ГоловнаКолективОперна трупаСопраноЗуєнко Лариса

Зуєнко Лариса

Зуєнко Лариса

Солістка опери Одеського Національного академічного театру опери і балету. Народна артистка України

Лауреат Республіканського конкурсу вокалістів імені Миколи Лисенка (1988 рік, Київ).

1986 року закінчила Одеську державну консерваторію (нині – Одеська Національна музична академія) імені Антоніни Нежданової. В Одеському Національному академічному театрі опери і балету працює з 1988 року. В січні 2013 року відзначила 25-річчя творчої діяльності.

Брала участь у концертах Opera Stars в Торонто (1999 рік), в постановках спектаклів в австрійському Куфштайні (2001 рік), у VIII міжнародному фестивалі оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької у Львові (2001 та 2007 роки), у фестивалі «Золота корона» в Одесі (2002 рік), у фестивалі класичного мистецтва в Катарі (2004 рік), у фестивалях в Ларнакі (Кіпр, 2005 рік) та естонському Курессааре (2006 рік).

Двічі брала участь у постановках Opera Bastille в Парижі: 1997 року – у «Травіаті» Джузеппе Верді (партія Віолетти) та 2000 року у «Війні і мирі» Сергія Прокоф’єва (партії Наташі Ростової та Дуняші). У 2000 – 2005 роках співпрацювала з компанією Ellen Kent and Opera International, гастролювала в Англії, Шотландії, Ірландії.

У репертуарі співачки також партії Кароліни (опера «Таємний шлюб» Доменіко Чимарози), Лючії ді Ламмермур (однойменна опера Гаетано Доніцетті), Мімі та Мюзети, Чіо-Чіо-Сан та Ліу (опери «Богема», «Мадам Батерфляй» і «Турандот» Джакомо Пучіні), Леонори, Оскара і Джільди (опери «Трубадур», «Бал-маскарад» та «Ріголетто» Джузеппе Верді), Розіни (опера «Севільський цирульник» Джаоккіно Россіні), Мікаели (опера «Кармен» Жоржа Бізе), Наталки (опера «Наталка-Полтавка» Миколи Лисенка), Оксани (опера «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського), Ярославни (опера «Князь Ігор» Олександра Бородіна), партії сопрано в «Карміні Бурана» Карла Орфа та «Реквіємі» Вольфганга Амадея Моцарта.

Викладачка кафедри сольного співу Одеської Національної музичної академії імені Антоніни Нежданової.