HomeNewsNews for September 2015Announcement. "Elysium Orpheus."

18 Sep

Announcement. "Elysium Orpheus."

 Сьогодні, 18 вересня, п'ятниця, 18:30.

Другий день фестивалю "Оксамитовий сезон в Одеській Опері"

Всесвітньо відомий контртенор Юрій Міненко та солістки Одеської опери виконають сцени і арії з творів Ф. Генделя, Вівальді, Г.Перселла в концерті «ЕЛІЗІУМ Орфея».

Солісти - Аліна Ворох, Анастасія Голуб, Юлія Терещук, Таїсія Шафранская і Камерний оркестр театру

Диригент - Ігор Чернецький


 Юрiй Миненко народився в мiсті Радомишлi Житомирськоï областi (Украïна). Вчився грi на фортепiано та хоровому диригуванню. Закiнчив Одеську державну музичну академiю іменi А.В. Неждановоï, де навчався на кафедрi сольного спiву в класi доцента Ю.Є. Тетерi спочатку як баритон, а потiм як контртенор. Закiнчивши аспiрантуру, Юрiй з 2007 по 2010 рiк викладав в Академiï на кафедрi сольного спiву. 
  
Юрiй з великим успiхом виступав на багатьох вокальних конкурсах. Зокрема, вiн став першим украïнським спiваком i першим контртенором, який вийшов у фiнал Мiжнародного конкурсу оперних спiвакiв «Спiвак свiту» в Кардiффi за всю iсторiю цього змагання. 
  
Зі студентських рокiв Юрiй активно концертує по Украïнi та за кордоном: вiн виступав у Болгарiï, Грецiï, Iзраïлi, Великобританiï, Іспанiï, Італiï, Францiï, Нiмеччинi, Швейцарiï, Нідерландах, Росіï та США; брав участь у виставах таких театрiв як Большой театр (Москва, Росія), Національний театр Мангейма (Мангейм, Німеччина), Кельнська опера (Кельн, Німеччина), Театр Єлисейських полів (Париж, Францiя), Національна опера Лотарингіï (Нансi, Францiя), Театр на Відні (Відень, Австрiя), Лозаннська опера (Лозанна, Швейцарiя) i Опера Санта-Фе (Санта-Фе, Нью-Мексико, США). 
  
Серед диригентiв, з якими спiвпрацює Юрiй — Iгор Андрiєвський, Грант Гершон, Райнхард Гьобель, Марк-Андре Дальбавi, Володимир Дикий, Пол Деніел, Алан Кертіс, Роман Кофман, Андреа Маркіол, Андріс Нельсонс, Василь Петренко, Йоргос Петру, Андрій Решетін, Ральф Сохачевскі, Джозеф Трефтон, Дієго Фазоліс, Саймон Хелсі, Ігор Шаврук, Дан Еттінгер, Михайло Юровський і Володимир Юровський. 
  
Серед сценічних робіт Юрія є партіï в операх епох бароко, класицизму і романтизму: Анній в опері В. А. Моцарта «Милосердя Тiта», Євстафій в опері Г. Ф. Генделя «Рінальд», Коррадо в опері А. Вівальді «Гризельда», Ратмир в опері М. І. Глінки «Руслан та Людмила», Лісімах в опері Й. К. Баха «Фемістокл» i Мегабiз в оперi Л. Вінчі «Артаксеркс». Концертні роботи співака включають партію Давида в ораторіï Ф. Б. Конті «Давид», альтову партію в ораторіï Г. Ф. Генделя «Месія», «Сонети» та «Сікстинський цикл» М. А. Дальбаві, кантату А. Гийузо «Stabat Mater», а також антифони Г. Ф. Генделя та Д. Скарлатті «Salve Regina». 
  
У планах Юрія на 2013/2014 рік виконання партіï Лісімаха в опері Й. К. Баха «Фемістокл» в Мангеймi (Німеччина), партіï Давида в ораторіï Г. Ф. Генделя «Саул» в Касселі (Німеччина), партіï Мегабiза в оперi Л. Вінчі «Артаксеркс» в Кельні (Німеччина), Версалі (Франція) i Амстердамі (Нідерланди) и партіï Аннія в оперi В. А. Моцарта «Милосердя Тiта» в Нансі i Безансонi (Франція). Також у планах Юрія є участь у записі «Гала-концерту контртенорів» і запис першого сольного альбома. 


Нагороди
 
Всеукраïнський конкурс «Голос Украïни»
Киïв, Украïна, 2001 рiк
Лауреат
 
Великий фестиваль слов'янськоï культури
Париж, Франція, 2001 рiк
Лауреат
 
XL Міжнародний вокальний конкурс імені Франсиско Віньяса
Барселона, Іспанія, 2003 рiк
Спеціальна премія «Кращий контртенор»
 
Міжнародний конкурс молодих вокалістів імені А. Б. Солов'яненка «Солов'ïний ярмарок»
Донецьк, Украïна, 2004 рiк
Перша премія
 
VI Міжнародний конкурс молодих оперних співаків імені Н. А. Римського-Корсакова
Санкт-Петербург, Росiя, 2004 рiк
Друга премія
 
Міжнародний конкурс італійськоï опери «Competizione dell'Opera»
Дрезден, Німеччина, 2007 рiк
Дипломант, фiналiст
 
Міжнародний конкурс оперних співаків «Співак світу» в Кардіффі
Кардіфф, Великобританія, 2009 рiк
Фіналіст пісенного та оперного конкурсів