ГоловнаФестивалі"Оксамитовий сезон в Одеській опері"III фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"Гості фестивалюІгор СТОРОЖЕНКО

Ігор СТОРОЖЕНКО

Закінчив Ленінградську (нині - Санкт-Петербурзька) державну консерваторію ім. М. Римського-Корсакова по класах гобоя і фортепіано, продовжував освіту в Німеччині в Кельні та Мюнхені.
 • Лауреат міжнародного конкурсу «Pacem in Terris» в Байройті (перша премія, 1995);
 • Лауреат міжнародного конкурсу «Concours Européen de Musique en Picardie» у Франції (перша премія, 1995);
 • Лауреат міжнародного конкурсу «Sony» в Токіо (спеціальний приз).
Музикант співпрацював як гобоїст з оркестрами Hamburger Staatsoper, Deutsche Oper Berlin, Museumsorchester Frankfurt, Musikkollegium Winterthur, Münchener Bachsolisten, Camerata Academica Salzburg, Hofer Symphoniker; гастролював з сольними виступами в Європі, Азії і Південній Америці; зробив багато записів на CD і на радіо; співпрацював з такими диригентами як Зубін Мета, Гюнтер Ванд, Лорін Маазель, Дмитро Китаєнко, Енох цу Гуттенберг, Херберт Бломштедт, Володимир Ашкеназі, Лотар Цакросек, Паоло Каліньярі, Джон Аксельрод, Герман Боймер, Даніель Кляйнер, Дмитро Ситковецький, Юрій Гильбо та іншими.
 
Вокальну освіту Ігор Стороженко отримав у проф. Антона Праматарова (Болгарія), Крістіана ван Хору (США) і Яна-Хенріка Ротерінга (Німеччина).
 
З 2003 року починає виступати в якості соліста-вокаліста, бере участь у багатьох концертних виставах в різних містах Європи: Санкт-Галлен (Швейцарія); Альтенбург, Хоф, Байройт, Шветцинген, Кенігсбрунн і Лукенвальд (Німеччина); Львів (Україна) з аріями Дж. Россіні, Й. Гайдна, В. А. Моцарта, Дж. Верді, А. Дворжака та інших композиторів.
 
У 2007 році виступав з концертною програмою "Пісні без і зі словами" як гобоїст і співак на фестивалі «Obersdorfer Musiksommer».
 
У сезоні 2007-2008 Ігор дебютував на оперній сцені в театрі м. Хоф (Німеччина) в партії адмірала Лефорта з опери А. Лорцинга «Цар і тесля». У 2009 році виконував партію Коллена з «Богеми» Дж. Пуччіні в Літній опері м. Бамберг (Німеччина), в червні 2010 - партію Спарафучіле та Монтероне з «Ріголетто» Дж. Верді на Open Air в Моншау (Німеччина) з Євою Лінд, Рікардо Ломбарді і Андрієм Дунаєвим.
 
У 2013 році дебютував в Кельнській філармонії - брав участь у виконанні 9-ї симфонії Л. Ван Бетховена з оркестром «Staatskapelle Schwerin».
 
Починаючи з сезону 2012/2013, Ігор є солістом Державного театру опери м. Шверин (Німеччина).
 
До його репертуару входять такі партії:
 • Бонза («Мадам Батерфляй» Дж. Пуччіні);
 • Бартоло, Зорастро («Весілля Фігаро», «Чарівна флейта» В. А. Моцарта);
 • Гремін («Євгеній Онєгін» П. Чайковського);
 • Франк («Летюча миша» Й. Штрауса);
 • Верховний жрець («Набукко» Дж. Верді);
 • Водяний («Русалка» А. Дворжака).

Видео

  Березень, 2019

  ПнВтСрЧтПтСбНд
      12345678910111213141516171819202122232425262728293031