ГоловнаНовиниНовини за Липень 2019Опера-відкриття 210 сезону пройде під орудою диригента зі Львова Мирона Юсиповича

16 Лип.

Опера-відкриття 210 сезону пройде під орудою диригента зі Львова Мирона Юсиповича

Опера «Аїда» Джузеппе Верді, що відкриє 210-й театральний сезон в Одеській опері 1 серпня, пройде під орудою заслуженого артиста України Мирона Юсиповича, диригента Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

«Аїда» та «Набукко» Верді, що були поставлені Мироном Юсиповичем на сцені Львівської опери, здобули найбільшого успіху та резонансу не лише в Україні, а і за її межами. З цими виставами Львівський оперний вперше провів успішні турне Італією (1996), Польщею (2000/01), Австрією та Німеччиною (2000/01/02). Опери отримали схвальну німецьку пресу, а диригент двічі був відзначений дипломами від критиків німецьких медіа.

Мирона Юсиповича запрошено на посаду диригента Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької в 1982 році. У 1994/95 роках він виконував обов’язки головного диригента театру, а у 1998/2000 роках був його художнім керівником.

З 2002-го по 2008 роки Мирон Юсипович, продовжуючи роботу в Львівській опері, був головним диригентом українсько-австрійського симфонічного оркестру K&K Philharmoniker; у 2004/08 був головним хормейстером K&K Opernchor; у 2010/12 роках – головним диригентом академічного камерного оркестру «Віртуози Львова».

У репертуарі маестро більше шістдесяти опер, оперет і балетів, що пройшли під його орудою в театрах України та за кордоном, зокрема, в Маріїнському театрі Санкт-Петербурзі, в Пермі, Кишиневі, Владикавказі, Києві, Одесі, Битомі, Ополе. На сцені Львівського оперного диригент поставив і капітально відновив опери «Євгеній Онєгін», «Іоланта» Петра Чайковського, «Cільська честь» П’єтро Масканьї, «Паяци» Руджеро Леонкавалло, «Царева наречена» Миколи Римського-Корсакова, «Реквієм» Джузеппе Верді, «Чарівна флейта» Вольфганга-Амадея Моцарта, балети «Гамлет», «Франческа да Ріміні» Петра Чайковського тощо.

У виставі «Аїда», що відбудеться 1 серпня, глядачі також вперше почують соліста одеської оперної трупи Олексія Жмуденка в партії Амонасро. Співак – лауреат V  Міжнародного конкурсу  вокалістів ім. Івана Алчевського (І премія, Харків, 2011 рік) та Міжнародного конкурсу-фестивалю «Golden Stars Of Spring» (І премія з відзнакою, Київ, 2018 рік). Закінчив Київське вище музичне училище ім. Рейнгольда Глієра (2003 рік) та Національну музичну академію України ім. Петра Чайковського (2008 рік). До Одеського національного академічного театру опери та балету запрошений у 2019 році.

Головну партію в опері виконає лауреатка міжнародних конкурсів Ганна Літвінова, партію Амнеріс - заслужена артистка України Тетяна Спаська, Жриці - заслужена артистка України Наталія Шевченко. Образ Радамеса втілить лауреат міжнародних конкурсів Олег Злакоман, Рамфіса - заслужений артист України Дмитро Павлюк, Фараона - лауреат міжнародних конкурсів Сергій Узун, Посланця - лауреат міжнародних конкурсів Павло Смирнов.

Фото: сцена з опери «Аїда» за участю Тетяни Спаської та Олега Злакомана

Архів