ГоловнаФестиваліОксамитовий сезон в Одеській оперіII фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"

II фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"

II фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"

Одеська опера вже вдруге представляє знакову культурну подію вересня для одеситів та гостей міста!

З 9-го по 25-е вересня 2016

II фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"

Кожен день фестивалю подарує незабутні враження!

Кожен день фестивалю дасть можливість зануритися в особливу, неповторну атмосферу високого мистецтва.

Відомі музиканти - народна артистка України, солістка Національної опери України Тетяна Анiсiмова, народна артистка України Нiна Матвiєнко та бардiвська спiвачка Мар'яна Садовська (Нiмеччина), пiанiстка Олена Башкiрова (Нiмеччина, Iзраiль), диригент Оксана Линів (Україна, Німеччина), контр-тенор Юрій Міненко, зiрка свiтового балету Свiтлана Лунькiна (Канада), соліст Національної опери України Олександр Стоянов і, звичайно, артисти Одеського національного академічного театру опери та балету зроблять кожен вечір фестивальної програми незабутнім!


Програма фестивалю

9 вересня (п'ятниця), 18:30
Урочисте  відкриття фестивалю.

До 120-річчя виступу української оперної діви Соломії Крушельницької на сцені Одеської опери

Дж. Пуччіні

«Мадам Баттерфляй»

За участю солістки Національної опери України, народної артистки України Тетяни Анісімової.

Диригент – головний диригент ОНАТОБ, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле.


10 вересня (субота), 18:30

Опера Генрі Перселла «Дідона та Еней».

Диригент - головний диригент ОНАТОБ, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле.

Серед багатогранного творчого доробку Генрі Перселла особливе місце займає єдина опера композитора – «Дідона та Еней», яка стала основою для створення національної англійської оперної школи. Виразна сила музики, стрункість драматургічного розвитку та звернення до вічних тем дозволили цій опері зберегти і затвердити значення цього жанру в історії культури Англії та світової музичної культури.

Майже два століття ця опера була в забутті, але в ХХ столітті, по мірі зростання зацікавленості до старовинної музики і барокової традиції, «Дідона та Еней» все частіше виконується на провідних театральних підмостках світу. Одеська опера йде в фарватері сучасних театральних тенденцій, і тому в фестивальну програму включена прем'єра «Дідонита Енея», яка стала прекрасним завершенням 206-го театрального сезону.

Дивовижний склад виконавців – солісти опери та балету, хор, оркестр театру; оригінальне режисерське рішення головного режисера театру Оксани Тараненко і музична постановка головного диригента театру Олександру Самоїле створять ефект занурення в епоху музичного бароко.


11 вересня (неділя), 12:00

Балет Карена Хачатуряна «Чіполліно»

За участю соліста Національної опери України Олександра Стоянова 

Диригент - Ігор Чернецький.

Фестиваль не залишив без уваги і дитячу аудиторію шанувальників театру! Блискучий, веселий, яскравий балет «Чіполліно» – один з останніх прем'єрних спектаклів театру для дітей та всієї родини – відразу полюбився публіці і став окрасою репертуару. Діти приходять в захват від витівок головного героя, а дорослі, згадуючи дитячі роки, отримують позитивні емоції, і разом вони з радістю дарують оплески артистам.


15 вересня (четвер), 18:30

Концерт «Берегиня. Вiдродження душi»

За участi народної артистки України Ніни Матвієнко, бардівської співачки Мар'яни Садовської, солістів та оркестру Одеської опери.

Диригент – Оксана Линів (Німеччина).

Унікальна програма концерту будується на зіставленні особливостей звучання музики заходу і сходу України. Прозвучать вокальні цикли сучасного українського композитора Олега Ківи у виконанні народної артистки України Ніни Матвієнко, володарки унікального, проникливого голосу.

Інший культурний полюс України буде представлений музикою Карпат і Гуцульщини в творах львівських композиторів Миколи Колесси та Олександра Козаренка. Для виконання "П'ятьох весільних ладкань з Покуття" О. Козаренка для голосу і камерного оркестру запрошена бардівська співачка Мар'яна Садовська(Німеччина), творчість якої додасть особливу фарбу фестивалю. Мар'яна Садовська входить в число найбільш затребуваних виконавців у Європі, що пропагують стилістику і манеру автентичного співу, характерного для західної України. Її голос заворожує і створює атмосферу занурення в давню історію України. У програмі також бере участь солістка опери Анастасія Голуб, що володіє ніжним і сильним сопрано, і оркестр Одеського національного академічного театру опери і балету.

Карпатські коломийки і джаз, рояль, що звучить як цимбали, і камерний оркестр будуть представлені диригентом Оксаною Линів в єдиному концертному просторі з притаманними їй витонченістю, тонким смаком і розумінням природи української музичної культури.


18 вересня (неділя), 18:30

Балет - гала «На межі століть».

