ГоловнаРепертуарКонцертиКонцерт органної музики

Концерт органної музики

Концерт органної музики

27 квітня, 18:30

За сприяння:

  • посольства Франції в Україні
  • Представництва Міністерства закордонних справ України в Одесі
  • Одеського дипломатичного клубу
  • Альянс Франсез м. Одеси

В рамках фестивалю «Французька весна 2017»

В програмі:

фрагменти з опери «Поргі та Бесс» Дж. Гершвіна, імпровізації на теми з опери «Кармен» Ж. Бізе та творів М. Леграна, джазові композиції О. Нельсона, Дж. Колтрейна в обробці Б. Струбера та інші.

Беруть участь:

  • Орган – Бернар Струбер (Франція)
  • Саксофон – Майк Алізон (Франція)
  • Солісти театру – Аліна Ворох, Зореслава Долга, Віктор Шевченко, Світлана Качанас, Валерій Задорожний
  • Оркестр театру

Диригент – Ігор Чернецький


Біографія Бернара СТРУБЕРА

Бернар Струбер розпочав займатися музикою з 9 років. В юнацтві виступав як рок-гітарист та джазовий піаніст. Водночас, супроводжував на органі недільні богослужіння. За власним зізнанням, всі ці інструменти дали йому змогу пізнати різні культури та збагатили його майстерність.

У віці 16 років він вступає до Консерваторії по класу органу та протягом навчання одержує декілька вищих нагород, серед яких головний «Національний приз» 1976 року, отриманий від найвідоміших французьких органістів. У 1979 році, вже в якості викладача, він створює один із перших Департаментів імпровізації та джазової музики у Франції, в Консерваторії Страсбурга.

У 1987 році виступає засновником Регіонального джазового оркестру Ельзасу, який у 1998-му змінив назву на «Джазтет» Бернара Струбера (Bernard Struber «Jazztett»). Цей оркестр у складі 9 музикантів добре відомий у музичних колах Франції завдяки якісним композиціям свого керівника. У 2004 році Бернар Струбер отримав нагороду за творчість - Гран-прі «Золотий Джанго» («Django d’Or») від Асоціації авторів, композиторів та музичних видавництв. Більше 200 композицій звучали у виконанні «Джазтет» під час проведення найвідоміших фестивалів в Парижі, Амстердамі, Вашингтоні, Берліні, Одесі… У квітні 2016 група «Джазтет» виступила з концертом у Одеській філармонії.

Як досвідчений педагог, він опублікував 2 оригінальні методики з навчання музиці за допомогою імпровізації та оркестрової практики (2004 і 2011, видавництво Лемуан, Париж / Lemoine, Paris).

Низка записів слідували за його новими проектами, на теми традиційної музики Африки і Турції («Les arômes de la mémoire» / 2003), рок-музики («Parfum de Récidive» / 2006), музики Френка Заппи («Les noces de Dada» / 2007), музики, присвяченої пам’яті поетеси Луїз Лабé (1524-1566) («Soul Songs et Louise» / 2012).

З 2010 року Бернар Струбер регулярно виступає в Україні та Одесі з концертами органної музики та низкою новаторських проектів, які об’єднують на сцені українських та французьких музикантів.

У 2014 році в якості автору проекту, він підготував і виконав органний концерт на честь святкування тисячоліття Страсбурзького собору. 2 жовтня 2015 року побачила світ його перша Симфонія для Джазового оркестру під назвою «Симфонія в стилі джаз», яка була представлена на концертах в Ельзасі, Берліні та Одесі. Її запис відбудеться у квітні 2017 року, з подальшим представленням диску в жовтні цього року. У 2016 Бернар Струбер продовжив втілювати нові музичні проекти в Україні, серед яких «Сім смертних гріхів» Курта Вайля, у перекладенні для народних інструментів, «Історія солдата» у виконанні музичної імпровізації з елементами хореографії, музика Білла Еванса оркестрованої для симфонічного оркестру та ін. Водночас, Бернар Струбер виконував органні концерти з репертуаром таких композиторів як Стравінський, Беріо, Бізе, Мессіан, Бах.   

 

 

Видео

Квітень, 2017

ПнВтСрЧтПтСбНд
     123456789101112131415161718192021222324252627282930