ГоловнаРепертуарОпери«Паяци» (не в сезоні 2015-2016)Короткий змістДія друга

Дія друга

Звучить оркестрове інтермецо. Воно нагадує нам про основні теми опери – реальне життя дуже схоже на те, що показують зі сцени.

Друга дія опери починається зі спектаклю в спектаклі: він дається на імпровізованій сцені, нашвидкуруч облаштованій прямо біля дороги. Збираються місцеві жителі.

Коломбіна (її грає Недда) слухає серенаду, яку за сценою їй співає Арлекін, її коханець (його роль виконує Пеппе) (“O Colombina, il tenero fido Arlecchin” – «О, Коломбіна, вірний, ніжний Арлекін»). Незабаром приходить Таддео, клоун, роль якого виконує Тоніо, щоб освідчитись їй в коханні – так само, як він, Тоніо, робив це в житті вдень. Але і в комедії ним знехтували. У вікно влазить Арлекін, який відразу ж виштовхує з кімнати прихильника Коломбіни. Цього разу той благословляє закоханих і Арлекін доручає Таддео охорону дверей на той час, поки він буде з Коломбіною. Услід за цим Коломбіна з Арлекіном, вечеряючи, співають чарівний дует («Поглянь, мій милий»). Раптом вбігає переляканий Таддео й перериває їх – повернувся чоловік Коломбіни, Паяц (Каніо). Арлекін миттєво щезає через вікно. Але Паяц з’явився якраз в той момент, коли коханці домовлялися про зустріч. Він встиг підслухати їхню розмову. Повторюється ситуація, яка сталася вдень – буквально ті ж слова говорила Недда своєму реальному коханцю Сільвіо.

Докладаючи неймовірних зусиль, Каніо намагається грати свою роль Паяца у виставі, але збіг обставин для нього нестерпний. Несподівано він зриває з себе театральний костюм і кричить: ”No, Pagliaccio non son!” – «Ні, я не Паяц!». Він згадує минулі часи свого кохання до Недди, вимагає від неї, аби вона назвала ім’я справжнього коханця. Натовп глядачів бурхливо аплодує настільки правдивій грі. Недда робить останні спроби врятувати виставу – вона говорить слова, які має сказати у відповідності з роллю, тобто відмовляється назвати свого (Коломбіни) коханця (Арлекіна). В шаленстві Каніо втрачає розум. Він вихвачує ніж і, перш ніж хто-небудь встигає втрутитись, всаджує його в спину Недді. Помираючи, вона кличе на допомогу Сільвіо. Той вибігає з натовпу глядачів, але оскаженілий, засліплений ревнощами Каніо вбиває і його. Усвідомивши, що тепер він убивця двох, Каніо повертається до публіки. Ніж падає з його рук і він повільно промовляє: ”La commedia e finita” – «Комедія закінчена».

Опера завершується мелодією «Смійся, Паяце» у виконанні оркестру.

 


Видео

    Березень, 2017

    ПнВтСрЧтПтСбНд
      12345678910111213141516171819202122232425262728293031