Авторський проект заслуженого артиста України Гаррі Севояна

Концерт за участю провідних артистів балету ОНАТОБ.

Диригент - Віталій Ковальчук.

Хореографічна концерт-вистава «На межі століть», увібравши всю багатогранність і різноманітність хореографічних стилів і напрямків, являє собою єдину концептуальну лінію, яка дасть можливість глядачам відчути всю магію балету на межі XX-XXI століть!

Кращі зразки хореографічного мистецтва другої половини XX століття і авторські балетні композиції молодих, талановитих хореографів нашого театру складуть цілісний контент цієї фестивальної події. Глядачі, що прийдуть до театру, відразу потраплять в прекрасний світ хореографії, завдяки чарівності музики до драми «Маскарад», художній виставці, присвяченій мистецтву балету, а кульмінація балетного вечора – на сцені театру!


23 вересня (п'ятниця), 18:30

«Бетховен. Вимiрюючи всесвiт музикою…»

У програмі: Л. Бетховен. Концерт №3 для фортепіано з оркестром. Солістка - Олена Башкірова (Ізраїль, Німеччина); музика до драми «Егмонт» для читця, сопрано і оркестру за участю артиста Одеського Російського академічного драматичного театру, заслуженого артиста України Сергія Полякова і заслуженої артистки України Тетяни Захарчук; концертна арія `Ah, perfido` для сопрано з оркестром. Солістка - лауреат міжнародних конкурсів Інга Мартинова. Диригент - головний диригент ОНАТОБ, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле.

У програму концерту з творів Людвіга ван Бетховена включені опуси, виконання яких стане прем'єрним в Одеській опері. Також вперше на сцені Одеської опери виступить відома піаністка Олена Башкірова (Німеччина, Ізраїль) з оркестром Одеського національного академічного театру опери і балету.


24 вересня (субота), 18:30

Балет П. Чайковського «Лебедине озеро»

За участю прими Національного балету Канади Світлани Лунькіної.

Диригент - заслужений артист України Ігор Шаврук.

Безсмертний твір великого композитора завжди збирає аншлагові зали, а за участю блискучої балерини, прими Національного балету Канади Світлани Лунькіної, що володіє бездоганним стилем, витонченою манерою танцю і фундаментальною класичною школою, виконання «Лебединого озера» в рамках фестивалю стане непересічною подією! Відомі балетні критики називають Світлану Лунькіну балериною рідкісної обдарованості, суперзіркою балетного мистецтва сучасності! Відразу після гастролей в Нью-Йорку і Токіо і перед початком балетного сезону в Канаді Світлана Лунькіна приїде до нас, до Одеси!


25 вересня (неділя), 18:30

Урочисте закриття фестивалю.

Гала-концерт «Оперні двійники»

Диригент - головний диригент ОНАТОБ, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле.

Завершить фестивальну програму концерт-вистава «Оперні двійники», в якій братимуть участь провідні солісти ОНАТОБ, запрошений соліст Юрій Міненко (контр - тенор) і оркестр Одеського національного академічного театру опери та балету під керівництвом Олександра Самоїле.

В оригінальній програмі концерту – сцени і арії з популярних, широко відомих творів, які стали оперними шлягерами, і оперні номери, що рідко звучать, об'єднані спільною темою і представлені в незвичайному форматі. Несподівані повороти в сюжеті концерту-вистави «Оперні двійники» додадуть особливу інтригу цьому захоплюючому театральному дійству, яке стане кульмінаційною точкою фестивалю «Оксамитовий сезон в Одеській опері»!


В програмі можливі доповнення та уточнення

Історія фестивалю «Оксамитовий сезон в Одеській опері»

У 2015 році Одеська опера презентувала знакову культурну подію вересня для одеситів і гостей міста – справжнє свято музичного мистецтва "Оксамитовий сезон в Одеській опері"!

Кожен день фестивалю подарував незабутні враження і дав можливість зануритися в особливу, неповторну атмосферу високого мистецтва. Був запропонований новий формат фестивалю, який знайшов втілення в об'єднанні різних форм і жанрів, стилів і напрямків музичного мистецтва в єдиному фестивальному контенті. Десять вечорів фестивалю представили різноманітну палітру музичних полотен Бориса Лятошинського і Олега Ківи, Олександра Бородіна і Карла Орфа, Людвіга Мінкуса, Петра Чайковського і Жоржа Бізе, твори композиторів епохи бароко і сучасні композиції.

Відомі музиканти – диригент Оксана Линів (Україна, Німеччина), запрошені солісти –Анжеліна Швачка (народна артистка України, солістка Національної опери України), контртенор Юрій Міненко (Україна), улюбленці одеської публіки Коя Окава і МідоріТерада (Японія)  та артисти Одеського національного академічного театру опери та балету зробили кожний вечір фестивальної програми незабутнім! Фестиваль отримав прекрасну пресу, захоплені відгуки публіки і аншлагові зали.

 

 

Видео

Жовтень, 2020

ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031