ГоловнаФестиваліОксамитовий сезон в Одеській оперіIII фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"

III фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"

III фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"

Одеська опера вже втретє представляє знакову культурну подію вересня для одеситів та гостей міста!
 
З 8-го по 17-е вересня 2017 року відбудеться III фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»!

Метою фестивалю, що вже став прикрасою оксамитового сезону в Одесі – місті самобутніх культурних традицій, є популяризація українського та світового класичного мистецтва і підтвердження авторитету нашого міста, як культурної столиці півдня України.

III фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері - 2017» обіцяє бути особливим, оскільки присвячений знаменній даті – 1 жовтня 2017 року виповнюється 130 років архітектурному шедевру – Одеському оперному театру!

III фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» розширює свої рамки і межі – виходить на нові сценічні майданчики і відкриває нові просвітницькі форми спілкування з глядачем.

Відомі виконавці світового оперного та балетного мистецтва, а також артисти Одеського національного академічного театру опери та балету зроблять кожен вечір фестивальної програми незабутнім!

Кожен день фестивалю дасть можливість зануритися в особливу, неповторну атмосферу високого мистецтва!


Програма фестивалю

8 вересня,  п’ятниця 18:30

Урочисте відкриття фестивалю

Концерт «Українські шедеври на всі часи», присвячений 175-річчю від дня народження М. Лисенка

Унікальна програма концерту об’єднала оперний, симфонічний, пісенний жанри в єдиному концертному просторі «Українські шедеври на всі часи» – кульмінаційні сцени з опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба», що відкрила історію класичного українського оперного мистецтва, оркестрові полотна українських авторів XX-XXI століть Є. Станковича, Г. Майбороди, В. Губаренка та улюблені пісні з золотого фонду української пісенної лірики.

У виконанні провідних солістів Одеської опери – народного артиста України Василя Навротського, заслужених артистів України  Владислава Горая, Віктора Мітюшкіна, лауреатів міжнародних конкурсів Анастасії Голуб, Ганни Літвінової, Гаррі Гукасяна, Олексія Репчинського, Миколи Субботи, Валерія Регрута, Івана Фляка, хору та оркестру театру ця програма стане присвятою видатному українському композитору та відкриє нові грані в осягненні неповторної краси українського мелосу.

Режисер – Оксана Тараненко.

Хормейстер – головний хормейстер театру, заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко.

Диригент
– головний диригент Національного академічного Большого театру опери та балету Республіки Білорусь, заслужений артист України Віктор Плоскіна.


9 вересня, субота 18:30
Прем’єра 207-го сезону

Ю. Гомельська

Балет «Долі»

Автор ідеї балету – генеральний директор ОНАТОБ, заслужений працівник культури України Надія Бабіч.

Балет «Долі» – авторський проект Одеського оперного театру, приклад унікального досвіду створення спектаклю, який сміливо можна назвати документальним чи публіцистичним  балетом – новим жанром в сфері сучасного балетного мистецтва і суто національним твором, народженим українським композитором, українським хореографом у виконанні українських артистів.

Автор лібрето і хореограф-постановник Сергій Кон на питання про зміст балету відповів так: «Упевнений, що немає людини, яка хоча б раз в житті не задавався питанням про те, що є доля? Це невідворотність фатуму, року або все ж є свобода вибору? Балет «Долі» не дає однозначної відповіді на ці питання. Швидше, це роздуми на теми людських доль, зустрічей і втрат. Це історії з життя реальних людей – наших сучасників, до яких в будинок постукала Доля. І питання залишається відкритим – чи в силах ми впливати на власну долю?».

Авторська хореографія балету вирішена в сучасній полістилістичній манері з використанням різних танцювальних технік та елементів пантоміми.

Прем’єра балету відбулася у лютому 2017 року та відкрила нову сторінку в історії сучасного українського балету.

До участі у фестивальному показі балету «Долі» запрошено провідного соліста театру «Київ Модерн-балет» під керівництвом Раду Поклітару (2005 – 2016), лауреата міжнародних конкурсів Олексія Бусько (Антигерой).

 • Автор лібрето та хореограф-постановник – соліст театру «Київ Модерн-балет» під керівництвом Раду Поклітару (2005 – 2015), лауреат міжнародних конкурсів, володар премії «Київська пектораль» (2016) Сергій Кон;
 • Художник-сценограф – Тетяна Іванова;
 • Художник з костюмів – Сергій Васильєв;
 • Хормейстер-постановник – Іван Газінський;
 • Художник зі світла – В’ячеслав Ушеренко;
 • Відеографія та дизайн – Віталій Галак;
 • Диригент-постановник – Віталій Ковальчук.

10 вересня,  неділя 18:30
Прем’єра 207-го сезону

Опери П. Масканьї «Сільська честь» і Р. Леонкавалло «Паяци» у концертному виконанні

«Повернення до репертуару цих популярних шедеврів композиторів-веристів відбулося у форматі концертного виконання, але за емоційною наповненістю та за режисерськими знахідками це була повноцінна і цілісна вистава. А блискуче музичне виконання не залишило байдужим нікого в залі.

Дві історії про кохання і зраду з кривавою розв'язкою, де головними героями стають прості люди, ось уже майже два століття змушують глядачів співчувати учасникам трагедії, тримаючи в напрузі від першого до останнього звуку.

Приголомшливі емоції, розкішна музика, театральна умовність, яка стає достовірністю, плюс обдаровані, талановиті виконавці – все говорить про те, що у такому рішенні «Сільська честь» і «Паяци» стануть довгожителями репертуару» – так писали музичні критики про прем'єри опер в Одеському оперному театрі у квітні 2017 року.

У фестивальному показі опер П. Масканьї «Сільська честь» і Р. Леонкавалло «Паяци» братимуть участь: соліст Маріїнського театру, лауреат міжнародних конкурсів Август Амонов, а також солісти Одеської опери – народний артист України Василь Навротський, заслужені артисти України Олена Стародубцева, Владислав Горай, Павло Єрмоленко, Віктор Мітюшкін, лауреати міжнародних конкурсів Наталя Павленко, Юлія Терещук, Катерина Цимбалюк, Гаррі Гукасян, Олег Злакоман.

Режисер-постановник – Оксана Тараненко.

Хормейстер-постановник – головний хормейстер театру, заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко.

Художник з костюмів – Сергій Васильєв.

Диригент – Валерій Регрут.


13 вересня, середа 18:30
Прем'єра 207-го сезону

П. Чайковський

Балет «Спляча красуня»

Прем’єра балету «Спляча красуня» Петра Чайковського відбулася у травні 2017 року і відразу підкорила поціновувачів класичного балетного мистецтва вишуканим втіленням хореографічного, музичного, сценічного рішення вистави на славетній сцені Одеського театру опери та балету.

Постановники вистави максимально наблизили її до першоджерела і відновили фрагменти хореографії великого французького балетмейстера Маріуса Петіпа, що рідко виконуються, збагативши її елементами хореографічного малюнка Ф. Лопухова і К. Сергєєва.

До участі у фестивальному показі балету «Спляча красуня» запрошені солісти Національної опери України, заслужені артисти України Катерина Кухар (Принцеса Аврора) та Олександр Стоянов (Принц Дезіре).

Режисерська версія – заслужена артистка Республіки Молдова Марія Полюдова.

Художник-сценограф – заслужений художник України Євген Гуренко.

Художник з костюмів – Сергій Васильєв.

Диригент – Ігор Чернецький.


14 вересня, четвер 18:30
Прем’єра

Опера Р. Вагнера «Тангейзер» у концертному виконанні

Прем’єра фестивалю – опера «Тангейзер» у виконанні провідних солістів, хору та оркестру Одеської опери стане ще одною важливою віхою на шляху осягнення творчості генія музичного театру Ріхарда Вагнера.

Поціновувачі творчості композитора мають унікальну можливість зануритися в чарівний світ музичних тем і образів оперного реформатора та замислитися над вічними темами життя в мистецтві, а формат концертного виконання з використанням відео-графіки дозволить уяві «малювати» суперечливий світ протистояння почуттів і розуму, любові духовної і чуттєвої, в якому опинився легендарний лицар Тангейзер.

