ГоловнаРепертуарОпериКнязь ІгорКороткий змістДія перша

Дія перша

Княжий двір Володимира Галицького. Челядь, що розгулялась, славить князя. Тут же Скула та Єрошка, які своїми блазнівськими витівками веселять усіх. Галицькому не вистачає влади і багатства. Він мріє про те, щоб посісти місце Ігоря («Тільки б дочекатися мені честі»). У двір вбігають дівчата. Вони скаржаться Галицькому на його прибічників, які вкрали їхню подругу («Ой, лишенько»). Галицький виганяє їх. Розгулявшись, бражники, очолювані Скулою та Єрошкою, задумують заколот («Ось тобі і до батечка, от тобі і до матінки: з чим прийшли, з тим і пішли»).

Світлиця в теремі Ярославни. Княгиня одна. Їй не дають спокою лихі передчуття – від Ігоря досі немає звісток.

Нянька повідомляє Ярославні, що до неї прийшли дівчата. Вони шукають в княгині захисту від сваволі її брата, Володимира Галицького. Приходить і сам Володимир. Княгиня заступається за дівчат, заявляє, що про все розповість чоловіку. Але Володимира це не лякає («Та що мені Ігор твій? Повернеться чи ні, мені яке до того діло, хіба мені не все одно?») Він навіть погрожує сестрі, що обурює Ярославну («Ти смієш мені погрожувати?»)

Володимир йде геть. Залишившись одна, Ярославна молиться за швидше повернення Ігоря. Входять думні бояри, які прийшли повідомити княгині погану новину («Кріпися, княгине»). Вони розповідають, що рать русичів розбита, а Ігор разом із сином в полоні у хана. Зачувши це, Ярославна непритомніє. Бояри готові захищати місто. Вони переконані, що їхня сила – у вірі в Бога, вірності князю і княгині та в любові до Вітчизни.
 


Видео

    Липень, 2020

    ПнВтСрЧтПтСбНд
      12345678910111213141516171819202122232425262728293031