HomeNewsNews for July 2013Одеський оперний театр вітає заснування премії імені Богдана Ступки

9 Jul

Одеський оперний театр вітає заснування премії імені Богдана Ступки

Одеський Національний академічний театр опери та балету вітає ініціативу Президента Віктора Януковича, який доручив заснувати Державну премію України імені Богдана Ступки. За словами художнього керівника театру, народного артиста України Василя Навротського, нагорода імені видатного актора – символу національного театру – буде чудовим стимулом для молодих служителів Мельпомени та позитивно вплине на розвиток українського театрального мистецтва загалом.

Як повідомила прес-служба голови держави, Президент Віктор Янукович доручив заснувати Державну премію України імені Богдана Ступки в пам'ять про видатного українського артиста. Прем'єр-міністрові Миколі Азарову доручено до 20 серпня поточного року забезпечити підготовку та внесення на розгляд Верховної Ради проекту закону про внесення змін до закону України «Про державні нагороди України» щодо встановлення Держпремії України імені Богдана Ступки.

Довідка. Богдан Сильвестрович Ступка – український актор, художній керівник Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка. Народний артист України, народний артист СРСР. Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, Державної премії СРСР та Міжнародної премії ім. К. Станіславського, Всеукраїнської програми «Лідери регіонів». Кавалер ордена «За заслуги».

Народився 27 серпня 1941 року у Львівській області. Закінчив Київський інститут театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого. Зіграв понад сотню ролей у театрі та близько 50 – у кіно. У 2005 році був нагороджений російською премією «Ніка» за роль у фільмі «Водій для Віри». У 2007 році став лауреатом престижної російської премії «Тріумф» за видатні досягнення в мистецтві, а пізніше – лауреатом московської премії незалежних критиків «Кришталева Турандот».

У 1999 - 2001 роках обіймав посаду міністра культури і мистецтв України.

Помер 22 липня 2012 року в київській клініці «Феофанія» після важкої тривалої хвороби.