ГоловнаНовиниНовини за Червень 2013Знайомство з учасниками фестивалю. День п’ятий: «Дон Кіхот»

4 Черв.

Знайомство з учасниками фестивалю. День п’ятий: «Дон Кіхот»

Балетмейстер-постановник
Юрий ВАСЮЧЕНКО, 
заслужений артист Россії

Випускник Ленінградського хореографічного училища імені Агрипини Ваганової по класу Абдурахмана Кумисникова. У 2001 році закінчив Московську академію хореографії, курс режисури хореографії Юрія Григоровича та Генріха Майорова і отримав кваліфікацію «балетмейстер, хореограф».

Лауреат Всесоюзного конкурсу артистів балету в Москві (1980 рік, П премія), конкурсів у Варні (1981 рік, Ш премія), Москві (1981 рік, Ш премія). 1981 року став лауреатом премії імені Ленінського комсомолу.

Виконував провідні партії в балетах «Лускунчик» та «Лебедине озеро» Петра Чайковського, «Егле – королева вужів» Едуардаса Бальсіса, «Вальпургієва ніч» Шарля Гуно, «Жізель» Адольфа Адана, «Спартак» Арама Хачатуряна, «Іван Грозний» та «Ромео і Джульєтта» Сергія Прокоф»єва, «Дон Кіхот», «Пахіта» та «Баядерка» Людвіга Мінкуса, «Жар-птиця» Ігоря Стравінського та інших.

З 1985 року викладає в Московській державній академії хореографії, подібних закладах Лондона, Токіо, Осаки, Нью-Йорка, Вашингтона та інших міст. Постійний член журі міжнародних конкурсів.

З 2009 року Юрій Васюченко обіймає посаду головного балетмейстера Одеського Національного академічного театру опери і балету. За цей період поставив у театрі балети «Пахіта», «Вальпургієва ніч», «Таємниця Віденського лісу», «Дон Кіхот», «Феєрія балету», танці в балетному гала «Нурієв Forever», а також танці в опері «Турандот», «Дон Жуан», «Аїда» та «Князь Ігор».


Диригент-постановник

Оксана ЛИНІВ
Диригент Одеського Національного академічного театру опери та балету

Лауреат Першого Міжнародного конкурсу диригентів ім. Г. Малера в Бамберзі (2004), стипендіат Гете-
Iнституту, Німецької служби академічних обмінів, Dresdner Europa Stipendium, фонду Оскара та Віри Ріттер для молодих музикантів, спеціальної стипендії для жінок-диригентів від Берзької симфонічної академії та Форуму диригентів німецької музичної ради.

Випускниця факультету оперно-симфонічного диригування Львівської державної музичного академії ім. М. Лисенка та Вищої школи музики ім. К. М. фон Вебера (Дрезден).

Диригувала Баварським камерним оркестром, філармонічними оркестрами Бергу, Північного Рейну-Вестфалії, Бремену, Нюрнбергу, оперними оркестрами Бонну, Оснабрюку (Німеччина), Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької, Національної опери Естонії, симфонічними оркестрами Румунії та Японії.

З 2008 року працює в Одеському національному академічному театрі опери та балету. За період роботи у театрі здійснила оновлення опер «Богема» Дж. Пуччіні, «Паяци» Р. Леонкавалло, поставила балет «Таємниця віденського лісу» на музику Й. Штрауса та Г. Малера. 


Художник-постановник
Наталія БЕВЗЕНКО-ЗІНКІНА
Головний художник Одеського Національного академічного театру опери та балету. Заслужена художниця України

Випускниця художньо-педагогічного факультету Одеського художнього училища ім. М. Грекова. З 1970 року на сцені Одеського Національного академічного театру опери та балету створила сценографію та костюми до більш 60 спектаклів. Зокрема для опер «Трубадур», «Аїда», «Травіата», «Ріголетто» та «Бал-маскарад» Дж. Верді; «Мадам Батерфляй», «Богема» і «Тоска» Дж. Пуччіні; «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського; «Катерина» М. Аркаса; «Іоланта» П. Чайковського; «Паяци» Р. Леонкавалло; а також для ба летів «Лебедине озеро», «Спляча красуня» та «Лускунчик» П. Чайковського; «Жізель» А. Адана; «Пахіта» та «Баядерка» Л. Мінкуса та інших.

Оформляла урочисті заходи, присвячені Дню незалежності України, 200-річчю Одеси, ювілеям Т. Шевченка, Б. Хмельницького, Л. Утьосова, Д. Ойстраха, а також міжнародні музичні фестивалі в Угорщині, Болгарії, Китаї, Італії, Лівані та на Кіпрі.


Кітрі
Олена ЄВСЕЄВА
Провідна солістка Маріїнського театру. Заслужена артистка Удмуртської республіки

Лауреат Міжнародного конкурсу артистів балету в Сеулі (2009). Випускниця Академії російського балету імені А. Ваганової.

У її репертуарі: Одетта-Одилія («Лебедине озеро» П. Чайковського), Аврора («Спляча красуня» П. Чайковського), Маша («Лускунчик» П. Чайковського), Жізель («Жізель» А. Адана), Медора («Корсар» А. Адана), Раймонда («Раймонда» О. Глазунова), Вакханка («Вальпургієва ніч» Ш. Гуно), Лауренсія («Лауренсія» А. Крейна), Сильфіда («Сильфіда» Х. Левенсхольда), Нікія, Гамзатті («Баядерка» Л. Мінкуса), Кітрі («Дон Кіхот» Л. Мінкуса), Попелюшка («Попелюшка» С. Прокоф`єва), Маркітантка («Маркітантка» Ц. Пуні), Полігімнія («Аполлон Мусагет» І. Стравінського), Солістка («Весіллячко» І. Стравінського), Егіна («Спартак» А. Хачатуряна) та інші.


Базіль
Філіп СТЬОПІН
Провідний соліст Маріїнського театру

Закінчив Академію Російського балету ім. А. Ваганової.

У репертуарі: «Дон Кіхот» (Базіль); «Корсар» (Алі, Ланкедем); «Ромео і Джульєтта» (Ромео, Меркуціо, Трубадур); «Жізель» (граф Альберт); «Спляча красуня» (Принц Дезіре); «Баядерка» (Божок); «Лускунчик» (Лускунчик-принц, Фріц); балети Джорджа Баланчина, Олексія Ратманського, Вільяма Форсайта і т.д.

Працював з такими хореографами як Джонні Еліазен, Гері Кріст, Олексій Ратманський, Бен Хьюз, Ноа Д. Гелбер, Пітер Кванц.

Учасник гала-концертів солістів Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі та інших містах Росії, а також за кордоном.


Солісти балету Одеського Національного академічного театру опери та балету:

Дон Кіхот, мандрівний лицар – Микита Єлікаров
Санчо Панса, зброєносець Дон Кіхота – Микола Вориводін
Лоренцо, трактирник – Богдан Чабанюк
Дружина Лоренцо – Поліна Осетрова
Ґамаш, багатий дворянин – Юрій Медведєв
Подруги Кітрі – Ольга Воробьова, Олександра Воробйова
Еспада, тореадор – заслужений артист України Сергій Доценко
Вулична танцівниця – Тетяна Афанютіна
Мерседес – Стелла Чернова
Циганка – Оксана Тункевич
Повелителька дріад – Аліна Хилько
Амур – Марина Стрижакова

Архів