ГоловнаПро театрАрхітектураДруга реконструкція театру

Друга реконструкція театру

Повне технічне оновлення

Всі зусилля, спрямовані на зміцнення театру в середині ХХ століття, як виявилось, лише сповільнили згубні процеси. Будівля, зведена на осадочних породах грунту, руйнувалась і далі. В середині 90-х років минулого століття її стан був визнаний катастрофічним. У 1996-му Кабінет міністрів України ухвалив рішення про проведення капітального ремонту й виділив для цього кошти. Роботи передбачалось завершити за чотири роки. Однак через недостатність фінансування реконструкція затягнулася на 11 років.

За цей період було знову укріплено фундамент (на цей раз 1800 сваями, забитими на глибину від 14 до 18 метрів), перекрито дах, оновлено фасад та прилеглу територію. Також реконструйовані приміщення ар’єрсцени, планшет, встановлено сучасне освітлювальне та звукове обладнання, систему опалення, нову протипожежну завісу та багато іншого. Нинішнє технічне оснащення театру відповідає найсучаснішим вимогам. Сюди входять кондиціонери, автоматизований режисерський пульт, електронний регулятор художнього освітлення з програмованою кібернетичною установкою, комп’терне управління рухом сцени, складна система протипожежного забезпечення.

Розташування крісел в залі виключає наявність так званих «сліпих» місць, а прекрасна акустика дає змогу доносити до глядачів навіть шепіт зі сцени.

Успішне завершення масштабних і унікальних за складністю робіт стало можливим не тільки завдяки допомозі уряду, а й активній участі одеських підприємств, пожертвам державних діячів, громадських організацій, підприємців та простих одеситів, зокрема й тих, хто проживає сьогодні в інших містах і країнах.