ГоловнаФестиваліОксамитовий сезон в Одеській оперіII фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"Програма фестивалю

Програма фестивалю

9 вересня (п'ятниця), 18:30
Урочисте  відкриття фестивалю.

До 120-річчя виступу української оперної діви Соломії Крушельницької на сцені Одеської опери

Дж. Пуччіні

«Мадам Баттерфляй»

За участю солістки Національної опери України, народної артистки України Тетяни Анісімової.

Диригент – головний диригент ОНАТОБ, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле.


10 вересня (субота), 18:30

Опера Генрі Перселла «Дідона та Еней».

Диригент - головний диригент ОНАТОБ, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле.

Серед багатогранного творчого доробку Генрі Перселла особливе місце займає єдина опера композитора – «Дідона та Еней», яка стала основою для створення національної англійської оперної школи. Виразна сила музики, стрункість драматургічного розвитку та звернення до вічних тем дозволили цій опері зберегти і затвердити значення цього жанру в історії культури Англії та світової музичної культури.

Майже два століття ця опера була в забутті, але в ХХ столітті, по мірі зростання зацікавленості до старовинної музики і барокової традиції, «Дідона та Еней» все частіше виконується на провідних театральних підмостках світу. Одеська опера йде в фарватері сучасних театральних тенденцій, і тому в фестивальну програму включена прем'єра «Дідонита Енея», яка стала прекрасним завершенням 206-го театрального сезону.

Дивовижний склад виконавців – солісти опери та балету, хор, оркестр театру; оригінальне режисерське рішення головного режисера театру Оксани Тараненко і музична постановка головного диригента театру Олександру Самоїле створять ефект занурення в епоху музичного бароко.


11 вересня (неділя), 12:00

Балет Карена Хачатуряна «Чіполліно»

За участю соліста Національної опери України Олександра Стоянова 

Диригент - Ігор Чернецький.

Фестиваль не залишив без уваги і дитячу аудиторію шанувальників театру! Блискучий, веселий, яскравий балет «Чіполліно» – один з останніх прем'єрних спектаклів театру для дітей та всієї родини – відразу полюбився публіці і став окрасою репертуару. Діти приходять в захват від витівок головного героя, а дорослі, згадуючи дитячі роки, отримують позитивні емоції, і разом вони з радістю дарують оплески артистам.


15 вересня (четвер), 18:30

Концерт «Берегиня. Вiдродження душi»

За участi народної артистки України Ніни Матвієнко, бардівської співачки Мар'яни Садовської, солістів та оркестру Одеської опери.

Диригент – Оксана Линів (Німеччина).

Унікальна програма концерту будується на зіставленні особливостей звучання музики заходу і сходу України. Прозвучать вокальні цикли сучасного українського композитора Олега Ківи у виконанні народної артистки України Ніни Матвієнко, володарки унікального, проникливого голосу.

Інший культурний полюс України буде представлений музикою Карпат і Гуцульщини в творах львівських композиторів Миколи Колесси та Олександра Козаренка. Для виконання "П'ятьох весільних ладкань з Покуття" О. Козаренка для голосу і камерного оркестру запрошена бардівська співачка Мар'яна Садовська(Німеччина), творчість якої додасть особливу фарбу фестивалю. Мар'яна Садовська входить в число найбільш затребуваних виконавців у Європі, що пропагують стилістику і манеру автентичного співу, характерного для західної України. Її голос заворожує і створює атмосферу занурення в давню історію України. У програмі також бере участь солістка опери Анастасія Голуб, що володіє ніжним і сильним сопрано, і оркестр Одеського національного академічного театру опери і балету.

Карпатські коломийки і джаз, рояль, що звучить як цимбали, і камерний оркестр будуть представлені диригентом Оксаною Линів в єдиному концертному просторі з притаманними їй витонченістю, тонким смаком і розумінням природи української музичної культури.


18 вересня (неділя), 18:30

Балет - гала «На межі століть».

Авторський проект заслуженого артиста України Гаррі Севояна

Концерт за участю провідних артистів балету ОНАТОБ.

Диригент - Віталій Ковальчук.

Хореографічна концерт-вистава «На межі століть», увібравши всю багатогранність і різноманітність хореографічних стилів і напрямків, являє собою єдину концептуальну лінію, яка дасть можливість глядачам відчути всю магію балету на межі XX-XXI століть!

Кращі зразки хореографічного мистецтва другої половини XX століття і авторські балетні композиції молодих, талановитих хореографів нашого театру складуть цілісний контент цієї фестивальної події. Глядачі, що прийдуть до театру, відразу потраплять в прекрасний світ хореографії, завдяки чарівності музики до драми «Маскарад», художній виставці, присвяченій мистецтву балету, а кульмінація балетного вечора – на сцені театру!


23 вересня (п'ятниця), 18:30

«Бетховен. Вимiрюючи всесвiт музикою…»

У програмі: Л. Бетховен. Концерт №3 для фортепіано з оркестром. Солістка - Олена Башкірова (Ізраїль, Німеччина); музика до драми «Егмонт» для читця, сопрано і оркестру за участю артиста Одеського Російського академічного драматичного театру, заслуженого артиста України Сергія Полякова і заслуженої артистки України Тетяни Захарчук; концертна арія `Ah, perfido` для сопрано з оркестром. Солістка - лауреат міжнародних конкурсів Інга Мартинова. Диригент - головний диригент ОНАТОБ, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле.

У програму концерту з творів Людвіга ван Бетховена включені опуси, виконання яких стане прем'єрним в Одеській опері. Також вперше на сцені Одеської опери виступить відома піаністка Олена Башкірова (Німеччина, Ізраїль) з оркестром Одеського національного академічного театру опери і балету.


24 вересня (субота), 18:30

Балет П. Чайковського «Лебедине озеро»

За участю прими Національного балету Канади Світлани Лунькіної.

Диригент - заслужений артист України Ігор Шаврук.

Безсмертний твір великого композитора завжди збирає аншлагові зали, а за участю блискучої балерини, прими Національного балету Канади Світлани Лунькіної, що володіє бездоганним стилем, витонченою манерою танцю і фундаментальною класичною школою, виконання «Лебединого озера» в рамках фестивалю стане непересічною подією! Відомі балетні критики називають Світлану Лунькіну балериною рідкісної обдарованості, суперзіркою балетного мистецтва сучасності! Відразу після гастролей в Нью-Йорку і Токіо і перед початком балетного сезону в Канаді Світлана Лунькіна приїде до нас, до Одеси!


25 вересня (неділя), 18:30

Урочисте закриття фестивалю.

Гала-концерт «Оперні двійники»

Диригент - головний диригент ОНАТОБ, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле.

Завершить фестивальну програму концерт-вистава «Оперні двійники», в якій братимуть участь провідні солісти ОНАТОБ, запрошений соліст Юрій Міненко (контр - тенор) і оркестр Одеського національного академічного театру опери та балету під керівництвом Олександра Самоїле.

В оригінальній програмі концерту – сцени і арії з популярних, широко відомих творів, які стали оперними шлягерами, і оперні номери, що рідко звучать, об'єднані спільною темою і представлені в незвичайному форматі. Несподівані повороти в сюжеті концерту-вистави «Оперні двійники» додадуть особливу інтригу цьому захоплюючому театральному дійству, яке стане кульмінаційною точкою фестивалю «Оксамитовий сезон в Одеській опері»!


В програмі можливі доповнення та уточнення


Видео

    Листопад, 2020

    ПнВтСрЧтПтСбНд
          123456789101112131415161718192021222324252627282930