ГоловнаРепертуарОпериПікова дамаКороткий змістДія друга

Дія друга

Четверта картина. Спальня Графині.

Одержимий бажанням дізнатися таємницю трьох карт, Герман вирішує залишитися у спальні та домогтися від Графині відповіді.

Графиня повертається з балу та згадує минуле – блискучі бали у Парижі, успіх і визнання. Раптово з’являється перед нею Герман і просить відкрити йому таємницю, але Графиня мовчить. Герман погрожує пістолетом і вимагає назвати заповітні карти. Графиня вмирає.

Близький до безумства, Герман не чує докорів Лізи, яка з’являється у кімнаті – зі смертю Графині руйнуються його надії на щастя.

П’ята картина. Кімната Германа у казармах.

Він читає листа від Лізи, в якому вона призначає йому побачення на набережній.

Думки про померлу Графиню переслідують Германа. У маренні йому являється її привид. Він наказує Герману одружитися з Лізою та називає йому три виграшні карти – трійку, сімку, туз...

Шоста картина. Набережна Зимової канавки. Ліза сподівається, що Герман розвіє її підозри у навмисному вбивстві Графині. З’являється Герман. На мить їй здається, що вони найщасливіші в світі. Але, одержимий думкою про три карти, Герман відштовхує Лізу та біжить до грального дому. Ліза кидається у воду.

Сьома картина. Гральний дім.

У розпалі гри з’являється Герман. Двічі поспіль він пропонує великі ставки і виграє. Гра триває. Цього разу проти Германа грає князь Єлецький. Та замість безпрограшного туза у руках Германа опиняється дама пік. Герману ввижається привид Графині. Чоловік не в змозі перенести потрясіння. У божевіллі Герман вистрілює в себе. В останню мить життя Герману являється образ Лізи. З її ім’ям на вустах він помирає. 


Видео

    Листопад, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
       123456789101112131415161718192021222324252627282930