ГоловнаФестивалі"Оксамитовий сезон в Одеській опері"III фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"Гості фестивалюОлексій БУСЬКО

Олексій БУСЬКО

Лауреат ХІ Відкритого конкурсу артистів балету Росії «Арабеск-2010» в Пермі (премія за краще виконання номера сучасної хореографії, а також диплом журі преси за артистизм і втілення авторського стилю хореографа);

Лауреат XXV-го Міжнародного фестивалю сучасної хореографії «IFMC» у Вітебську (гран-прі, 2012);

Лауреат VI-го Міжнародного конкурсу хореографічного мистецтва ім. С. Дягілєва «Бурштиновий Фавн» в Лодзі (гран-прі, 2012);

Фіналіст конкурсу молодих хореографів Context-2916 c з мініатюрою «Блаженні».

Закінчив факультет режисури і хореографії Київського національного університету культури і мистецтв за спеціальністю «хореографія» (2006).

З 2006 по 2016 рік - провідний соліст театру сучасної хореографії «КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ», створеного балетмейстером Раду Поклітару.
 
У якості соліста театру виконав партії у виставах:
 • Хозе, Ескамільо («Кармен.TV» на музику Ж. Бізе);
 • Молодий лікар («Палата № 6» на музику А. Пярта);
 • Принц Лускунчик («Лускунчик» П. Чайковського);
 • Наречений («Андеграунд» на музику П. Васкса);
 • Зігфрід («Лебедине озеро. Сучасна версія» П. Чайковського);
 • Ромео («Ромео і Джульєтта (Шекспірименти)» на музику П. Чайковського, Г. Ф. Генделя та композиторів епохи Ренесансу);
 • Молдова («Дощ» на музику народів світу та Й. С. Баха);
 • Бог («Перехрестя» на музику М. Скорика);
 • Він («Двоє на гойдалках» на музику Й. С. Баха та Ч. Варгаса);
 • Він («Пори року» О. Родіна);
 • Злодій («Видіння Рози» О. Родіна);
 • Він («Жінки в ре мінорі» на музику Й. С. Баха);
 • Батько («Довгий різдвяний обід» на музику А. Вівальді).
В останні роки плідно працює як балетмейстер, здійснює постановки хореографічних мініатюр і одноактних балетів.  Хореографічні мініатюри О. Бусько - «Альбом» на музику Л. Ферре, «День з життя театру» на музику В. А. Моцарта, «Три хвилини» на музику К. Сен-Санса включені в дивертисментну програму «КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТУ» «Con tutti i strumenti».
 
У лютому 2014 р. за запрошенням Володимира Васильєва брав участь в гала-концерті, присвяченому видатній балерині Катерині Максимовій «І все, що зроблено тобою ...», у Большому театрі Росії, де разом з артисткою театру Анастасією Харченко виконав поставлену ним з цієї нагоди мініатюру «Petite fleur» на музику Г. Манчіні.
 
На сцені Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва здійснив першопрочитання двох одноактних балетів київського композитора Олександра Родіна - «Пори року» (2013) і «Видіння Рози» (2014), які увійшли до репертуару театру.
 
Здійснив постановку пластичного руху у виставах Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва «Хорові арабески-2» (2014) і «Хорова азбука для дітей та їх батьків» (2015), став балетмейстером-постановником спектаклю «Казковий світ чудес» (2015).
 
За постановку балету «Пори року» хореограф став номінантом премії «Київська пектораль-2013» (номінація «кращий режисерський дебют»).
 
Є одним з ініціаторів створення і художнім керівником Фестивалю хореографічного мистецтва «КМАТОБ-FEST», який з квітня 2014 року щорічно проходить в театрі.
 
З 2016-го року - викладач сучасного танцю в Київському державному хореографічному училищі.

Видео

  Березень, 2019

  ПнВтСрЧтПтСбНд
      12345678910111213141516171819202122232425262728293031