ГоловнаРепертуарОпериФлорія ТоскаКороткий змістДія друга

Дія друга

Палац Фарнезе, на верхньому поверсі якого знаходиться поліцейське управління. Скарпіа у своєму кабінеті розмірковує про події дня, що минув. Сполетті повідомляє йому, що в будинку Каварадоссі він не знайшов в’язня-втікача. Але бачив там Тоску і заарештував самого художника, який заперечує свою причетність до переховування Анджелотті. Барон наказує привести Каварадоссі і передає записку Тоскі – він чекає її після концерту. Перш, ніж художника відправляють до камери, він встигає шепнути коханій, аби вона мовчала про все, що бачила на віллі, інакше він загине.

Флорія залишається наодинці з бароном. Вона зберігає спокій до тих пір, поки не чує крики катованого Каварадоссі. Не маючи сил перенести це, співачка зізнається, що втікач ховається в садовій криниці. На прохання Тоски приводять Каварадоссі. Дізнавшись, що дівчина все розповіла, він проклинає її.

У цей час повідомляють про перемогу Наполеона при Маренго і Каварадоссі не приховує своєї радості. Скарпіа наказує відправити його в тюрму і стратити на світанку. Аби врятувати коханого, Тоска погоджується віддатися барону. Той дає подвійне розпорядження – розстріляти художника холостими патронами, але так, як стратили графа Пальм’єрі. На прохання Тоски він пише для Маріо й Флорії дозвіл на виїзд з Риму. Та коли Скарпіа повертається до Тоски, щоб обняти її, то наражається на удар кинджалом. Забравши перепустку, дівчина залишає кабінет начальника поліції.
 

 


Видео

    Жовтень, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345678910111213141516171819202122232425262728293031