ГоловнаРепертуарОпериБал-маскарадКороткий змістДія перша

Дія перша

Події відбуваються в Бостоні та його околицях в період англійського панування (ХVІІІ століття).

Сцена перша.
Після увертюри, до якої входять кілька головних тем опери, сценічна дія починається з хору, що прославляє графа Ричарда – губернатора колоніального Бостона.

Зібрались усі, і паж Оскар оголошує про вихід графа Ричарда. Ричард переглядає офіційні папери, зокрема й список гостей, запрошених на маскарад. У ньому він бачить ім’я Амелії – дружини друга й секретаря Ренато, в яку граф таємно закоханий. Він співає арію «La rivedro nell estasi» («Знову хоч на мить моє кохання»).

Група змовників, незадоволених правлінням графа, виношує думку вбити його. Ренато дізнається про це й попереджає друга про замах, який готують, в своїй арії «Alla vita che t’arride» («Пам»ятай, графе, з твоєю долею»). Але Ричарда зовсім не хвилює повідомлення про небезпеку.

Суддя приносить вирок про вигнання чаклунки Ульріки. За неї заступається паж Оскар – арія «Volta la terrea» («З нею разом зірка»). Ричард пропонує друзям піти до Ульріки, щоб переконатися в достеменності чуток про її чаклунство. Сам він збирається переодягтися рибалкою. В заключному ансамблевому номері всі висловлюють бажання взяти участь у цій розвазі – «Ogni cura si doni al biletto» («З вами вночі до ворожки піду я»).

Сцена друга.
Хатина Ульріки, чаклунки. Натовп тих, хто чекає. Ульріка промовляє заклинання, викликаючи темні сили «Re dell’abisso affrettati» («Пекельний царю, з’явись переді мною»). Ульріха ворожить матросу Сільвано і пророкує йому зміни на краще. Ричарду подобається бравий матрос і він підкидає в його речі листа зі звісткою про офіцерський чин.

Заходить слуга Амелії і просить чаклунку про таємну зустріч з його господинею. Всі виходять. Амелія зізнається Ульріці, що любить Ричарда і просить звільнити її від злочинної пристрасті. Чаклунка наказує їй зірвати вночі на кладовищі чарівне зілля – воно прожене любов «Della citta all’ocasso» («Якщо підеш на захід»).

Ричард, який підслухав цю розмову, вирішує піти на кладовище услід за коханою. Але зараз він хоче дізнатися про свою долю і співає баркаролу «Di’ tu se fidele» («Скажи, чи не загрожує мені буря морська»). Ульріка пророкує йому швидку загибель. Вбивцею буде той, хто сьогодні першим подасть йому руку. Входить Ренато і потискує графу руку. Ричард сміється над чаклункою – вірний друг не може стати вбивцею «E scherzo od e follia» («Безумство чи жарт»).

Тепер Ричард зізнається чаклунці, хто він насправді. Він також говорить їй, що її пророцтва абсолютно безглузді, тому вона спокійно може залишатись в країні. Дія завершується хором, що прославляє Ричарда. 


Видео

    Січень, 2019

    ПнВтСрЧтПтСбНд
     12345678910111213141516171819202122232425262728293031