Беруть участь провідні солісти Одеської опери – заслужена артистка України Тетяна Спаська (Венера), лауреати міжнародних конкурсів Наталя Павленко (Єлизавета), Олександр Шульц (Тангейзер), Гаррі Гукасян (Вольфрам фон Ешенбах); хор і оркестр театру.

Режисер-постановник
– Оксана Тараненко.

Хормейстер-постановник – головний хормейстер театру, заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко.

Відеографія – Віталій Галак.

Музичний керівник і диригент – головний диригент театру Олександру Самоїле.


15 вересня, п’ятниця 18:30

Гала-концерт артистів балету «Присвята театру»

На славетній сцені Одеського національного академічного театру опери та балету відбудеться велика концертна програма, присвячена знаменній даті – 130-річчю Одеського оперного театру, до якої увійдуть фрагменти класичних балетів «Баядерка» Л. Мінкуса, «Лебедине озеро» П. Чайковського, «Раймонда» О. Глазунова, «Лауренсія» О. Крейна, «Есмеральда» Ц. Пуні, «Корсар» А. Адана, «Полум’я Парижа» Б. Асаф’єва, сучасні хореографічні  мініатюри.

До участі запрошено провідних солістів Національної опери України – заслужених артистів України Катерину Кухар, Олександра Стоянова, Наталію Мацак, лауреата міжнародних конкурсів Сергія Кривоконя, солістів Большого театру – Діану Косиреву та заслуженого артиста Росії та РПО-Аланія Андрія Меркур'єва, солістів Одеського національного академічного театру опери та балету – заслужену артистку Республіки Молдова Марію Полюдову, лауреатів міжнародних конкурсів Олену Добрянську, Наталію Івасенко, Катерину Кальченко, Аліну Шарай, заслуженого артиста Республіки Молдова Володимира Статного, лауреатів міжнародних конкурсів Андрія Писарєва, Станіслава Скринніка, Дмитра Шарая. 

Диригент – заслужений артист України Ігор Шаврук.


18 вересня, неділя, 20:00
Концерт перенесено на 18 вересня до приміщення театру

Урочисте закриття фестивалю


Гала-концерт артистів опери «Присвята театру»

Завершить фестиваль святкове дійство, присвячене знаменній даті – 130-річчю Одеського оперного театру.  Програма концерту "Присвята театру" складена з улюблених та добре знайомих оперних шедеврів, мелодій з популярних оперет і пісенної класики.

У концерті беруть участь:

 • зірки світових оперних сцен – Костянтин Ріттель-Кобилянський, Август Амонов, Юрій Міненко;
 • провідні солісти – народна артистка України Тетяна Анісімова, заслужена артистка україни Сусанна Чахоян (Національна опера України); лауреати міжнародних конкурсів Аліна Ворох, Юлія Терещук, Таїсія Шафранська, Олег Злакоман, Павло Смирнов, Олександр Стрюк (Одеська опера);
 • фіналіст телевізійного шоу «Голос країни» Роман Руссу;
 • талановита молодь Одеської музичної академії – Чжан Мяо, Леонід Шошин;
 • оркестр театру.

Ведуть концертну програму солісти Одеської опери  – заслужена артистка України Олена Стародубцева, лауреати міжнародних конкурсів Катерина Цимбалюк, Василь Добровольський, Володимир Муращенко.

Режисер – Оксана Тараненко.

Диригент – Ігор Чернецький.


III фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» розширює свої межі – виходить на нові сценічні майданчики, пропонує соціальні проекти і відкриває нові просвітницькі форми спілкування з глядачем.

 

15 вересня, 14:30

Концерт у приміщенні Військово-медичного клінічного центру Південного регіону.

У програмі – твори західної та вітчизняної класики.

Беруть участь: народні артисти України Віра Ревенко, Анатолій Капустін, заслужена артистка України Ірина Берлізова, лауреати міжнародних конкурсів Наталія Каданцева, Ілона Скрипник, Богдан Панченко, Василь Добровольський, а також артисти балету театру – лауреати міжнародних конкурсів Олена Кондратьєва і Микола Воріводін..

Концертмейстер – Вероніка Струк.


16 вересня, 16:00

У приміщенні Одеського літературного музею

Концерт до 130-річчя Одеського оперного театру

У програмі – твори Й. С. Баха, В.А. Моцарта, Дж. Пуччіні, Дж. Россіні, Р. Шумана, Ф. Легара, П. Чайковського, А. Кос-Анатольського, К. Данькевича, Д. Бортнянського, К. Стеценка та інших.

Беруть участь: соліст Mекленбурзького державного оперного театру (м. Шверин, Німеччина), лауреат міжнародних конкурсів Ігор Стороженко; солісти Одеського національного академічного театру опери та балету – лауреати міжнародних конкурсів Анастасія Голуб, Олександр Прокопович; лауреат міжнародних конкурсів Юлія Тімакова.

Художній керівник – Наталія Кьон;

Концертмейстери – Гаяне Чеменян, Марія Марушко.

ВХІД ВІЛЬНИЙ


У руслі тенденцій розвитку сучасного європейського оперного театру відбудеться інтерактивна лекція, 14 вересня о 17:15, перед прем'єрою опери Р. Вагнера "Тангейзер" (концертне виконання) за участю музикознавця, музичного критика, голови Вагнерівського товариства (м.Київ) Марини Романівни Черкашиної-Губаренко; диригента-постановника, головного диригента ОНАТОБ Олександра Самоїле. Вхід по квиткам, придбаним на виставу.


З 10 по 15 вересня в рамках III фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» відбудуться майстер-класи педагога-репетитора Київської дитячої школи мистецтв №5 ім. Л. Ревуцького Миколи Сомова.

Під час майстер-класів, в яких братимуть участь артисти балету театру, Микола Григорович поділиться досвідом, отриманим від своїх педагогів - І. Плахта, Н. Тарасова та інших.

Розклад майстер-класів:

 • 10.09 - 10-00;
 • 11.09 - 10-00;
 • 12.09 - 10-00;
 • 13-09 - 15-30;
 • 14.09 - 10-00;
 • 15.09 - 15-30.

Тривалість майстер-класу - 1 година 15 хвилин.


У програмі можливі доповнення та уточнення

Анонс III фестивалю мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"

Віктор ПЛОСКІНА

Заслужений артист України.

Лауреат II Міжнародного конкурсу диригентів ім. С. Турчака (Київ).

Лауреат Національної театральної премії  Білорусі за постановку опери «Набукко» Дж. Верді.

Указом Президента України № 216/2012 від 27 березня 2012 року нагороджений орденом «Заслуги» III ступеня.

Закінчив Львівську державну консерваторію ім. М. В. Лисенка в 1993 році. Працював у Національному заслуженому академічному симфонічному оркестрі України. Співпрацює з усіма провідними українськими симфонічними оркестрами.

З 2000 по 2002 рік очолював Національний оперний театр Сербії (м. Новий Сад), у сезоні 2002-2003 рр. – головний диригент та художній керівник симфонічного оркестру Дніпропетровської філармонії, у сезоні 2004-2005 рр. – головний диригент Кримської державної філармонії.

З жовтня 2007 року – головний диригент Національного академічного Большого театру опери та балету Республіки Білорусь. Здійснив постановки вистав: "Сільська честь" П. Масканьї, "Борис Годунов" М. Мусоргського (концертне виконання), "Трубадур" Дж. Верді, "Попелюшка" С. Прокоф’єва, "Набукко" Дж. Верді, "Флорія Тоска" Дж. Пуччіні, "Снігуронька" М. Римського-Корсакова, "Сива легенда" Дм. Смольського, "Турандот" Дж. Пуччіні, "Паяци" Р. Леонкавалло, "Макбет" Дж. Верді; "Сильфіда" Х. Левенсхольда, "Тамара" М. Балакирева, "Шехеразада" М. Римського-Корсакова, "Лускунчик" П. Чайковського, "Шість танців" В. А. Моцарта, "Жар-птиця" І. Стравінського. Вперше в Білорусі здійснив у концертних версіях постановки опери Дж. Верді "Макбет" і опери-ораторії І. Стравінського "Цар Едіп".

