HomeFestivalsMellow season in Odessa Opera HouseI Art Festival "Mellow season in Odessa Opera House!"Guests of the festivalOksana Lyiniv

Oksana Lyiniv

 

Оксана Линів закінчила з відзнакою факультет оперно-симфонічного диригування Львівської державної музичної академії ім. М.Лисенка по класу доцента Дашака Б.З. (2003 р.). Вже під час навчання у 2000 – 2001 рр. працювала суфлером та асистентом Головного диригента М. Юсиповича у Львівському театрі опери та балету ім. С. Крушельницької .

У 2004 р. брала участь у Першому міжнародному диригентському конкурсі ім. Гу. Малера у м. Бамберг (Німеччина), де здобула 3 премію. Після конкурсу була запрошена на піврічне стажування асистентом Головного диригента оркестру Bamberger Symphoniker Дж. Нотта.

З 2005 по 2009 рр. навчалася в Musikhochschule Carl Maria von Weber в м. Дрезден у класі професора Е. Клемма і закінчила з відзнакою Aufbaustudium та Meisterklasstudium.

Брала участь у численних міжнародних майстер-класах відомих диригентів світу. Була багаторазовим стипендіатом престижних фондів та установ,серед яких Goethe-Instytut, DAAD, Dresdner Europa Stipendium, Oscar und Vera Ritter-Stiftung, спеціальної німецької стипендії для жінки-диригента вiд Orchesterakademie Bergischessymphoniker та стипендії від Dirigentenforum des Deutschen Musikrates.

У 2006 році на замовлення Німецької Державної радіокомпанії Bayerischer Rundfunk здійснила записи з оркестром Bamberger Symphoniker творів О.Скрябіна «Поема Екстазу», М. де Фалья «Трикутний капелюх» та Л. Сидоренко «Ab Initio».

Як диригент гастролювала в Румунії, Швейцарії, Франції, Японії, Іспанії.

З 2008 по 2013 рр. працювала в Одеському національному академічному театрі опери та балету, де диригувала  більш як 15 репертуарними виставами. Здійснила постановки опер «Паяци» Р. Леонкавалло, Д. Бортнянського «Алкід». балетів на музику Г. Малера та Й. Штрауса «Таємниця Вiденського лiсу» та Мінкуса «Дон Кіхот»,

B 2010 та 2013 роках здійснила записи для архіву Національної радіокомпанії України та для трансляції на Європейських оперних сезонах опер «Іоланта»  П.Чайковського, «Ріголетто» Дж. Верді та «Алкід» Д. Бортнянського .

Як оперний диригент успішно виступала в Oper Bonn, Theater Osnabrueck, Dresdner Kammerbuehne, Estonian National Opera, Львiвському нацiональному академiчному театрi опери та балету .

 

З вересня 2013 року запрошена на посаду музичного асистента Генерального Музичного Директора Баварської Штатсопери (Bayerische Staatsoper) .

Як диригент здійснила постановки опер Б. Блахера «Прилив», Дж. Россіні «Граф Орі» та П. Рудерса «Сельма Єжкова» та поновлення вистав В.А. Моцарта «Милосердя Тіта», Б. Мартіну «Мірандоліна», Дж. Верді «Tравіата», Г. Доніцетті «Лючія ді Ламмермур».У сезоні 2015-16 – постановка опери Б.Бріттена «Альберт Херінг» та «Споглядання муру»(першопрем’єра) Хауке Бертхайде.

 

В липні 2015 року на запрошення Баварського Радіо здійснила запис з Бамберзьким симфонічним оркестром програми з творів Бориса Лятошинського.  

 

У грудні 2015 року запрошена бути диригентом-постановником балету П. Чайковського «Лускунчик» у Шведській Королівській опері.

У вересні 2016 року Концерт-реквієм «Бабин Яр» з Гамбурзьким симфонічним оркестром та Національною заслуженою академічною капелою «Думка» у Національній опері України – в програмі – «Німецький реквієм» Й.Брамса та «Кадіш-реквієм» Є.Станковича.

У сезоні 2016-17 постановка Р.Вагнера «Летючий Голандець» у Gran Teatro del Liceu в Барселоні.

 

 


Видео

    September, 2020

    MoTuWeThFrSaSu
     123456789101112131415161718192021222324252627282930