ГлавнаяНовостиНовости за Январь 2018"Одеський національний академічний театр опери та балету є одним з найвідоміших театрів Європи"

19 Янв.

"Одеський національний академічний театр опери та балету є одним з найвідоміших театрів Європи"

 

ОДЕСЬКА ОПЕРА УСПІШНО ПРЕДСТАВЛЯЄ КЛАСИЧНЕ МИСТЕЦТВО УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ

17.01.2018 | 15:44

 

Одеський національний академічний театр опери та балету знаходиться в постійному пошуку нових міжнародних партнерів з метою розширення можливостей представляти класичне мистецтво України за кордоном. Колектив театру успішно пропагує українське мистецтво в багатьох країнах світу, Одеський національний академічний театр опери та балету є одним з найвідоміших театрів Європи.

Так, міжнародним визнанням популярності Одеського національного академічного театру опери та балету стали запрошення на численні гастролі в багатьох країнах світу – Італії, Іспанії, Польщі, Нідерландах, Бельгії, США, Японії, Китаю, Білорусі, Молдові. У виконанні солістів опери театру, лауреатів міжнародних конкурсів прозвучали опери «Тоска», «Турандот» Дж. Пуччіні, «Травіата» Дж. Верді, «Пікова дама» П. Чайковського, концертна програма «Музичні хіти світового кіно», а солісти балету з великим успіхом виконали балети «Жизель» А. Адана, «Лебедине озеро», «Лускунчик» і «Спляча красуня» П. Чайковського.

Колектив Одеської опери є постійним учасником та організатором різноманітних міжнародних музичних фестивалів. Зокрема, творча група театру у 2017 році стала учасниками IV італійського фестивалю барокової музики «Сакральний театр» (арт-директор фестивалю – Нансі Мілезіс Романо) та провела  вже традиційні музичні форуми – «Різдвяний фестиваль 2017 в Одеській опері» та III фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері». Кожна із цих мистецьких подій має свої особливості, представляючи на суд шанувальників музичного мистецтва ексклюзивні фестивальні програми.

Загалом Одеський національний академічний театр опери та балету   впродовж 2017 року провів 240 вистав та представив три власні гучні прем’єрні  вистави. Серед них  балет «Долі» – авторський проект Одеського оперного театру, приклад унікального досвіду створення спектаклю, який сміливо можна назвати документальним чи публіцистичним  балетом – новим жанром в сфері сучасного балетного мистецтва і суто національним твором, народженим українським композитором, українським хореографом у виконанні українських артистів. А також опера «Сільська честь» Р.Леонкавалло, опера «Паяци» П. Масканьї у  форматі концертного виконання, але за емоційною наповненістю та за режисерськими знахідками  як повноцінна і цілісна вистава та балету «Спляча красуня» П. Чайковського.

 

Також була представлена прем’єра масштабного спільного проекту Одеського національного академічного театру опери та балету  та Львівського національного академічного театру опери та балету - опери «Набукко» у постановці режисера – генерального директора-художнього керівника Львівської опери, народного артиста України Василя Вовкуна. Проект об’єднав потужні творчі сили  двох національних театрів: диригент-постановник – головний диригент Олександру Самоїле, художник з костюмів – Сергій Васильєв, хормейстер-постановник Леонід Бутенко, хореограф-постановник  Яніна Кисельова, художник зі світла В'ячеслав Ушеренко, відеографВіталій Галак – з Одеси та художник-сценограф Тадей Риндзак  зі  Львова. Постановка стала яскравим прикладом втілення національної ідеї єднання через культуру  і культурної дипломатії  в дії.

Цікавою ініціативою Театру став проект «Одеська опера в палацах і музеях», у рамках якого в Одеському літературному музеї, Одеському державному історико-краєзнавчомумузеї, в Національній бібліотеці на постійній основі проводяться тематичні концерти за участю провідних солістів опери та оркестру театру.

Одним із важливих напрямків діяльності Одеської опери стала підтримка соціально незахищених верств населення для яких колектив проводить велику програму, що включає:  екскурсії, відвідування вистав театру; виїзні концертні програми для дітей-сиріт, вимушених переселенців із зони АТО, пенсіонерів, інвалідів.

Також Одеський національний академічний театр опери та балету впроваджує програму підтримки військовослужбовців та їх сімей, яка відповідає головному призначенню національного театру, проводячи роботу з психологічної та соціальної реабілітації військовослужбовців, які брали участь в АТО і членів їх сімей.

Театр співпрацює з Головним управлінням Національної гвардії України (Південне територіальне управління), Військово-медичним клінічним центром Південного регіону, Спеціальним моторизованим полком міліції, Військової частиною 3012 Національної гвардії України, Одеським прикордонним загоном, Волонтерським рухом України, Одеської обласної молодіжної організацією ЦДУМ «Прійдешнє покоління».