ГоловнаРепертуарОпериЛючія ді ЛаммермурКороткий змістДія перша

Дія перша

1 картина. Замок Равенсвуд захопив лорд Енріко Астон. Норман зі своїми воїнами обшукує розвалини замку. З’являється лорд Астон. Його турбує те, що останній нащадок переможеного роду Равенсвудів Едгар залишився в живих. Зміцнити положення родини міг би шлюб його сестри Лючії з Артуром Беклоу. Та Лючія відмовляється.

Вихователь та духовний наставник Лючії Раймонд Бідебенд намагається заспокоїти Енріко – нещодавна втрата матері не дозволяє їй думати про одруження. Та Норман відкриває справжню причину її відмови. Він розповідає історію про незнайомця, який врятував її від розлюченого бика. Відтоді щовечора, коли заходить сонце, вона зустрічається зі своїм рятівником. Є припущення, що це Едгар Равенсвуд. Вбігають воїни Нормана – здогад справдився – це Едгар, кровний ворог Астонів. Енріко вкрай розлючений – він мусить розірвати цей зв’язок.

2 картина. Алея парку. Лючія й Аліса спускаються до старого фонтану, де очікують Едгара. З цим фонтаном пов’язана містична історія – у його водах колись знайшли тіло жінки, привид якої нещодавно примарився Лючії. Аліса впевнена – це погане знамення, треба подолати почуття до Едгара. Та Лючія не чує подруги. Це кохання для неї – єдина радість у житті.

Приходить Едгар. Він повідомляє коханій, що їде до Франції і хоче зустрітися з Енріко, щоб просити її руки. Лючія ж воліє зберегти стосунки у таємниці. Вона заспокоює Едгара і вони дають один одному клятву у вірності.

3 картина. Замок лорда Астона. Енріко з Норманом хочуть обманом принудити Лючію погодитися на шлюб із Артуром. Вони підробили лист Едгара, з якого можна було б дізнатися про його зраду. Лючія повірила фальшивому доказу.

4 картина. У замку Астонів усе готове до весілля. Зібралися гості. Артур і Енріко говорять про вигідність шлюбу, що укладається, а також про причину пригніченого стану Лючії.

У супроводі Аліси заходить наречена. Вона підписує шлюбний контракт.

Несподівано з’являється Едгар. Він хоче завадити одруженню, та… контракт уже підписано. У розпачі він проклинає фатальну зустріч з Лючією. Гнівно і з погрозами незваного гостя виганяють із замку.


Видео

    Березень, 2020

    ПнВтСрЧтПтСбНд
          12345678910111213141516171819202122232425262728293031