«Білосніжка та сім гномів»

ГоловнаРепертуарОпери«Білосніжка та сім гномів»

«Білосніжка та сім гномів»

«Білосніжка та сім гномів»

Едуард Колмановський
Музична казка-опера для дітей на 2 дії
Лібрето та вірші Сергія Богомазова за однойменною п’єсою Льва Устинова

Тривалість вистави з антрактом: 1 година 40 хвилин 

Диригент-постановник – заслужений артист України Давид Сіпітинер
ДиригентиІгор Чернецький, Віталій Ковальчук
Режисер-постановник – заслужений артист України Сергій Зуєнко
Художник-постановник – заслужений художник України Євген Гуренко
Художники по костюмах – заслужений художник України Наталія Бевзенко-Зінкіна, Жанна Гайліс
Режисери, що ведуть виставу – заслужений працівник культури України Наталія Григор, Сергій Красних

У виставі беруть участь дитячі хори «Перлини Одеси» і «Зернятка»


Члени постановчої групи

Концертмейстери - Марина Маринич, Наталія Русіняк, Вероніка Струк, Лариса Хороленко
Художник зі світла - В'ячеслав Ушеренко
Зав. художньо-постановочної частини - Віктор Янчук
Начальник машинно-декораційного цеху - Віктор Мелешко
Художники-гримери - Олена Васильчик, Євгенія Галенко


Головний диригент театру - народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле

Головний режисер театру - Оксана Тараненко
Головний хормейстер театру - заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко
 

 

Пролог

З давніх-давен у чарівній країні живуть веселі гноми – казкові карлики з незвичайними іменами – Понеділок, Вівторок, Середа, Четвер, П’ятниця, Субота і Неділя. Сьогодні вони прийшли привітатися з усіма вами та повідати незвичайну історію про принцесу Білосніжку.

Дівчина була дуже вродливою: очі – блакитні, немов озера, вуста червоні, як пелюстки троянд, а обличчя – біліше, ніж чистий сніг. Саме тому вона отримала ім’я – Білосніжка. Ще маленькою принцеса втратила батьків і її виховувала Королева-мачуха – дуже зла і високомірна красуня, яка до того ж була чаклункою. Боялася правителька, що одного разу Білосніжка стане гарнішою за неї, і тому вдягала дівчинку в лахміття і доручала їй найчорнішу роботу. Багато горя завдала вона падчерці, але душа і серце Білосніжки було такими добрими, що вона прощала всі образи і бажала Королеві лише щастя… 

Дія І

За високими мурами неприступного замку живе Королева. Головний виконувач її королівських бажань повідомляє володарці гарну новину: нарешті піймано Молодого вождя переможеного нею народу - безстрашного борця за свободу, захисника знедолених.

Вже довгий час люди супротивляться правлінню Королеви, але в боротьбі з її злими чарами сил не вистачає. Молодого вождя допитують: на руках його тяжкі кайдани, а за спиною стоять кати. Королева мусить дізнатися, де переховуються діти народу, адже для переможців немає нічого страшнішого, ніж нащадки переможених. Ні один чарівний засіб не дає людині стільки сил, стільки жага помсти. Тому дітей необхідно вбити разом з воїнами.

Молодий вождь готовий на смерть заради свого народу і відмовляється видати таємницю, бо вірить у близьку перемогу. Розгнівана Королева наказує стратити юнака.

Улюблене заняття пихатої Королеви – милуватися своєю красою у чарівному дзеркалі. Вона постійно його запитує: хто у королівстві найвродливіша? І завжди отримує одну й ту ж відповідь: звичайно ж, вона, Королева.

Але що сталося? Сьогодні, коли Білосніжці виповнилося шістнадцять років, саме її дзеркало назвало найгарнішою! Королева, яка постійно була зайнята чорною магією і знущаннями над народом, не помітила, коли Білосніжка підросла і стала прекраснішою, ніж ясний день і гарнішою за саму Королеву. Заздрість наповнила серце правительки і вона вирішила знищити падчерку.

Цю роботу вона доручає Лісничому. Він має завести дівчину до лісу і вбити біля старого дуба. Однак чоловіку стало шкода Білосніжки і він її відпускає за умови, що та заховається далеко в лісі і не покажеться більше ніколи на очі злій Королеві.

 

Дія ІІ

Білосніжка заблукала у глухому лісі. Випадково вона помічає хатинку гномів. Маленькі створіння вислуховують розповідь дівчини про її нелегку долю і вирішують допомогти.

Тим часом Королева дізнається, що Білосніжка жива, і вирішує вбити її сама. В образі немічної бабусі вона підійшла до дівчини і пригостила її чарівним отруйним яблуком. Білосніжка вкусила те яблуко – і впала як мертва.

Гноми сумують за дівчиною, яка так їм сподобалася. Мудрий ворон заспокоює їх: Білосніжка ще не вмерла. Закоханий в неї юнак має встигнути поцілувати дівчину до того часу, як годинник проб'є тричі.

Гноми вирішують діяти: вони вриваються до замку Королеви і своїм сміхом зупиняють страту Молодого вождя. Від їх сміху усі злі персонажі казки провалюються до підземелля. Вождя звільнено. Він ніжно цілує Білосніжку – і вона на радість усім оживає… 

Дійові особи та виконавці

БІЛОСНІЖКА (сопрано) - Анастасія Голуб, Юлія Терещук
ГНОМИ - дитячі хори «Перлини Одеси» і «Зернятка»
МОЛОДИЙ ВОЖДЬ (баритон) - Олексій Грузин, Василь Добровольський, Юрій Дудар
КОРОЛЕВА (меццо-сопрано) - народна артистка України Валентина Васильєва, Марина Годулян, Ілона Скрипник, Наталія Каданцева
ГОЛОВНИЙ ВИКОНАВЕЦЬ КОРОЛІВСЬКИХ БАЖАНЬ (тенор) - народний артист України Анатолій Капустін, Сергій Красних
ЛІСНИЧИЙ (бас) - Сергій Узун, Віктор Шевченко, Дмитро Себов

Виконавці в найближчій виставі

Дійові особи та виконавці 22 квітня

  • БІЛОСНІЖКА (сопрано) - Надія Сичук
  • Гноми - дитячі хори «Перлини Одеси» і «Зернятка»
  • МОЛОДИЙ ВОЖДЬ (баритон) - Олексій Грузін
  • КОРОЛЕВА (меццо-сопрано) - Ілона Скипнік
  • ГОЛОВНИЙ ВИКОНАВЕЦЬ КОРОЛІВСЬКИХ БАЖАНЬ (тенор) - Сергій Красних
  • ЛІСНИЧИЙ (бас) - Дмитро Себов

ДИРИГЕНТ - Валерій Регрут

 

Видео

Березень, 2017

ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345678910111213141516171819202122232425262728293031