ГоловнаРепертуарБалетиЛускунчикКороткий змістДія перша

Дія перша

В будинку президента Зільберхауса гості з нетерпінням чекають початку свята. Нарешті перед усіма з’являється новорічна ялинка, що сяє вогнями. У розпалі урочистостей з’являється загадковий гість у костюмі чарівника. Він розповідає історію про хороброго принца, який переміг Мишачого короля. Присутні із захватом розглядають його ляльки, що танцюють. Вони абсолютно схожі на живих людей – Арлекіна, Арапа та Рожеву ляльку.

Діти впізнають у незнайомцеві Дроссельмейєра. Маша з радістю приймає подарунок хрещеного – кумедного і недоладного Лускунчика. Це не просто лялька, він призначений для того, щоб лущити горіхи. Гра з Лускунчиком все більше захоплює Машу, їй уже здається, що це зовсім не іграшка, а жива людинка, хай і негарна, але з ніжною і прекрасною душею.

Брат Маші, Фріц, пустун і насмішник, випадково ламає Лускунчика. Маша ніжно втішає свого скаліченого улюбленця й обережно колише його.

Нарешті останній танець і гості розходяться.

Ніч. Маленькій Маші не спиться. Перемагаючи страх, дівчинка приходить до зали провідати Лускунчика. Несподівано в кімнаті з’являється Дроссельмейєр. Він уже не просто добрий хрещений, а чарівник. За помахом його руки усе навкруг змінюється: стіни розсуваються, а ялинка починає рости. Разом з нею оживають і ростуть іграшки.

Раптом з-під підлоги з’являються миші на чолі з Мишачим королем. Лускунчик шикує олов’яних солдатиків і сміливо веде їх на бій. Але сили нерівні, Лускунчик залишається один проти Мишачого короля і всього його почту.

Маша у відчаї – її пестунчику загрожує небезпека. Дівчина кидає на мишей своїм черевичком і ті, перелякані, кидаються на всі боки.

Лускунчик, який під впливом чарів Дроссельмейєра перетворюється на прекрасного принца, дякує своїй рятівниці і веде її в казкове царство.


Видео

    Листопад, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
       123456789101112131415161718192021222324252627282930