Під його орудою оркестром театру були виконані: "Фантастична симфонія" op.14 Г. Берліоза, симфонія №2 D dur Й. Брамса, симфонія №3 d moll Г. Малера, симфонія № 5 e moll та симфонічна поема "Манфред" op. 55 h moll П. Чайковського, симфонії № 2 e moll, № 3 a moll і кантата "Весна" op. 20 С. Рахманінова.

У репертуарі диригента: "Чарівна флейта" В. А. Моцарта, "Аїда", "Травіата", "Набукко" і "Трубадур" Дж. Верді, "Кармен" Ж. Бізе, "Богема", "Мадам Баттерфляй", "Флорія Тоска" і "Турандот" Дж. Пуччіні, "Сільска честь" П. Масканьї, "Пікова дама", "Іоланта" і "Євгеній Онєгін" П. Чайковського, "Царева наречена" М. Римського-Корсакова, "Князь Ігорь" О. Бородіна, "Летючий Голландець" Р. Вагнера, "Хованщина" М. Мусоргського та інші опери, ряд балетів, твори кантатно-ораторіального жанру, в тому числі, "Реквієм" Дж. Верді.

Віктор Плоскіна гастролював  з театром у Німеччині (Моншау – "Трубадур" Дж. Верді, "Лебедине озеро" П. Чайковського, концерт симфонічної музики), Іспанії (Ла Палма – "Реквієм В. А. Моцарта", концерт симфонічної музики), Голландії та Бельгії (Роттердам , Ейндховен, Бредда, Гаага, Гент – "Трубадур" Дж. Верді).

Диригував виставами у Національній опері "Естонія" ("Богема" Дж. Пуччіні), Софійській національній опері ("Тоска" Дж. Пуччіні), Національній опері України ("Аїда" Дж. Верді); виступав з оркестром Новосибірської філармонії, Одеським національним філармонійним оркестром, оркестром Азербайджанської Національної філармонії. Диригував концертами у Відні (костел Св. Петра).

Олексій БУСЬКО

Лауреат ХІ Відкритого конкурсу артистів балету Росії «Арабеск-2010» в Пермі (премія за краще виконання номера сучасної хореографії, а також диплом журі преси за артистизм і втілення авторського стилю хореографа);

Лауреат XXV-го Міжнародного фестивалю сучасної хореографії «IFMC» у Вітебську (гран-прі, 2012);

Лауреат VI-го Міжнародного конкурсу хореографічного мистецтва ім. С. Дягілєва «Бурштиновий Фавн» в Лодзі (гран-прі, 2012);

Фіналіст конкурсу молодих хореографів Context-2916 c з мініатюрою «Блаженні».

Закінчив факультет режисури і хореографії Київського національного університету культури і мистецтв за спеціальністю «хореографія» (2006).

З 2006 по 2016 рік - провідний соліст театру сучасної хореографії «КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ», створеного балетмейстером Раду Поклітару.
 
У якості соліста театру виконав партії у виставах:
 • Хозе, Ескамільо («Кармен.TV» на музику Ж. Бізе);
 • Молодий лікар («Палата № 6» на музику А. Пярта);
 • Принц Лускунчик («Лускунчик» П. Чайковського);
 • Наречений («Андеграунд» на музику П. Васкса);
 • Зігфрід («Лебедине озеро. Сучасна версія» П. Чайковського);
 • Ромео («Ромео і Джульєтта (Шекспірименти)» на музику П. Чайковського, Г. Ф. Генделя та композиторів епохи Ренесансу);
 • Молдова («Дощ» на музику народів світу та Й. С. Баха);
 • Бог («Перехрестя» на музику М. Скорика);
 • Він («Двоє на гойдалках» на музику Й. С. Баха та Ч. Варгаса);
 • Він («Пори року» О. Родіна);
 • Злодій («Видіння Рози» О. Родіна);
 • Він («Жінки в ре мінорі» на музику Й. С. Баха);
 • Батько («Довгий різдвяний обід» на музику А. Вівальді).
В останні роки плідно працює як балетмейстер, здійснює постановки хореографічних мініатюр і одноактних балетів.  Хореографічні мініатюри О. Бусько - «Альбом» на музику Л. Ферре, «День з життя театру» на музику В. А. Моцарта, «Три хвилини» на музику К. Сен-Санса включені в дивертисментну програму «КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТУ» «Con tutti i strumenti».
 
У лютому 2014 р. за запрошенням Володимира Васильєва брав участь в гала-концерті, присвяченому видатній балерині Катерині Максимовій «І все, що зроблено тобою ...», у Большому театрі Росії, де разом з артисткою театру Анастасією Харченко виконав поставлену ним з цієї нагоди мініатюру «Petite fleur» на музику Г. Манчіні.
 
На сцені Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва здійснив першопрочитання двох одноактних балетів київського композитора Олександра Родіна - «Пори року» (2013) і «Видіння Рози» (2014), які увійшли до репертуару театру.
 
Здійснив постановку пластичного руху у виставах Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва «Хорові арабески-2» (2014) і «Хорова азбука для дітей та їх батьків» (2015), став балетмейстером-постановником спектаклю «Казковий світ чудес» (2015).
 
За постановку балету «Пори року» хореограф став номінантом премії «Київська пектораль-2013» (номінація «кращий режисерський дебют»).
 
Є одним з ініціаторів створення і художнім керівником Фестивалю хореографічного мистецтва «КМАТОБ-FEST», який з квітня 2014 року щорічно проходить в театрі.
 
З 2016-го року - викладач сучасного танцю в Київському державному хореографічному училищі.

Август АМОНОВ

Лауреат XIX Міжнародного конкурсу вокалістів ім. М. І. Глинки (Челябинськ, 2001);
Лауреат премії фонду Ірини Архипової (Москва, 2004).

Народився у Казані. У 1997 році закінчив Алма-Атинську державну консерваторію (клас професора Є.Б. Серкебаєва).

В 1995 році співак був прийнятий до трупи Казахського академічного театру опери та балету ім. Абая, в 1998 році - до трупи музичного театру «Геліккон опера» (Москва), а в 1999 році - до трупи музичного театру ім. К. С. Станіславського та В. І. Немировича-Данченка.
У 2001 році Август Амонов дебютував у Большому театрі в партіях Водемона («Іоланта» П. Чайковського) та Дона Альваро («Сила долі» Дж. Верді).
 
З 2003 року Август Амонов - соліст Маріїнського театру (дебютував у партії княжича Юрія - «Чародійка» П. Чайковського).
 
Партії, що співак виконує на сцені Маріїнського театру:
 • Собінін («Життя за царя» М. Глінки);
 • Князь Василій Голіцин («Хованщина» М. Мусоргського);
 • Яромир («Млада»), Всеволод («Сказання про невидимий град Кітеж і деву Февронію») М. Римського-Корсакова;
 • Княжич Юрій («Чародійка»), Герман («Пікова дама»), Водемон («Іоланта») П. Чайковського;
 • Ніс («Ніс» Д. Шостаковича);
 • П'єр Безухов («Війна і мир» С. Прокоф'єва);
 • Ноздрьов («Мертві душі» Р. Щедріна, концертне виконання);
 • Мітя («Брати Карамазови» О. Смєлкова);
 • Поліон («Норма» В. Белліні);
 • Ізмаїл («Набукко»), Річард («Бал-маскарад»), Дон Карлос («Дон Карлос»), Габріель Адорно («Симон Бокканегра»), Дон Альваро («Сила долі»), Манріко («Трубадур») Арріго, («Сицилійська вечеря»), Дон Карлос («Дон Карлос»), «Радамес» («Аїда»), Отелло («Отелло») Дж. Верді;
 • Каварадоссі («Флорія Тоска»), Луїджі («Плащ»), Калаф («Турандот») Дж. Пуччіні;
 • Бенвенуто Челліні («Бенвенуто Челліні» Г. Берліоза, концертне виконання);
 • Хозе («Кармен» Ж. Бізе);
 • Самсон («Самсон і Даліла» К. Сен-Санса);
 • Зигмунд («Валькірія»), Парсифаль («Парсифаль») Р. Вагнера;
 • Вакх («Аріадна на Наксосі»), Імператор («Жінка без тіні») Р. Штрауса та інші.
Август Амонов співпрацював з багатьма видатними диригентами сучасності, серед яких Геннадій Рождественський, Юрій Темірканов, Микола Некрасов, Володимир Федосеєв, Арнольд Кац, Марк Ермлер, Томас Ханус та Фуат Мансуров.
 
