ГоловнаЕкскурсіїМузей

Музей

У червні 2011 року генеральний директор театру Надія Бабич ініціювала початок робіт по формуванню колекції і створення експозиції музею історії Одеського театру опери і балету. Роботи доручені творчій групі одеського Літературного музею на чолі з його директором Тетяною Ліптугою (керівник проекту Анна Полторацька). Автор художньо-технічного проекту - заслужений художник України Станіслав Зайцев.

 
Музей історії театру розташовується в приміщенні колишніх кас театру. Каси поміняли дислокацію - тепер квитки продаються в старовинних касових приміщеннях, спочатку призначених для цих цілей і знаходяться в вестибюлі, безпосередньо перед головним входом в фойє театру.
 
Музей представляє Одеський театр опери та балету як частина спільної культурної спадщини, показує театральне мистецтво в його розвитку, дає уявлення про творчу біографію театру протягом усіх років його існування. В експозиції музею використовуються матеріали з архівів і приватних колекцій: фотографії, документи, афіші, програмки вистав репертуару різних років. Театральна атмосфера в музеї створюється інтер'єр-інсталяціями, ескізами декорацій і костюмів, предметами театрального побуту, текстами про театр, документальними свідченнями про артистів театру і гастролерів, про диригента, режисерів, художників.
 
Звертаємося до всіх одеситів з проханням передавати в дар музею експонати - матеріали про театр (друковану продукцію - афіші, програмки, буклети, квитки; публікації; рукописи; предмети; фотографії та ін.). Будемо вдячні всім, хто відгукнеться на наше прохання. Прийом експонатів відбувається в одеському Літературному музеї по вівторках, середах і четвергах з 12:00 до 15:00.

Музей