ГоловнаКолективОперна трупаТенориБендеров Валерій

Бендеров Валерій

Бендеров Валерій

Соліст опери Одеського Національного академічного театру опери і балету. Заслужений артист України

Учасник багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів. Визнаний кращим виконавцем партії Калафа в опері «Турандот» Джакомо Пучіні на оперному фестивалі «Токійська осінь» (Японія) та кращим виконавцем партії Отелло в однойменної опери Джузеппе Верді на музичному фестивалі в місті Марбелла (Іспанія, 2005 рік).

Закінчив Одеську державну (нині – Національна) музичну академію ім. Антоніни Нежданової. Нині – в. о. доцента кафедри сольного співу вузу.

Служив в ансамблі пісні і танцю Червонознаменного Одеського військового округу. Брав участь у бойових діях в Афганістані в 1986 – 1988 роках.

У 2002 році став солістом Національної опери України ім. Тараса Шевченка (Київ). З 2010 року – соліст Одеського Національного академічного театру опери та балету. Співпрацює з Національною оперою України ім. Тараса Шевченка.

У репертуарі співака партії Манріко («Трубадур» Джузеппе Верді), Отелло та Радамеса (опери «Отелло» і «Аїда» Джузеппе Верді), Калафа (опера «Турандот» Джакомо Пучіні), Турідду (опера «Сільська честь» П’єтро Масканьї), Каніо (опера «Паяци» Руджеро Леонкавалло), Хозе (опера «Кармен» Жоржа Бізе), Германа (опера «Пікова дама» Петра Чайковського).

Валерій Бендеров гастролював у Японії, Німеччині, Франції, Швейцарії, Іспанії, Італії, Азербайджані.

Звання заслуженого артиста України присвоєне у березні 2012 року.