Гастролював у Нідерландах (Амстердам, Концертгебау - «Бенвенуто Челліні» Г. Берліоза), Франції (Опера Бастиль - «Ніс» Д. Шостаковича), Великобританія (Альберт-холл - «Млада» Н. Римського-Корсакова; Англійська національна опера - «Ніс» Д. Шостаковича; Ковент Гарден - «Валькірія» Р. Вагнера; Бірмінгем - «Парсифаль» Р. Вагнера, «Сила долі» Дж Верді; Єдинбург - «Жінка без тіні» Р. Штрауса; Барбікан-холл - «Брати Карамазови» О. Смєлковаа), Іспанії (Мадридська філармонія - «Іоланта» П. Чайковського; Театр Ескоріал - «Флорія Тоска» Дж. Пуччіні), Македонії (Фестиваль в Скопьї - «Аїда» Дж. Верді), Хорватії (Загреб - «Бал-Маскарад» Дж. Верді), Греції (Мегарон - «Protomastoras» Каломіріса; Афіни - «Аїда» Дж. Верді), Кіпрі (Фестиваль у Пафосі - «Бал-маскарад» Дж. Верді), Ізраїлі (Фестиваль в Ейлаті - «Набукко» Дж. Верді, «Бенвенуто Челліні» Г. Берліоза), Болгарії (Софія - «Алеко» С. Рахманінова, «Бал-маскарад» Дж. Верді), Латвії (Рига - «Аїда», «Турандот» Дж. Верді), Литві (Вільнюс - «Отелло» Дж. Верді), Словенії (Любляна - «Отелло» Дж. Верді, «Жінка без тіні» Р. Штрауса), Австрії (Грац - «Пікова дама» П. Чайковського), Фінляндії (Фестиваль в Миккелі - «Самсон і Даліла» К. Сен-Санса, «Життя за царя» М. Глінки, Фестиваль в Савонлінні - «Тоска» Дж. Пуччіні; Хельсінки - «Аїда», «Бал-маскарад» Дж. Верді, «Русалка» А. Дворжака), США (Нью-Йорк - Метрополітен-опера, дебют в «Отелло» Дж. Верді; Карнегі-холл - Восьма симфонія Г. Малера; Колорадо - «Трубадур» Дж. Верді, «Русалка» А. Дворжака; Міннесота - «Трубадур» Дж. Верді; Вашингтон - «Отелло» Дж. Верді, Кентуккі - «Іоланта» П. Чайковського), а також в Китаї, Кореї, Канаді, Данії, Німеччини, Австралії.

Катерина КУХАР

Заслужена артистка України (2012). 

Дипломант Міжнародного конкурсу молодих виконавців «Prix de Lausanne» (1997);

Нагороджена «Почесним дипломом Академії мистецтв» (1999).

Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2016).

Екстерном та з відзнакою закінчила Київське державне хореографічне училище (клас Тетяни Таякіної). З 1999 року -  солістка Національної опери України ім. Тараса Шевченка.

Брала участь в багатьох міжнародних фестивалях, серед яких: «Aoyama ballet festival», «Fresh ballerina festival», «Summer ballet festival» (Японія), Міжнародний фестиваль сучасної хореографії, «Дні культури» Андорра – Україна, фестиваль імені Сержа Лифаря (Україна), «IV Miedzynarodowa gala baletowa» (Польща), Міжнародний Охрідський ювілейний фестиваль (Македонія), III фестиваль «Русские сезоны XXI века» у Санкт-Петербурзі (Росія), 20-й ювілейний міжнародний балетний фестиваль у Ризі (Латвія), V Інтернаціональний фестиваль «De La Cultura Maya», де була нагороджена Почесним дипломом.

Також брала участь у гала-концертах: «Зірки Світового Балету» в Донецьку (2010, 2013 рр.), Гала-концерті Малахова в Берліні "Gala Ballet Helps Japan" (2011р.) «Україна-Польща», присвяченому Євро 2012 (2011 р.), Гала у Фінляндії (2012 р.), Grand Gala Першого Міжнародного фестивалю мистецтв в Одеській Опері ("Зірки світового балету", 2012 р.), бенефісі Олени Філіп′євої (Національна опера України, 2012 р.), Гала-концерті зірок балету «Спільний балетний простір» (2012 р.), ювілейному вечірі Андріса Лієпи (2012 р.), Гала у Японїї Ballet Masterpieces з Фарухом Рузіматовим (2013 р.), Гала-концерті на честь Маріса Лієпи в Алма-Ати (2013 р.), Гала-концерті Міжнародного балетного конкурсу в Сеулі (2016 р.), заключному Гала-концерті XIV Міжнародного балетного фестивалю-конкурсу «Tanzolymp» у Берліні (2017 р.).

Є членом жюрі міжнародного балетного фестивалю-конкурсу Tanzolimp у Берлині (2015 р.), Міжнародного балетного конкурсу в Сеулі (2015-2016 рр.), музично-балетної консерваторії в Парижі (2016 р.), головою жюрі Всеукраїнської хореографічної асамблеї ім. Наталії Скорульської (2016 р.).

Виконує наступні партії в Національній опері України:

 • Джульєтта («Ромео і Джульетта» С. Прокоф’єва);
 • Сильфіда («Сильфіда» Х. Левенсхольда);
 • Маша («Лускунчик» П.Чайковського);
 • Редиска («Чіполліно» К. Хачатуряна);
 • Русалонька («Русалонька» Л. Ауербаха); 
 • Мавка («Лісова пісня» М. Скорульського);
 • Аврора, принцеса Флоріна («Спляча красуня» П. Чайковського);
 • Жізель («Жізель» А. Адана);
 • Кітрі («Дон Кіхот» Л. Мінкуса);  
 • Кармен («Кармен-сюїта» Ж. Бізе-Р. Щедріна); 
 • Маргарита («Майстер і Маргарита» на музику різних композиторів);
 • Раймонда («Раймонда» О. Глазунова);
 • та інші.

Гастролювала у Франції, Швейцарії, Іспанії, Італії, Німеччині, Японії, Китаї, Канаді, Кореї, США, Португалії, Мексиці, Перу, Еквадорі, Чілі, Омані, Греції, Колумбії, Болівії, Коста-Ріці  та інших країнах.

 

Олександр СТОЯНОВ

 Заслужений артист України (2016 р.). 

Лауреат Міжнародного конкурсу  «Premio Roma» (III премія, Італія, 2007 р.; II премія, 2010 р.);

Лаурет Міжнародного конкурсу «Premio Roma» (II премія, Італія 2010 р.);

Лауреат Міжнародного конкурсу конкурс ім. Сержа Лифаря (ІІ премія, Донецьк, 2011 р.).

Дипломант Міжнародного конкурсу «Vaganova Prix» (Росія, 2006 р.);

Дипломант Московського міжнародного конкурсу артистів балету (Росія, 2009 р.).

У 2006 році закінчив Київське державне хореографічне училище.

Брав участь у багатьох міжнародних фестивалях, серед яких: Охрідський міжнародний фестиваль в Македонії (2010 р.), XXIV міжнародний фестиваль ім. Рудольфа Нурієва (де отримав лист-подяку від організаторів фестивалю, 2011 р.), III фестиваль «Русские сезоны XXI века» у Санкт-Петербурзі (2013 р.), 20-й ювілейний міжнародний балетний фестиваль у Ризі (2015 р.), Танцювальний Олімп (2015 р.), V Інтернаціональний фестиваль «De La Cultura Maya» (де був нагороджений Почесним дипломом) (2016 р.) 

