ГоловнаРепертуарАрхівСлава в вишніх Богу...Про «Messa di Gloria» Дж. Пуччіні

Про «Messa di Gloria» Дж. Пуччіні

     Дипломна робота композитора Джакомо Пуччіні «Messa di Gloria» вперше була виконана 12 липня 1880 року в м. Лукка в соборі Св. Поліно, покровителя дзвонів. Вона мала величезний успіх у публіки і викликала цілу низку суперечливих, часом скандальних реакцій в музичних і духовних колах міста. Один з учителів Пуччіні по композиції маестро Моско Карнер охарактеризував твір як «досить молодецький, але не позбавлений шарму», в той же час, настоятель кафедрального собору м. Люкка визнав музику Меси «хуліганською і абсолютно непригодною для богослужіння». Однак однокурсники композитора всі як один вважали, що це відкрито новий напрямок в італійській духовній музиці – «La musica puccinistica». Тим не менш, незважаючи на суперечливі оцінки, Меса в чомусь визначила подальший творчий почерк композитора, а деякі її фрагменти були використані в його операх «Манон Леско», «Тоска», «Едгар», «Мадам Батерфляй».

За визнанням самого Дж. Пуччіні, Меса спеціально названа «Messa di Gloria» з огляду на те, що носить скоріше прославляючий, ніж богослужбовий характер. Цим пояснюється її «світськість і плакатність». А для того, щоб зробити свій твір більш легким для сприйняття публікою, Пуччіні послідував улубленному вердіївському девізу «Оркестр – велика гітара!», і в найбільш яскраве місце «Quitollis peccata» ввів мелодію популярної народної пісні регіону Тоскана.

Доля меси склалася незвично. Після першого виконання вона на довгі роки була забута. Через 70 років рукопис меси знайшов американський дослідник творчості Джакомо Пуччіні – Данте Дофілантіно. І тільки через 72 роки після створення вона прозвучала знову. Меса написана на традиційний текст католицького богослужіння латинською мовою.

 


Видео

    Липень, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
          12345678910111213141516171819202122232425262728293031