ГоловнаКолективКерівництвоХудожній керівник балетуОлена Барановська

Олена Барановська

Олена Барановська

Художній керівник балету Одеського Національного академічного театру опери та балету. Народна артистка України

 Олена Барановська – єдина балерина, яка представляла Україну в останньому концерті пана Нурієва в Лондоні. Вона – єдина балерина України, яка була запрошена на святковий концерт на честь 400-річчя Варшави. Несла прапор мистецтва України на гастролях у Великобританії, США, Канаді, Японії, Італії, Іспанії, Франції, Німеччини, танцювала на пірамідах Єгипту і в багатьох інших країнах. Її знає весь світ шанувальників балету. Вона отримала особисте визнання від Майї Плісецької за виконання партії Кармен в балеті "Кармен-сюїта".

Почалася її творча історія в 1981 році, коли Олена Геннадіївна закінчила Пермське державне хореографічне училище по класу заслуженого вчителя Росії Н. Д. Сільвановича. З 1981 по 1986 роки працювала солісткою балету в Пермському державному академічному театрі опери та балету імені П. Чайковського. З 1986 по 2011 рр. – солістка Одеського академічного театру опери і балету, провідний майстер сцени. З жовтня 2011 року – репетитор, а з липня 2017 року – керівник мистецького цеху балету Одеського національного академічного театру опери та балету.
 
Лауреат Республіканського конкурсу артистів балету в Донецьку (1987р., І премія). Працювала з такими видатними балетмейстера сучасності, як народний артист СРСР Ю. М. Григорович, народний артист Росії М. М. Боярчік, заслужений діяч мистецтв Росії В. М. Салімбаєв.
 
Балерина виступала з трупами Великого, Маріїнського театрів в Росії, а також театрів Донецька, Харкова, Дніпропетровська. У складі трупи Одеського театру гастролювала в Японії, Фінляндії, Угорщини, Китаї, запрошувалася в Національну оперу України для виконання прем'єрних вистав.
 
Неповторно виконувала партії Нікії («Баядерка»), Кітрі («Дон Кіхот») Л. Мінкуса, Жизель (однойменний балет А. Адана), Одетти-Оділії («Лебедине озеро»), Маші («Лускунчик»), Аврори («Спляча красуня») П. Чайковського, Кармен («Кармен-сюїта» Ж. Бізе-Р. Щедріна), інші.

О. Г. Барановська викладала в Одеському державному училищі культури і мистецтв ім. К. Ф. Данькевича. Її учні неодноразово ставали лауреатами міжнародних конкурсів, та працюють на кращих сценах світу.