Також брав участь в гала-концертах: Гала-концерті «Зірки Світового Балету» в Донецьку (2010, 2013 рр.), «Україна-Польща» присвяченому Євро 2012 (2011 р.), Гала- концерті Малахова у Берліні «Gala Ballet Helps Japan» (2011 р.), Гала у Фінляндії (2012 р.), Клас-концерті Асафа Мессерера, Grand Gala Першого Міжнародного фестивалю мистецтв в Одеській Опері – «Зірки світового балету» (2012 р.), Бенефісі Олени Філіп′євої (Національна опера України) (2012 р.), Гала-концерті зірок балету «Спільний балетний простір» (2012 р.), Ювілейному вечорі Андріса Лієпи (2012 р.), Гала у Японії (Ballet Masterpieces – з Фарухом Рузіматовим)(2013 р.), Гала-концерті на честь Маріса Лієпи у Алма-Ати (2013 р.), Гала-концерті Міжнародного балетного конкурсу в Сеулі (2016 р.). 

Був почесним членом жюрі XIV Міжнародного балетного фестивалю-конкурсу «Tanzolymp» у Берліні (2017 р.).

У репертуарі Олександра Стоянова наступні партії: 

 • Принц («Лускунчик» П. Чайковського);
 • Ромео («Ромео і Джульетта» С. Прокоф’єва);
 • Лукаш («Лісова пісня» М. Скорульського);
 • Чіполліно («Чіполліно» К. Хачатуряна);  
 • Принц («Попелюшка» С. Прокоф’єва);  
 • Принц («Русалонька» Л. Ауербаха);
 • Джеймс («Сильфіда» Х. Левенсхольда);
 • Раб, Конрад («Корсар» А. Адана);  
 • Фігаро («Весілля Фігаро» В. Моцарта);
 • Принц Дезіре («Спляча красуня» П. Чайковського);
 • Альберт («Жізель» А. Адана);
 • Базиль («Дон Кіхот» Л. Мінкуса);  
 • принц Зігфрід («Лебедине озеро» П. Чайковського);  
 • Франц («Коппелія» Л. Деліба).

Гастролював у Франції, Швейцарії, Іспанії, Італії, Німеччині, Японії, Китаї, США, Португалії, Мексиці, Перу, Еквадорі, Чілі, Омані, Греції, Колумбії, Болівії, Коста-Ріці, Фінляндії та інших країнах.

Наталія МАЦАК

Заслужена артистка України (2008)

Лауреат Міжнародного конкурсу артистів балету ім. Сержа Лифаря (срібна медаль, 2004);

Лауреат Міжнародниого конкурсу артистів балету в Москві (бронзова медаль, 2005);

Лауреат VI Міжнародного конкурсу артистів балету ім. Сержа Лифаря (золота медаль, 2006).

У 2000 році закінчила Київське державне хореографічне училище по класу Т. Таякіної, В. Ковтун, Л. Сморгачової.

В якості запрошеної балерини танцювала у виставах багатьох театрів світу, серед яких - Михайлівський театр, театр Бориса Ейфмана.

З 2001 р. - провідна солістка Національної опери України.

У 2007-2011 рр. брала участь в Міжнародному фестивалі класичного балету ім. Р. Нурієва в Казані (ХХ-ХХIV).

У 2009 році брала участь у прем'єрі Маріїнського театру «Ігор Колб і його друзі» (Токіо, Національний театр Японії).

У 2011 р в Дортмунді (Німеччина) виступила на гала-концерті зірок світового балету за участю балетної трупи Дортмундському оперного театру.

У репертуарі артистки наступні партії: 

 • Одетта-Одилія, Принцеса Аврора, Маша («Лебедине озеро», «Спляча красуня», «Лускунчик» П. Чайковського);
 • Нікія, Гамзатті, Кітрі («Баядерка», «Дон Кіхот» Л. Мінкуса); 
 • Медора, Жизель («Корсар», «Жизель» А. Адана);
 • Раймонда в однойменному балеті О. Глазунова;
 • Зобеїда («Шехеразада» М. Римського-Корсакова);
 • Кармен («Кармен-сюїта» Ж. Бізе – Р. Щедріна);
 • Карла («Віденський вальс» на музику Штраусів);
 • Сильфіда в однойменному балеті Х. Левенсхольда;
 • Егіна («Спартак» А. Хачатуряна);
 • Лауренсія в однойменному балеті О. Крейна;
 • та інші.

Гастролювала в Італії, Іспанії, Португалії, США, Канаді, Мексиці, Японії, Південній Кореї.

 

Сергій КРИВОКОНЬ

Закінчив Київське державне хореографічне училище в 2007 році.

З 2007 по 2010 роки працював у Київському муніципальному академічному театрі опери і балету. З 2010 – провідний соліст Національної опери України.

У репертуарі артиста наступні партії:

● Принц Зігфрід, Ротбард («Лебедине озеро» П. Чайковського);

● Граф Кайзерлінг («Віденський вальс» на музику Штраусів);

● Князь («Лілея» К. Данькевича);

● Принц Лускунчик («Лускунчик» П. Чайковського);

● Солор («Баядерка» Л. Мінкуса);

● Конрад («Корсар» А. Адана);

● Ескамільо («Кармен-Сюїта» Ж. Бізе – Р. Щедріна);

● Берліоз («Майстер і Маргарита» на музику різних композиторів);

● Паріс («Ромео і Джульєтта» С. Прокоф'єва);

● Кавалер («Спляча красуня» П. Чайковського);

● Болеро («Дон Кіхот» Л. Мінкуса);

● та інші.

Гастролював у Німеччині, Франції, Португалії, Іспанії, Люксембурзі, Італії, Канаді, Румунії, Швейцарії, Нідерландах тощо.

Діана КОСИРЕВА

У 2008 році закінчила Московське хореографічне училище при Московському державному академічному театрі танцю «Гжель» (педагог Наталія Кузьміна) і була прийнята до трупи Державного академічного театру класичного балету під керівництвом М. Касаткіна і В. Васильова.

У 2013 р навчалася на міжнародних майстер-класах в Німеччині (Берлін), що проводяться спільно з балетною компанією Вільяма Форсайта. З того ж року Діана є артисткою балетної трупи Большого театру.

Виконує наступні партії в Большому театрі:

 • Іспанська лялька, Коломбіна, Китайська лялька, Чортовка («Лускунчик» П. Чайковського);
 • Фея Жвавості («Спляча красуня» П. Чайковського);
 • Неаполітанська наречена («Лебедине озеро» П. Чайковського);
 • Амур, Жанна ( «Полум'я Парижа» Б. Асаф'єва);
 • служниці («Приборкання норовливої» на музику Д. Шостаковича) – учасниця прем'єри;
 • Pas-de-deux («Жизель» А. Адана) – учасниця прем'єри;
 • Офелія («Гамлет» на музику Д. Шостаковича);
 • Амур («Дон Кіхот» Л. Мінкуса);
 • подруги Зіни, Галя («Світлий струмок» Д. Шостаковича);
 • Ундіна («Ундіна» Х. В. Хенце);
 • та інші

З 2016 року в рамках Молодіжної програми балету Большого театру (проект «Обличчя», Нова сцена) виступила в хореографічних номерах - «Хованки» на музику С. Рахманінова і «Плач» на музику А. Амара.

Андрій МЕРКУР'ЄВ

Заслужений артист Республіки Північна Осетія-Аланія (2008);

Заслужений артист Російської Федерації (2014);

Лауреат Відкритого конкурсу артистів балету Росії «Арабеск» в Пермі (II премія, 2000 рік); Лауреат Міжнародного конкурсу молодих артистів балету в Казані (II премія, 2001); 

Лауреат російської Національної театральної премії «Золота Маска» за кращу чоловічу роль в балеті (2005);

Лауреат Премії Леоніда Мясіна (Позітано, Італія, 2008);

Лауреат Міжнародної літературно-медійної премії імені Олеся Бузини в номінації «Громадянська позиція» (2016).

