ГоловнаРепертуарОпери«Паяци» (не в сезоні 2015-2016)Короткий змістДія перша

Дія перша

В маленькому селі на півдні Італії (в Калабрії) натовп людей вітає трупу мандрівних акторів гучними криками – «Он там! Ідуть уже!») Власник трупи Каніо запрошує усіх на виставу, яка відбудеться увечері. Коли Тоніо, клоун з трупи, хоче допомогти Недді, примадонні, злізти з підводи, Каніо відстороняє його. Оскільки Недда – його дружина, він не терпить жодних проявів уваги до неї. Він ревнує її до Тоніо. Не минути лиха тому, хто зазіхне на його дружину і закохається в неї по-справжньому, а не за сюжетом п’єси, яку вони тепер показують публіці. Після цього він йде з друзями в таверну.

Чути передзвін (свято Успіня), селяни співають «Хор дзвонів» (Bell Chorus).

Недда залишається одна. Вона засмучена поведінкою чоловіка. Але краса природи, ясне небо відволікають її. Вона співає пісню щастя – ”Ballatella” (“Stridono lassu” – «В блакитній висі») Після закінчення арії з’являється Тоніо. Він намагається освідчитись Недді у коханні (“So ben che difforme” – «О так, я ж знаю», але красуня лише насміхається над потворним блазнем, а потім, коли він стає настирливим, охолоджує його запал ударом хлиста. Тоніо йде, клянучись жорстоко відомстити за цю образу.

У цьому селі у Недди є коханець на ім’я Сільвіо. Звучить любовний дует “E allor perche di` tu`hai stregato” – «О, для чого я тобою причарований?». Наприкінці дуету Недда домовляється зустрітися з Сільвіо вночі після вистави.

На нещастя, Тоніо й Каніо з’являються в той момент, коли коханці промовляють останні слова і Каніо їх чує. Сільвіо встигає зникнути невпізнаним. У дикому гніві Каніо біжить за ним, намагаючись догнати, але дарма. Повернувшись, він вимагає від Недди, аби та назвала ім’я свого коханця. Вона навідріз відмовляється і тоді Каніо, ошаленівши, вихоплює ніж. Життя Недди рятує Пеппе, актор трупи – він вириває ніж з рук Каніо і нагадує йому та іншим акторам, що вже пора готуватись до вистави. Всі розходяться, Каніо залишається один. Настав час для його знаменитої арії (“Recitar!..mentre preso dal delirio” – «Грати, коли я ніби марю»). Страждаючи, він входить в театр – вистава має відбутися.

 


Видео

    Квітень, 2017

    ПнВтСрЧтПтСбНд
         123456789101112131415161718192021222324252627282930