HomeNewsNews for July 2013Донецький оперний представить в Одесі «Летючого Голландця» Вагнера

22 Jul

Донецький оперний представить в Одесі «Летючого Голландця» Вагнера

6 та 7 вересня в Одеському Національному академічному театрі опери відбудуться гастролі Донбас Опери - одеській публіці буде представлено «Летючого Голландця» Ріхарда Вагнера. Постановку приурочено до 200-річчя німецького композитора. Це перше в Україні виконання твору за оригінальною партитурою німецькою мовою.

У виставі задіяні понад 300 осіб - солісти, артисти хору, оркестру, балету, а також співробітники 12 технічних цехів театру. У реалізації проекту брали участь постановники та виконавці з України, Німеччини, Австрії, Росії.

Режисер-постановник Мара Курочка (Німеччина) говорить: «Я розповідаю «Летючого Голландця», як неспокійний сон Зенти. Це дуже близько до музики Вагнера, в якій звучать марення головної героїні. Глядач переживає події, що відбуваються, з її точки зору. Моя Зента вмирає на почутку опери. Я зображую цю смерть, як початок і кінець історії. Зента змушена грати пасивну роль, типову для більшості жінок 19 століття. Вона має вийти заміж за людину, яку не кохає. Цю безвихідну ситуацію Зента вирішує самогубством. З цієї передумови розвивається дія. У передсмертному сні Зенті вдається піднятися над своєю смертю за допомогою Голландця – свого спасителя й месника…».

Керівник проекту - генеральний директор Донбас Опери, заслужений діяч мистецтв України Василь Рябенький; диригенти-постановники - головний диригент Донбас Опери, народний артист України Василь Василенко, диригент Маріїнського театру (Санкт-Петербург) Михайло Синькевич; художники-сценографи - Момме Хінріхс і Торге Мьоллер (Німеччина); художник по костюмах - Юлія Харттунг (Німеччина); хормейстер-постановник - головний хормейстер Донбасс Опери, народна артистка України Людмила Стрельцова; коррепетітор - Мальті Кроїдл (Німеччина).

Проект проходить за підтримки Донецької облдержадміністрації, Донецької облради, Посольства Німеччини і особисто надзвичайного і повноважного посла Німеччини в Україні Крістофа Вайля. Генеральний партнер – багатогалузева група «СКМ».

«Німецькі та українські актори (а за словами режисера-постановника Мари Курочки, вибирали найкращих) не підвели: з перших секунд зал завмер і відірватися від того, що відбувалося на сцені, не можна було ані на мить. Три дії з одним антрактом пролетіли блискавично. Весільна фотографія, що оживає на завісі на початку першої дії, привиди, що виповзають з-під ліжка, яскраві декорації, морські хвилі, що зі сцени б'ють прямо у глядацьку залу – все це змусило повністю зануритися у світ Вагнерівських фантазій...». (газета «Сегодня» від 09.12. 2012).

«…слід високо оцінити професійну сторону вистави, продемонстровану оркестром, хором, усіма солістами, які досконало виконували не лише музичні, а й серйозні акторські завдання. Все це дійсно відповідало кращим європейським стандартам». (газета «День» від 21.12.2012).

Квитки вже у продажу. Детальна інформація про виставу тут.