Лауреат Міжнародного конкурсу артистів балету та хореографів Юрія Григоровича у якості хореографа (друга премія та срібна медаль, 2017).

У 1996 році закінчив Уфимське хореографічне училище (нині - Башкірський хореографічний коледж ім. Р. Нурієва).

У 1996 – 1997 роках працював в Державному театрі опери та балету Республіки Комі.

У 1997 – 2001 роках – соліст балетної трупи Санкт-Петербурзького державного академічного театру опери та балету імені М. П. Мусоргського (Михайлівський театр).

У 2001 році перейшов до трупи Маріїнського державного академічного театру.

З 2006 року працює у складі трупи Большого театру. На сьогодні - запрошений соліст Большого театру;

У 2009 році дебютував на сцені драматичного театру в хореографічній новелі Алли Сігалової «Бідна Ліза» на музику однойменної опери Леоніда Десятникова, де виконав роль Ераста. Його партнеркою стала зірка російського кіно і театру Чулпан Хаматова.

На «Золоту маску» був номінований шість разів – це рекордна кількість заявок на одну персону.

Працював з такими уславленими хореографами як Начо Дуато, Джон Ноймайер, Алла Сігалова, Олексій Ратманський, Вільям Форсайт, Матс Ек, Раду Поклітару та інші.

Виступав на сценах «Гранд-опера» («Опера Гарньє») в Парижі, Королівського театру Ковент-Гарден у Лондоні, Метрополітен-опера в Нью-Йорку, Центру виконавських мистецтв ім. Джона Кеннеді у Вашингтоні, Національного центру виконавських мистецтв у Пекіні, Центру виконавських мистецтв Бунка Кайкан в Токіо.

У 2012 році заснував іменну стипендію для учнів Башкирського хореографічного коледжу ім. Рудольфа Нурієва. Заснував іменний приз «За правду образу, емоційність і виразність» Міжнародного конкурсу артистів балету ім. Катерини Максимової «Арабеск».

У 2014 році вперше виступив в якості хореографа-постановника, здійснивши постановку балету "Крик" за мотивами роману Олександра Зінов'єва «Іди на Голгофу» на сцені Одеського національного академічного театру опери та балету.

Костянтин РІТТЕЛЬ-КОБИЛЯНСЬКИЙ

 Баритон, доктор музики, режисер, продюсер (Німеччина).

"Цей молодий чоловік володіє неймовірно гарним і мужнім голосом, яскравою артистичною харизмою, інтуїцією, силою і темпераментом. У нього є все, щоб бути справжньою світовою оперною зіркою" - так відгукнувся про К. Ріттель-Кобилянського відомий голлівудський актор Сер Пітер Устинов в інтерв'ю «Новій Цюріхській Газеті». Підтверджуючи пророчі слова зірки Голлівуду, провідне світове музичне видання "DAS OPERNGLAS" (Гамбург) так пише про гостя нашого фестивалю: «Пан Ріттель-Кобилянський має видатний голос і є одним із провідних баритонів сучасної опери. Його виконання завжди відрізняються аристократичним благородством і багатством вокального звучання, прекрасним вокальним Legato і щедрістю верхнього регістру його виключно гарного тембру голосу... » « ... співак вражає пристрасністю і глибиною акторської гри, сценічною чарівливістю, яскраво вираженою чоловічою харизмою, завжди задаючи тон у виставах та концертах за його участю». 

Костянтин Ріттель-Кобилянський народився у м. Києві у відомій акторській родині, він є нащадком великої української письменниці Ольги Кобилянської. Закінчив з відзнакою Одеську консерваторію (нині – Одеська національна музична академія ім. А. В. Нежданової), вокальну аспірантуру і докторантуру у вищій музичній академії Фрайбурга (Німеччина). Його педагогами були В. Навротський, Л. Іванова (Oдеса), У. Фурер (Швейцарія), Д. Фішер-Діскау, М. Горицький, А. Кортель (Німеччина). Важливим етапом у його творчій діяльності стала співпраця з Сером Пітером Устиновим, з яким співак працював в Цюріху над створенням спільної концертної програми з листів і романсів С. В. Рахманінова.

Костянтин зробив блискучу кар'єру – він гастролював в Парижі, Страсбурзі, Кольмарi, Тулузі, Римі, Неаполі, Генуї, Амстердамі, Афінах, Ахені, Берліні, Штутгарті, Мюнхені, Кельнi, Лейпцигу, Дюссельдорфі, Шверiнi, Москві, Лісабоні, Порто, Мадриді, Барселонi, Цюріху, Санкт-Петербурзі, Чикаго, Cанта Барбарi, Сан-Франциско, Брюсселі, Тель-Авіві та інших містах.    

До його репертуару входять провідні партії баритона: Дон Жуан («Дон Жуан»,) Граф Альмавіва («Весілля Фігаро») В. А. Моцарта; Еней («Дідона і Еней» Г. Перселла); Доктор Малатеста («Дон Паскуале»), Генріх («Лючія ді Ламмермур») Г. Доніцетті; Альберт («Вертер») Ж. Maссне; Ескамільо («Кармен») Ж. Бізе; Петер («Гензель і Гретель»), Е. Хумпердінка; Пролог, Тоніо («Паяци»), Р. Леонкаваллo; Вольфрам («Tангейзер»), Голландець («Летючий Голландець») Р. Вагнера; Євгеній Oнєгін («Євгеній Онєгін») П. Чайковського; Aлеко («Aлекo») С. Рахманінова; Князь Ігор («Князь Ігор») О. Бородіна; Maрсель («Богема»), Скарпіа («Toска») Дж. Пуччіні; Родріго («Дон Карлос»), Амонасро («Аїда»), Ренато («Бал-маскарад»), Жермон («Травіата»), Граф ді Луна («Трубадур»), Дон Карлос («Сила долі») Дж. Верді; Cимфонія № 14 Д. Шостаковича та інші партії. 

Особливе місце в кар'єрі співака займає творче партнерство з відомою ізраїльською піаністкою Еллою Пасік. Костянтин високо цінує її майстерність концертмейстера і дорожить плідним співтовариством з прекрасним музикантом. Глибина музичного трактування та широкий діапазон репертуару надає їх дуету можливість з великим успіхом виступати на престижних міжнародних музичних форумах. 

Співак є прикладом універсального артиста. Крім оперних партій і програм класичної вокальної музики до його репертуару входять найкращі номери європейської та американської естради. Після особистого знайомства з Міком Джаггером («Rolling Stones») Костянтин з грандіозним успіхом виконав на міжнародному фестивалі у Фрайбурзі (Німеччина) його композицію «Sympathy For The Devil». 

Костянтин Ріттель-Кобилянський – перший і єдиний діяч культури України, удостоєний однієї з найпрестижніших музичних нагород у світі – Премії Фонду Культури при Європарламенті в Страсбурзі. Лауреатами цього фонду є видатні діячі світової культури: Сер Пітер Устинов, М. Ростропович, В. Вагнер, В. Гавел, І. Менухін, П. Пікассо, К. Помпіду, К. Аббадо, Х. Каррерас, П. Домінго та інші.    

Лауреат міжнародної музичної премії В. Землера (Париж, Франція), Лауреат міжнародної премії «За виконання партії Ескамільо з «Кармен» Ж. Бізе (Німеччина), Лауреат міжнародної премії «Big-E» за виконання головної партії Лорда Вогню (Lord of Fire), продюсування і режисуру рок-опери «Містерія», яка була визнана в 2008 році кращим в світі шоу просто неба («World Best Open Air Produсtion-2008») (Орландо, США), Кавалер Ордена Святої Софії «За талант і славу України» (Україна), Лауреат міжнародної премії «Людина Року» в номінації «Зоряне Соло» (Україна) та багатьох інших престижних міжнародних нагород.

Юрій МІНЕНКО

Лауреат Великого фестивалю слов'янської культури (Париж, 2001);

Лауреат XL Міжнародного вокального конкурсу  ім. Ф. Віньяса (Барселона, 2003)

Лауреат Міжнародного конкурсу молодих вокалістів ім. А. Солов’яненка «Солов'їний ярмарок» (Донецьк, 2004)

Лауреат VI Міжнародного конкурсу молодих оперних співаків ім. М. Римського-Корсакова (Санкт-Петербург, 2004);

Лауреат Міжнародного конкурсу італійської опери «Competizione dell'Opera» (Дрезден, 2007);

Лауреат Міжнародного конкурсу оперних співаків «Співак світу» у Кардіффі (Кардіфф, 2009).

