ГоловнаРепертуарОпериПікова дамаКороткий змістДія перша

Дія перша

Перша картина. Петербург. Літній сад.

Офіцери Сурін і Чекалінський стурбовані поведінкою свого приятеля Германа, який щовечора приходить до грального дому, але не грає.

У сад приходять Герман і граф Томський. Герман зізнається, що закоханий у дівчину, імені якої він не знає. Та йому відомо, що вона спадкоємиця багатого знатного роду і тому не може бути його дружиною.

До компанії офіцерів приєднується князь Єлецький, котрий повідомляє про своє швидке одруження. Герман розпитує його про наречену. Єлецький вказує на Лізу, що супроводжує Графиню під час прогулянки.

Герман вражений – саме наречена князя є його коханою.

Томський розповідає містичну історію про таємницю трьох карт, яку граф Сен-Жермен колись повідав Графині, пристрасній картярці. Безпрограшні карти допомогли «московської Венері» повернути її статок, але плата за таємницю – смерть від «третьего, кто, пылкою страстью горя», прийде до неї взнати ці карти.

Літній сад спорожнів. Починається гроза, але буря не страшить Германа – він клянеться, що Ліза буде належати йому, або він помре.

Друга картина. Кімната Лізи у домі Графині.

До Лізи завітали подруги. Після того як вони пішли, дівчина повіряє ночі свою таємницю: вона закохана у незнайомця.

Несподівано на балконі з’являється Герман. У ньому вона впізнає свого обранця. Чоловік освідчується Лізі у коханні. Лунає владний стукіт у двері – Графиня сама прийшла до Лізи дізнатися причину шуму, який порушив її спокій. Герман встигає сховатися. Побачивши Графиню, молодий чоловік вирішує, що повинен дізнатися таємницю трьох карт. На мить кохання до Лізи відступає перед бажанням дізнатися таємницю виграшу. Графиня йде, і Герман знову розповідає Лізі про своє кохання. Дівчина, підкорена силою його почуття, відповідає взаємністю.

Третя картина. Бал.

Єлецький, стривожений холодністю Лізи, запевняє її у своєму коханні. Але Ліза ухиляється від розмови.

Ліза дає Герману ключа від потайних дверей будинку Графині. Шлях до кімнати дівчини проходить через спальню Графині. Герману здається, що сама доля допомагає йому дізнатися про три заповітні карти. 


Видео

    Жовтень, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345678910111213141516171819202122232425262728293031