (Відень, Австрiя), Лозаннська опера (Лозанна, Швейцарiя) i Опера Санта-Фе (Санта-Фе, Нью-Мексико, США). 
  
Серед диригентiв, з якими спiвпрацює Юрiй — Iгор Андрiєвський, Грант Гершон, Райнхард Гьобель, Марк-Андре Дальбавi, Володимир Дикий, Пол Деніел, Алан Кертіс, Роман Кофман, Андреа Маркіол, Андріс Нельсонс, Василь Петренко, Йоргос Петру, Андрій Решетін, Ральф Сохачевскі, Джозеф Трефтон, Дієго Фазоліс, Саймон Хелсі, Ігор Шаврук, Дан Еттінгер, Михайло Юровський і Володимир Юровський. 
  
Серед сценічних робіт Юрія є партіï в операх епох бароко, класицизму і романтизму: Анній в опері В. А. Моцарта «Милосердя Тiта», Євстафій в опері Г. Ф. Генделя «Рінальд», Коррадо в опері А. Вівальді «Гризельда», Ратмир в опері М. І. Глінки «Руслан та Людмила», Лісімах в опері Й. К. Баха «Фемістокл» i Мегабiз в оперi Л. Вінчі «Артаксеркс». Концертні роботи співака включають партію Давида в ораторіï Ф. Б. Конті «Давид», альтову партію в ораторіï Г. Ф. Генделя «Месія», «Сонети» та «Сікстинський цикл» М. А. Дальбаві, кантату А. Гийузо «Stabat Mater», а також антифони Г. Ф. Генделя та Д. Скарлатті «Salve Regina». 
  
У планах Юрія на 2013/2014 рік виконання партіï Лісімаха в опері Й. К. Баха «Фемістокл» в Мангеймi (Німеччина), партіï Давида в ораторіï Г. Ф. Генделя «Саул» в Касселі (Німеччина), партіï Мегабiза в оперi Л. Вінчі «Артаксеркс» в Кельні (Німеччина), Версалі (Франція) i Амстердамі (Нідерланди) и партіï Аннія в оперi В. А. Моцарта «Милосердя Тiта» в Нансі i Безансонi (Франція). Також у планах Юрія є участь у записі «Гала-концерту контртенорів» і запис першого сольного альбома. 


Нагороди
 
Всеукраïнський конкурс «Голос Украïни»
Киïв, Украïна, 2001 рiк
Лауреат
 
Великий фестиваль слов'янськоï культури
Париж, Франція, 2001 рiк
Лауреат
 
XL Міжнародний вокальний конкурс імені Франсиско Віньяса
Барселона, Іспанія, 2003 рiк
Спеціальна премія «Кращий контртенор»
 
Міжнародний конкурс молодих вокалістів імені А. Б. Солов'яненка «Солов'ïний ярмарок»
Донецьк, Украïна, 2004 рiк
Перша премія
 
VI Міжнародний конкурс молодих оперних співаків імені Н. А. Римського-Корсакова
Санкт-Петербург, Росiя, 2004 рiк
Друга премія
 
Міжнародний конкурс італійськоï опери «Competizione dell'Opera»
Дрезден, Німеччина, 2007 рiк
Дипломант, фiналiст
 
Міжнародний конкурс оперних співаків «Співак світу» в Кардіффі
Кардіфф, Великобританія, 2009 рiк
Фіналіст пісенного та оперного конкурсів

Оксана Линів

 

Оксана Линів закінчила з відзнакою факультет оперно-симфонічного диригування Львівської державної музичної академії ім. М.Лисенка по класу доцента Дашака Б.З. (2003 р.). Вже під час навчання у 2000 – 2001 рр. працювала суфлером та асистентом Головного диригента М. Юсиповича у Львівському театрі опери та балету ім. С. Крушельницької .

У 2004 р. брала участь у Першому міжнародному диригентському конкурсі ім. Гу. Малера у м. Бамберг (Німеччина), де здобула 3 премію. Після конкурсу була запрошена на піврічне стажування асистентом Головного диригента оркестру Bamberger Symphoniker Дж. Нотта.

З 2005 по 2009 рр. навчалася в Musikhochschule Carl Maria von Weber в м. Дрезден у класі професора Е. Клемма і закінчила з відзнакою Aufbaustudium та Meisterklasstudium.

Брала участь у численних міжнародних майстер-класах відомих диригентів світу. Була багаторазовим стипендіатом престижних фондів та установ,серед яких Goethe-Instytut, DAAD, Dresdner Europa Stipendium, Oscar und Vera Ritter-Stiftung, спеціальної німецької стипендії для жінки-диригента вiд Orchesterakademie Bergischessymphoniker та стипендії від Dirigentenforum des Deutschen Musikrates.

У 2006 році на замовлення Німецької Державної радіокомпанії Bayerischer Rundfunk здійснила записи з оркестром Bamberger Symphoniker творів О.Скрябіна «Поема Екстазу», М. де Фалья «Трикутний капелюх» та Л. Сидоренко «Ab Initio».

Як диригент гастролювала в Румунії, Швейцарії, Франції, Японії, Іспанії.

З 2008 по 2013 рр. працювала в Одеському національному академічному театрі опери та балету, де диригувала  більш як 15 репертуарними виставами. Здійснила постановки опер «Паяци» Р. Леонкавалло, Д. Бортнянського «Алкід». балетів на музику Г. Малера та Й. Штрауса «Таємниця Вiденського лiсу» та Мінкуса «Дон Кіхот»,

B 2010 та 2013 роках здійснила записи для архіву Національної радіокомпанії України та для трансляції на Європейських оперних сезонах опер «Іоланта»  П.Чайковського, «Ріголетто» Дж. Верді та «Алкід» Д. Бортнянського .

Як оперний диригент успішно виступала в Oper Bonn, Theater Osnabrueck, Dresdner Kammerbuehne, Estonian National Opera, Львiвському нацiональному академiчному театрi опери та балету .

 

З вересня 2013 року запрошена на посаду музичного асистента Генерального Музичного Директора Баварської Штатсопери (Bayerische Staatsoper) .

Як диригент здійснила постановки опер Б. Блахера «Прилив», Дж. Россіні «Граф Орі» та П. Рудерса «Сельма Єжкова» та поновлення вистав В.А. Моцарта «Милосердя Тіта», Б. Мартіну «Мірандоліна», Дж. Верді «Tравіата», Г. Доніцетті «Лючія ді Ламмермур».У сезоні 2015-16 – постановка опери Б.Бріттена «Альберт Херінг» та «Споглядання муру»(першопрем’єра) Хауке Бертхайде.

 

В липні 2015 року на запрошення Баварського Радіо здійснила запис з Бамберзьким симфонічним оркестром програми з творів Бориса Лятошинського.  

 

У грудні 2015 року запрошена бути диригентом-постановником балету П. Чайковського «Лускунчик» у Шведській Королівській опері.

У вересні 2016 року Концерт-реквієм «Бабин Яр» з Гамбурзьким симфонічним оркестром та Національною заслуженою академічною капелою «Думка» у Національній опері України – в програмі – «Німецький реквієм» Й.Брамса та «Кадіш-реквієм» Є.Станковича.

У сезоні 2016-17 постановка Р.Вагнера «Летючий Голандець» у Gran Teatro del Liceu в Барселоні.

 

 

Видео