Випускник Одеської державної (нині – Національна) музичної академії ім. А. В. Нежданової по класу сольного співу доцента Ю. Тетері.

З 2007 по 2010 рік викладав в Одеській національній музичній академії ім. А.В. Нежданової на кафедрі сольного співу.

Зі студентських років Юрій веде активну концертну діяльність в Україні, Болгарії, Греції, Ізраїлі, Великобританії, Іспанії, Італії, Франції, Німеччині, Швейцарії, Нідерландах, Росії та США.

Брав участь у постановках Большого театру (Москва, Росія), Національного театру Мангейма (Мангейм, Німеччина), Кельнської опери (Кельн, Німеччина), Театру Єлисейських Полів (Париж, Франція), Національної опери Лотарингії (Нансі, Франція), Театру на Відні (Відень, Австрiя), Лозанської опери (Лозанна, Швейцарія), Опери Санта-Фе (Санта-Фе, НьюМексико, США) та ін.

У числі сценічних робіт Юрія – партії в операх епох бароко, класицизму і романтизму:

 • Анній  («Милосердя Тита» В. А. Моцарта);
 • Євстафій («Рінальдо» Г. Ф. Генделя);
 • Коррадо  («Грізельда»А. Вівальді);
 • Ратмір  («Руслан і Людмила»М. Глінки);
 • Лісімах   («Фемістокл»Й. К. Баха);
 • Мегабіз  («Артаксеркс» Л. Вінчі) та інші.
 • Концертні роботи співака включають партію Давида в ораторіï Ф. Б. Конті «Давид», альтову партію в ораторіï Г. Ф. Генделя «Месія», «Сонети» та «Сікстинський цикл» М. А. Дальбаві, кантату А. Гийузо «Stabat Mater», а також антифони Г. Ф. Генделя та Д. Скарлатті «Salve Regina».

Серед диригентiв, з якими спiвпрацює Юрiй – Iгор Андрiєвський, Грант Гершон, Райнхард Гьобель, Марк-Андре Дальбавi, Володимир Дикий, Пол Деніел, Алан Кертіс, Роман Кофман, Андреа Маркіол, Андріс Нельсонс, Василь Петренко, Йоргос Петру, Андрій Решетін, Ральф Сохачевскі, Джозеф Трефтон, Дієго Фазоліс, Саймон Хелсі, Ігор Шаврук, Дан Еттінгер, Михайло Юровський і Володимир Юровський.

Тетяна АНІСІМОВА

 Народна артистка України (2004 р.)

 • Лауреат міжнародного конкурсу ім. Миколи Лисенка (I премія, 1992 р.);
 • Лауреат міжнародного конкурсу у Більбао (II премія, 1996 р.);
 • Лауреат міжнародного конкурсу Альфредо Крауса (III премія, 1996 р).

У 1992 році закінчила Одеську державну консерваторію (нині – Одеська національна музична академія) ім. А. В. Нежданової (клас Г. А. ПолівановоїЗ). У тому ж році була запрошена до Одеського державного (нині – національний) академічного театру опери та балету, з трупою якого як провідна солістка неодноразово виступала за кордоном.

У 1992-2001 рр. – солістка Одеського театру опери та балету. З 2001 року – солістка Національної опери України.

В репертуарі Тетяни Анісімової партії з двадцяти семи опер, зокрема:

● Тетяна («Євгеній Онєгін»), Іоанна д'Арк («Орлеанська діва»), Ліза («Пікова дама), Іоланта («Іоланта ») П. Чайковського;

● Земфіра («Алеко» С. Рахманінова);

●Катерина Ізмайлова («Леді Макбет Мценського повіту» Д. Шостаковича);

● Ельвіра («Ернані»), Лукреція («Двоє Фоскарі»), леді Макбет («Макбет»), Леонора («Трубадур»), Амелія («Бал-маскарад»), Єлизавета («Дон Карлос»), Аїда («Аїда») Дж. Верді;

● Джоконда («Джоконда» А.Понк'єллі);

● Манон («Манон Леско»), Тоска («Тоска»), Чіо-Чіо-сан («Мадам Батерфляй»), Турандот («Турандот») Дж. Пуччіні;

● Сантуцца («Сільська честь» П. Масканьї);

● Недда («Паяци» Р. Леонкавалло);

● Кармен («Кармен» Ж. Бізе).

У 2003 році співачка дебютувала у Большому театрі Росії в партії Турандот в однойменній опері Джакомо Пуччіні. Також у Большому театрі Росії Тетяна Анісімова виконувала партію Тоски в однойменній опері Джакомо Пуччіні та Катерини Ізмайлової в опері Дмитра Шостаковича «Леді Макбет Мценського повіту».

Тетяна Анісімова активно гастролює, за час своєї творчої кар'єри вона виступала в Лас-Пальмасі, Більбао, Малазі, Женеві, Любляні, Бейруті, Карлсруе і багатьох інших містах і країнах. У Хіхоні (Іспанія) Тетяна Анісімова замінила хвору Монсеррат Кабальє на прем'єрі опери Саверіо Меркаданте «Пеладжо», виконавши партію Бьянки (опера вперше виконувалася після майже 140 років забуття).

Сусанна ЧАХОЯН

 Заслужена артистка України (2009).

Лауреат міжнародного вокального конкурсу у Будапешті (2 премія, 2000);

Лауреат міжнародного вокального конкурсу у Відні (Премія Публіки, 2004);

Лауреат міжнародного вокального конкурсу в Алькамо, Сицилія (2 премія та Приз за краще виконання Верді, 2008).

Нагороджена Орденом Святої Варвари, Золотою медаллю Міністерства культури Вірменії.

Випускниця Одеської консерваторії (нині – Одеська національна музична академія ім. А. В. Нежданової) по класу фортепіано (1997 р., клас Л. Гінзбург) та Національної музичної академії по класу сольного співу (2000 р., класс Є. Мірошниченко).
Солістка Національної опери України з 1999 року.

До її репертуару входять наступні партії:

 • Джільда («Ріголетто»), Оскар («Бал-маскарад»), Віолетта («Травіата») Дж. Верді;
 • Лючія («Лючія ді Ламермур» Г. Доніцетті);
 • Мюзетта («Богема» Дж. Пуччіні);
 • Джульєтта («Ромео та Джульєтта» Ш. Гуно);
 • Бригітта («Іоланта» П. Чайковського);
 • Розіна («Севільський цирульник» Дж. Россіні);
 • Серпіна («Служниці-пані» Дж. Б. Перголезі);
 • Паміна («Чарівна флейта» В. А. Моцарта); Лейла («Шукачі перлів» Ж. Бізе);
 • партія сопрано в «Кармина Бурана» К. Орфа та інші.

Брала участь у музичних фестивалях: «Прем’єри сезону», «Зірки планети», «Золота корона», Гоголь-фест, Фестиваль ім. Ф. Шаляпіна, «Київська весна» та інших.

Постійно виступає з сольними концертами та камерними програмами.
Гастролювала в Італії, Франції, Голандії, Австрії.
 

Ігор СТОРОЖЕНКО

Закінчив Ленінградську (нині - Санкт-Петербурзька) державну консерваторію ім. М. Римського-Корсакова по класах гобоя і фортепіано, продовжував освіту в Німеччині в Кельні та Мюнхені.
 • Лауреат міжнародного конкурсу «Pacem in Terris» в Байройті (перша премія, 1995);
 • Лауреат міжнародного конкурсу «Concours Européen de Musique en Picardie» у Франції (перша премія, 1995);
 • Лауреат міжнародного конкурсу «Sony» в Токіо (спеціальний приз).
Музикант співпрацював як гобоїст з оркестрами Hamburger Staatsoper, Deutsche Oper Berlin, Museumsorchester Frankfurt, Musikkollegium Winterthur, Münchener Bachsolisten, Camerata Academica Salzburg, Hofer Symphoniker; гастролював з сольними виступами в Європі, Азії і Південній Америці; зробив багато записів на CD і на радіо; співпрацював з такими диригентами як Зубін Мета, Гюнтер Ванд, Лорін Маазель, Дмитро Китаєнко, Енох цу Гуттенберг, Херберт Бломштедт, Володимир Ашкеназі, Лотар Цакросек, Паоло Каліньярі, Джон Аксельрод, Герман Боймер, Даніель Кляйнер, Дмитро Ситковецький, Юрій Гильбо та іншими.
 
