ГоловнаРепертуарАрхівОрганий концерт жовтняТворча біографія Валерії Балаховської

Творча біографія Валерії Балаховської

Балаховська Валерія 

заслужена артистка України

 

Органним мистецтвом Валерія Балаховська захопилася в музичній школі, де юна піаністка відвідувала факультатив народного артиста України В. Кошуби. Національну музичну академію України ім. П. Чайковського закінчила з відзнакою за фахом фортепіано (клас професора І. Павлової) та органа (клас професора Г. Булибенко). З 1992 року Валерія Балаховська – солістка Національного будинку органної та камерної музики України.

Техніку органного виконавства Валерія Балаховська удосконалювала у відомих зарубіжних музикантів: професора Вищої музичної школи Е. фон Камеке (Німеччина), в якого прослухала повний курс виконавської майстерності «Академія старовинної музики», професорів Ф. Клінди (Словаччина), Б. Біллетера (Швейцарія), Й. Труммера (Австрія).

До свого репертуару органістка включає як взірці світової класики, так і маловідомі твори, доробки сучасних композиторів; виступає в ансамблях з І. Борком, В. Степовою, В. Чікіровим, І. Іщаком, Квартетом ім. М. Лисенка, з Ансамблем класичної музики ім. Б. Лятошинського, Національним ансамблем «Київська камерата», дитячими колективами. Помітною подією в культурному житті Києва стало виконання В. Балаховською з Національним симфонічним оркестром України Симфонії № 9 А. Брукнера.

Валерія Балаховська багато гастролює в Україні та за її межами (Австрія, Німеччина, Данія, Великобританія, Польща, країни Балтії, Росія, Білорусь, Молдова, Узбекистан), бере участь у міжнародних фестивалях органної музики, в музичних програмах радіо й телебачення.

У Росії на Міжнародному конкурсі органістів ім. О.Янченка артистку нагороджено спеціальною відзнакою за краще виконання твору М. Регера.


Видео

    Липень, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
          12345678910111213141516171819202122232425262728293031