ГоловнаРепертуарОпериДон ЖуанЮрій Александров про одеську постановку «Дон Жуана»

Юрій Александров про одеську постановку «Дон Жуана»

Іконографія Дон Жуана в історії різноманітна – від розпусника з параноїдальними рисами до романтичного героя. Кожна епоха хотіла від Дон Жуана свого: втиснути в коридор моралі. Прибивали цвяхами, оспівували, боялись… Всього зазнав цей персонаж. І я разом з ним.

З роками прийшло чітке усвідомлення: Дон Жуан – дзеркало, в якому відбиваються, насамперед, наші гріхи. Тому розглядаю суспільство, оточення у зіткненні з цим великим персонажем. Великим – тому, що він сам створює закони, розмовляє власною мовою, а це не купується, цього не зімітуєш. Міщанське оточення Дон Жуана захищене сталою мораллю, правом, а сам він – незахищена людина.

Дон Жуан – вільна особистість. Особистість завжди бентежить людей.

Дон Жуан – явище природи. Він не підмінює поняття: праця – це праця, бійка – це бійка… Ми ж не ображаємося на дощ, на вітер… Дон Жуан – це людяність і природність, з усіма позитивними й негативними якостями.

Особистість завжди і скрізь перебуває в центрі уваги: вона може захоплювати і обурювати, оскільки завжди не співпадає із загальноприйнятими нормами.

Дон Жуан – це вічний пошук, це людина руху. Дон Жуан – це політ зірки. Дон Жуан для жінок – це пізнання ними самих себе, пізнання нових відчуттів. Адже можна прожити життя і не відчути, що таке пристрасть, любов.

Світ змінюється. Змінюються категорії моралі й поведінки, але не змінюється ставлення до людей вільного польоту, вільнодумців. Все стало набагато вільнішим і цинічнішим, але, як і раніше, реакція обивателя на Особистість – страх і озлоблення. Мій спектакль – про це. Нова концепція означає, що змінюється не стиль музики, а тільки больові точки.

Увесь сюжет розвивається, як диявольська гра з Дон Жуаном, яку вигадали інші дійові особи для виходу зі своєї духовної стагнації. Для мене буде дуже важливо, якщо глядач помітить нові риси у традиційних персонажів.
 


Видео

    Листопад, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
       123456789101112131415161718192021222324252627282930