Вокальну освіту Ігор Стороженко отримав у проф. Антона Праматарова (Болгарія), Крістіана ван Хору (США) і Яна-Хенріка Ротерінга (Німеччина).
 
З 2003 року починає виступати в якості соліста-вокаліста, бере участь у багатьох концертних виставах в різних містах Європи: Санкт-Галлен (Швейцарія); Альтенбург, Хоф, Байройт, Шветцинген, Кенігсбрунн і Лукенвальд (Німеччина); Львів (Україна) з аріями Дж. Россіні, Й. Гайдна, В. А. Моцарта, Дж. Верді, А. Дворжака та інших композиторів.
 
У 2007 році виступав з концертною програмою "Пісні без і зі словами" як гобоїст і співак на фестивалі «Obersdorfer Musiksommer».
 
У сезоні 2007-2008 Ігор дебютував на оперній сцені в театрі м. Хоф (Німеччина) в партії адмірала Лефорта з опери А. Лорцинга «Цар і тесля». У 2009 році виконував партію Коллена з «Богеми» Дж. Пуччіні в Літній опері м. Бамберг (Німеччина), в червні 2010 - партію Спарафучіле та Монтероне з «Ріголетто» Дж. Верді на Open Air в Моншау (Німеччина) з Євою Лінд, Рікардо Ломбарді і Андрієм Дунаєвим.
 
У 2013 році дебютував в Кельнській філармонії - брав участь у виконанні 9-ї симфонії Л. Ван Бетховена з оркестром «Staatskapelle Schwerin».
 
Починаючи з сезону 2012/2013, Ігор є солістом Державного театру опери м. Шверин (Німеччина).
 
До його репертуару входять такі партії:
 • Бонза («Мадам Батерфляй» Дж. Пуччіні);
 • Бартоло, Зорастро («Весілля Фігаро», «Чарівна флейта» В. А. Моцарта);
 • Гремін («Євгеній Онєгін» П. Чайковського);
 • Франк («Летюча миша» Й. Штрауса);
 • Верховний жрець («Набукко» Дж. Верді);
 • Водяний («Русалка» А. Дворжака).

Роман РУССУ

Український співак, автор пісень, засновник кавер-групи «Russu Band», що працює в стилях R & B, Soul, Fank, Disco.

Випускник Одеської державної (нині - національної) музичної академії ім. А.В. Нежданової по класу сольного співу.

Брав участь у постановках Одеського академічного російського драматичного театру ( «Вій», «Степан Разін», «Снігова королева»), в рок-операх «Дівчина і смерть» і «Нитка Аріадни» Є. Лапейко, в численних джазових проектах.

Роман Руссу є фіналістом українського відбору конкурсу молодих виконавців «Нова хвиля» (2011) і телевізійного проекту «Голос країни - 7» в команді Потапа (2017).

Юлія ТІМАКОВА

Закінчила Одеську національну музичну академію ім. А. В. Нежданової за спеціальностями «Хорове диригування» (2007) і «Сольний спів» (2009). У 2013 році закінчила аспірантуру тієї ж академії.

Лауреат міжнародного конкурсу молодих вокалістів пам'яті І. Алчевського (Алчевськ, Україна);
Лауреат 1-го Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Б. Т. Штоколова (Санкт-Петербург, Росія);
Лауреат 26-го Міжнародного конкурсу вокалістів «Maria Caniglia» (Сульмона, Італія);
Лауреат 1-го Міжнародного конкурсу вокалістів пам'яті А. В. Нежданової (Одеса, Україна);
Лауреат 2-го Міжнародного вокального конкурсу ім. С. В. Рахманінова (Ростов, Росія).
 
Володар спеціального диплома «Надія» (Одеса, Україна).
Фіналістка проекту Лондонського Королівського Коледжу «Вокалісти-2012 для оперних співаків» (Москва, Росія).
 
Брала участь у Міжнародному фестивалі «2 дні і 2 ночі нової музики» (Одеса, Україна) і Міжнародному фестивалі «MusicMarineFest» (Одеса, Україна).
 
З 2002 року Юлія є солісткою заслуженою хорової капели Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова.
 
З 2003 року - солістка камерного ансамблю «Senza Sforzando» (Одеса, Україна) і член Асоціації Нової Музики.
 
З 2004 року - солістка хору Баварського культурного центру в Одесі «Viva La Musica».
 
З 2009 року Юлія викладає вокал в Одеському училищі мистецтв і культури ім. К. Ф. Данькевича.
 
У 2010-2011 роках працювала артисткою хору Одеського національного академічного театру опери та балету.
 
З 2013 року є солісткою Одеського театру рок-опери ім. Євгенія Лапейко.
 
З 2015 року - член журі конкурсу в рамках фестивалю вокальної та хорової німецької та української музики «Музика об'єднує світ».
 
З 2015 року Юлія є викладачем Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової.
 
Співачка гастролює в Росії, Румунії, Болгарії, Польщі, Греції, Австрії, Німеччині, Франції, Угорщині та інших країнах.

Чжан МЯО

Лауреат міжнародних конкурсів.

Народилася в м. Шаньдун в Китаї. Закінчила з відзнакою ОНМА ім. А. В. Нежданової в 2015 році. Вступила до виконавської аспірантури ОНМА на кафедру «сольний спів», в клас професора, народної артистки Стаховської Олени Володимирівни.
 
До репертуару Чжан Мяо входять оперні арії, романси українських і зарубіжних композиторів, народні пісні, а також оперні партії: Цариця ночі з опери В. А. Моцарта «Чарівна флейта», Розіна з опери Дж. Россіні «Севільський цирульник», Джильда з опери Дж. Верді «Ріголетто».
 
Чжан Мяо неодноразово виступала з симфонічним оркестром ОНМА та оркестром народних інструментів ОНМА.

Леонід ШОШИН

Студент кафедри сольного співу Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової, класу професора С. А. Ковалевського.

Лауреат міжнародних конкурсів, учасник і фіналіст міжнародного оперного прослуховування Opera Europe.

Учасник оперної академії Великого Театру у Варшаві.
 

Працював з такими видатними артистами, як Ейтан Пессен (Штутгарт опера), Поул Пламмер (Метрополітан опера), Матіас Рексрот, Ізабелла Клосінска (Великий театр у Варшаві), Арабелла Кортезі.

Микола СОМОВ

Заслужений працівник культури Російської Федерації.

У 1964 році закінчив Пермське державне хореографічне училище, клас І. Плахта.

У 1975 році закінчив ГІТІС як педагог-балетмейстер, клас М. Тарасова. Після закінчення інституту проходив практику в Ленінградському хореографічному училищі.

З 1975 по 1980 роки працював в Донецькому державному академічному театрі опери та балету в якості соліста, з 1980 по 1990 - в Іжевському театрі в якості педагога-репетитора (нині - державний театр Удмуртської Республіки).

З 1990 року був запрошений до Ташкентського хореографічного училища в якості педагога-балетмейстера, а з 1997 року - до Київського державного хореографічного училища.

Серед його випускників - провідні солісти оперних театрів різних міст Росії, України, Німеччини та інших країн, в тому числі Андрій Баталов, Андрій Писарєв, Олександр Стоянов та інші.

З 2007 року є педагогом-репетитором Київської дитячої школи мистецтв № 5 ім. Л. Ревуцького.

Видео

Листопад, 2020

ПнВтСрЧтПтСбНд
      123456789101112131415161718192021222324252627282930