ГоловнаНовиниНовини за Січень 2014«Жар-птиця» і «Весна священна» 7 лютого будуть присвячені 90-річчю балетної трупи

31 Січ.

«Жар-птиця» і «Весна священна» 7 лютого будуть присвячені 90-річчю балетної трупи

У рамках святкування 90-річчя балетної трупи Одеського Національного академічного театру опери та балету 7 лютого будуть дані балети Ігоря Стравінського «Жар-птиця» і «Весна священна» (балетмейстер-постановник – народний артист Республіки Татарстан, заслужений діяч мистецтв Росії Георгій Ковтун).

Провідні партії виконають Катерина Кальченко (Жар-птиця), Марія Рязанцева (Дівчина, «Весна священна»), Павло Гриць і Святослав Квачук (Кощій Безсмертний, «Жар-птиця»), Богдан Чабанюк (Юнак, «Весна священна») та Ігор Саражинський (Ідол, «Весна священна»). Замість заявленого раніше заслуженого артиста України Сергія Доценка, який отримав травму, партію Івана-Царевича виконає Станіслав Скриннік. У виставах також братимуть участь артисти балету та оркестр театру.

За диригентським пультом – головний диригент театру, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле.

Прем'єри балетів «Жар-птиця» та «Весна священна» відбулися 2 червня 2013 року в рамках II Міжнародного фестивалю мистецтв в Одеській опері. Цими ж виставами закривався 203-й театральний сезон 21 липня.

На фото Миколи Вдовенка: «Жар-птиця», сцена з вистави

90-річчя балетної трупи в театрі почали відзначати 27 листопада 2013 року. У цей день в Англійському фойє відкрилася фотовиставка «Одеський балет: історія та сучасність». До експозиції ввійшли архівні світлини та роботи сучасних фотографів. Ювілею були також присвячені три балети і гала-концерт, що складався з номерів класичної та сучасної хореографії.

Історія балетної трупи нашого театру веде початок з грудня 1923 року. Тоді було дано першу виставу, поставлену силами хореографічного колективу, – «Лебедине озеро» Петра Чайковського в хореографії Роберта Баланотті. 

Архів