ГоловнаРепертуарБалети«Спляча красуня»Короткий змістЛібрето балета

Лібрето балета

В палаці казкового короля святкують народження принцеси Аврори. Навколо колиски зібралися щасливі батьки та придворні. Добрі феї приносять новонародженій свої дарунки.

Церемоніймейстер Каталабют повідомляє, що до палацу наближається зла фея Карабос. Її забули запросити і вона, розгнівана, сама поспішає на урочистості. Король і королева намагаються умилостивити злу чаклунку. Але вона пророкує юній Аврорі, що та засне навіки, вколовшись веретеном.

Гості жахаються. Але фея Бузку, хрещена принцеси, пом’якшує пророкування: Аврора засне тільки на сто років. Розбудити її своїм поцілунком має прекрасний принц.

В палаці пишний бал – Аврорі виповнилось шістнадцять років. Звідусіль в королівство з’їхалися претенденти на руку принцеси. На святі з’являється якась стара в темному одязі. Вона дарує дівчині веретено. Принцеса, несподівано вколовшись, падає без свідомості. В незнайомці всі впізнають злу фею Карабос, яка святкує перемогу – здійснилося її пророцтво.

З’являється фея Бузку. Вона втішає сумуючих – Аврора проспить сто років. Але щоб їй не було самотньо після пробудження, увесь двір теж засне. За помахом чарівної палички всі засинають. Розбудити Аврору та її королівство має поцілунок прекрасного принца.

Пройшло сто років. В зачарованому лісі полює принц Дезіре зі своїм почтом. Перед юнаком з’являється фея Бузку і викликає привид Аврори. Принц впізнає ту, що часто приходила до нього в мріях. Він усім серцем прагне до неї.

Фея Бузку веде Дезіре в казкове спляче королівство. Юнак цілує принцесу, злі чари втрачають силу і дівчина прокидається. Разом з нею пробуджується і все королівство.

Принц просить у короля і королеви руку їхньої прекрасної доньки. Ті погоджуються.

Весілля принцеси Аврори і принца Дезіре. Добрі феї та інші казкові персонажі вітають щасливих закоханих.


Видео

    Березень, 2017

    ПнВтСрЧтПтСбНд
      12345678910111213141516171819202122232425262728293031