ГоловнаРепертуарБалетиЖизельКороткий змістДія перша

Дія перша

Події відбуваються в Тюрінгії в епоху феодалізму

Гірське селище в Тюрінгії. Селяни йдуть збирати виноград.

Будинок селянки Берти, вдови, яка живе тут з дочкою Жізеллю. З’являються мисливці – граф Альберт зі зброєносцем. Альберт випередив інших учасників полювання, аби зустрітися з селянською дівчиною, яка сподобалась йому.

Граф і його зброєносець Вільфрід входять у мисливський будиночок і незабаром Альберт виходить в селянському одязі. Вільфрід умовляє графа відмовитись від таємних планів, але той противиться. Він показує на будинок Берти – там живе та, в яку він закоханий. Альберт освідчується Жізелі в коханні, яка напівжартома висловлює недовіру його словам. Вона зриває квітку і ворожить на її пелюстках: любить – не любить. Пелюстка стверджує, що «не любить». Тоді Альберт потай від Жізелі обриває одну пелюстку і показує їй, що попереднє ворожіння було помилковим.

Любовну сцену перериває лісник Ганс. Побачивши Жизель з графом, він застерігає дівчину і просить відповісти йому взаємністю. Альберт, розсердившись, проганяє його. З’являються подруги Жізелі. Вони оточують її і починають танці. Альберт із захватом стежить за Жізеллю – її веселість та жвавість чарівні.

Берта, мати Жізелі, виходить з будинку. Вона нагадує дівчині, що в тої хворе серце і їй не можна танцювати. Але Жізель ніщо не лякає, вона щаслива.

Чути звуки рогів – це наближаються учасники полювання. Альберт поспіхом йде геть, аби його не впізнали. Разом з мисливцями з’являються наречена Альберта Батільда та її батько, герцог Курляндський. Жізель з цікавістю розглядає розкішне вбрання знатної дами. Та, зачарована красою і простодушністю селянки, дарує Жізелі золотий ланцюжок, який дівчина приймає з захватом і зніяковінням.

З вікна мисливського будиночка, в якому переодягався Альберт, вилазить лісник Ганс. В його руках дорога зброя, яка доводить високе походження того, хто заморочив голову його коханій Жізелі.

Починається свято. Альберт танцює з Жізеллю. Ганс трубить в ріг, на звуки якого приходять мисливці з герцогом та Батільдою. Почет, упізнавши молодого герцога, шанобливо вітає його, знатні гості теж раді зустрічі з ним. Альберт підходить до Батільди й цілує їй руку. Жізель підбігає до неї і розповідає, що Альберт заприсягся їй у вірності і що він кохає її. Обурена претензіями Жізелі Батільда показує тій свою обручку – вона наречена Альберта. Жізель кидає до ніг Батільди подарований ланцюжок і падає. Альберт намагається порозумітися з Жізеллю, але та вже нічого не чує – вона божеволіє. В затьмареній свідомості зринають картини недавнього минулого: ворожіння на пелюстках, обітниця, слова кохання, подруги. Не витримавши потрясіння, дівчина помирає.


Видео

    Листопад, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
       123456789101112131415161718192021222324252627282930