ГоловнаРепертуарБалетиКармен-сюїтаЛібрето балета

Лібрето балета

У центрі балету – трагічна доля циганки Кармен і закоханого в неї солдата Хозе, якого дівчина кидає заради молодого Тореро. Взаємини героїв та загибель Кармен від руки Хозе зумовлені Фатумом.

Порядок музичних номерів у транскрипції Родіона Щедріна така:
Вступ
Танець
Перше інтермецо
Розвід варти
Вихід Кармен і хабанера
Сцена
Друге інтермецо
Болеро
Тореро
Тореро і Кармен
Адажіо
Ворожіння
Фінал

Усі тринадцять номерів створюють послідовний ланцюжок, у якому розгортається конфлікт і розвиваються характери персонажів.

«Палко покохав Хозе Кармен. Любов перевтілила грубого, обмеженого солдата, відкрила йому духовні радощі, але для Кармен його обійми з часом перетворилися на окови. Захоплений своїм почуттям, Хозе не намагається зрозуміти Кармен. Він починає любити уже не циганку, а свої почуття до неї. Вона могла б покохати й Тореро, який не байдужий до її краси. Але Тореро – витончено галантний, блискучий і безстрашний – внутрішньо лінивий, холодний, він не здатен боротися за кохання. І, природно, такого, як він, не може кохати вимоглива і горда Кармен. А без любові немає щастя у житті і Кармен приймає смерть від Хозе, аби не стати на шлях компромісу чи самотності удвох», – писав хореограф-постановник Валентин Єлизар’єв.
 


Видео

    Листопад, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
       123456789101112131415161718192021222324252627282930