ГоловнаРепертуарАрхівКонцерт Діни Йоффе і Михайла ВайманаТворча біографія Михайла Ваймана

Творча біографія Михайла Ваймана

Михайло Вайман 

(Ізраїль - Німеччина) 
 
 
Михайло Вайман - професор по класу скрипки Вищої музичної школи в Кельні (Німеччина), художній керівник фестивалю та мастеркласу «Musicalsummer» в Малазі (Іспанія). 
Лауреат міжнародних конкурсів скрипалів. 
 
Михайло Вайман народився в Одесі. У своєму рідному місті він закінчив школу ім. проф. П. С. Столярського (клас Леоніда Мордковича). Потім продовжив музичну освіту в Московській консерваторії ім. П. І. Чайковського під керівництвом легендарного скрипаля Давида Ойстраха та Семена Снітковського. 
Вже на початку своєї кар'єри М. Вайман отримав схвальні відгуки критиків. Його називали «Поетом скрипки, що володіє благородним, своїм особливим тоном і який вирізняється глибоким розумінням музики». 
В репертуарі виконавця - все скрипкові сонати Л. Бетховена, Й. Брамса, Р. Шумана, С. Прокоф'єва, Ф. Шуберта, Д. Шостаковича, К. Шимановського, сонати для скрипки соло Й. С. Баха та Е. Изаи і ін . 
М. Вайман - перший виконавець ряду творів сучасних композиторів (Б. Тіщенка, Л. Гофмана, Д. Смирнова, Е.Фірсова) 
 
Гастролював в США, Канаді, Європі, Японії, де виступав з відомими оркестрами, серед яких Берлінський симфонічний оркестр під управлінням Гюнтера Хербіха, Академічний симфонічний оркестр Московської філармонії під управлінням Юрія Симонова, Заслужений колектив Росії Академічний симфонічний оркестр Санкт-Петербурзької філармонії під управлінням Арвіда Янсонса, Литовський камерний оркестр під орудою Саулюса Сондецкіса, Лондонський камерний оркестр солістів, Токійський камерний ансамбль та ін. 
 
Брав участь у багатьох фестивалях камерної музики, де виступав разом з відомими музикантами, такими як Пауль Бадура-Шкода, Юрій Башмет, Маріо Брунелло, Діна Йоффе, Акіко Ебі. 
 
М. Вайман виступав з концертами в Барбікан хол в Лондоні, Бунка Кайкан театр в Токіо, Концертному залі «Плейель» в Парижі, у Великому залі Московської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського та в Концертному залі ім. П. І. Чайковського в Москві. 
З 1989 по 1997 рр. був професором Rubin Academy of Music, Tel Aviv. 
З 1995 по 1999 рр. - запрошений професор в університеті образотворчих мистецтв і музики в Нагоя, Японія. 
 
М. Вайман зробив численні записи творів різних композиторів для радіо і телебачення.

Видео

    Липень, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
          12345678910111213141516171819202122232425262728293031