ГоловнаРепертуарОпериДон ЖуанПро режисера Юрія Александрова

Про режисера Юрія Александрова

Юрій Александров – режисер-постановник Маріїнського театру, художній керівник Державного камерного музичного театру «Санктъ-Петербургъ Опера», заслужений артист Росії (1997), народний артист Росії (2008).

У 1974 році Юрій Александров отримав диплом Ленінградської державної консерваторії як піаніст, через три роки отримав диплом про закінчення факультету музичної режисури.

1978 року став постановником Маріїнського театру, з яким працює й донині. Там поставлені: «Дзвіночок» і «Дон Паскуале» Доніцетті, «Королева травня» Глюка, «Історія Кая і Герди» Баневича, «Дон Жуан» і «Весілля Фігаро» Моцарта, «Мавра» Стравінського, «Мазепа» Чайковського.

Опера «Семен Котко» Прокоф’єва у постановці Александрова в 1999 році удостоєна вищої Національної театральної премії «Золота маска» в номінаціях «Кращий оперний спектакль», «Кращий оперний режисер», «Кращий оперний художник», «Кращий оперний диригент».

Подіями стали «Аіда», «Дон Карлос» та «Отелло» Верді, «Ніс» Шостаковича, «Царська наречена» Римського-Корсакова.

У 1987 році Юрій Александров заснував камерний музичний театр. Творча лабораторія переросла в Державний театр «Санктъ-Петербургъ Опера». З Александровим пов’язане відкриття Національного театру опери і балету імені К. Байсевітової в Астані, Республіка Казахстан (2000). Юрій Александров першим з іноземців був удостоєний Державної премії Казахстану і нагороджений орденом «Достик».

Загалом Юрій Александров поставив в оперних театрах Росії і за кордоном понад двісті спектаклів.

Юрій Александров – один з найбільш затребуваних режисерів музичного театру. Наприклад, у 2005 – 2006 роках він здійснив відразу 11 постановок серед яких «Мазепа» Чайковського в «Метрополітен Опера» (США), «Черевички» Чайковського в прославленому театрі «Ла Скала» (Італія).
Постановка Александровим опери «Турандот» Дж. Пучіні в «Арена ді Верона» – взагалі безпрецедентний випадок в театральному світі: вперше в італійський театр для постановки італійської опери був запрошений режисер-іноземець.

2007 року польську публіку вразило прочитання Александровим опери «Борис Годунов» Мусоргського. Спектакль був поставлений на гігантській сцені театру (6000 глядачів) «Hala Ludowa» (Вроцлав).

Одна з останніх прем’єр Юрія Александрова – «Князь Ігор» Бородіна в театрі «Новая опера» (Москва). Цей спектакль здійснив у Росії справжній фурор і йде з незмінними аншлагами.

З 2009 року маестро Александров очолює кафедру музичної режисури Санкт-Петербурзької державної консерваторії імені М. А. Римського-Корсакова.

Принципи авторської режисури Юрія Александрова

«Постановка спектаклю – завжди диктатура особистості, яка веде за собою, а коли треба – тягне чи вмовляє. Мій стиль в режисурі – емоція і зміст. Створюю спектакль на базі драматичного матеріалу, який дають композитор і лібретист. Ніколи не ілюструю, а розповідаю історію, яка мене хвилює. При цьому не змінюю жодного слова і жодної ноти».
 


Видео

    Листопад, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
       123456789101112131415161718192021222324252627282930