ГоловнаФестиваліОксамитовий сезон в Одеській оперіIII фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"Програма фестивалю

Програма фестивалю

8 вересня,  п’ятниця 18:30

Урочисте відкриття фестивалю

Концерт «Українські шедеври на всі часи», присвячений 175-річчю від дня народження М. Лисенка

Унікальна програма концерту об’єднала оперний, симфонічний, пісенний жанри в єдиному концертному просторі «Українські шедеври на всі часи» – кульмінаційні сцени з опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба», що відкрила історію класичного українського оперного мистецтва, оркестрові полотна українських авторів XX-XXI століть Є. Станковича, Г. Майбороди, В. Губаренка та улюблені пісні з золотого фонду української пісенної лірики.

У виконанні провідних солістів Одеської опери – народного артиста України Василя Навротського, заслужених артистів України  Владислава Горая, Віктора Мітюшкіна, лауреатів міжнародних конкурсів Анастасії Голуб, Ганни Літвінової, Гаррі Гукасяна, Олексія Репчинського, Миколи Субботи, Валерія Регрута, Івана Фляка, хору та оркестру театру ця програма стане присвятою видатному українському композитору та відкриє нові грані в осягненні неповторної краси українського мелосу.

Режисер – Оксана Тараненко.

Хормейстер – головний хормейстер театру, заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко.

Диригент
– головний диригент Національного академічного Большого театру опери та балету Республіки Білорусь, заслужений артист України Віктор Плоскіна.


9 вересня, субота 18:30
Прем’єра 207-го сезону

Ю. Гомельська

Балет «Долі»

Автор ідеї балету – генеральний директор ОНАТОБ, заслужений працівник культури України Надія Бабіч.

Балет «Долі» – авторський проект Одеського оперного театру, приклад унікального досвіду створення спектаклю, який сміливо можна назвати документальним чи публіцистичним  балетом – новим жанром в сфері сучасного балетного мистецтва і суто національним твором, народженим українським композитором, українським хореографом у виконанні українських артистів.

Автор лібрето і хореограф-постановник Сергій Кон на питання про зміст балету відповів так: «Упевнений, що немає людини, яка хоча б раз в житті не задавався питанням про те, що є доля? Це невідворотність фатуму, року або все ж є свобода вибору? Балет «Долі» не дає однозначної відповіді на ці питання. Швидше, це роздуми на теми людських доль, зустрічей і втрат. Це історії з життя реальних людей – наших сучасників, до яких в будинок постукала Доля. І питання залишається відкритим – чи в силах ми впливати на власну долю?».

Авторська хореографія балету вирішена в сучасній полістилістичній манері з використанням різних танцювальних технік та елементів пантоміми.

Прем’єра балету відбулася у лютому 2017 року та відкрила нову сторінку в історії сучасного українського балету.

До участі у фестивальному показі балету «Долі» запрошено провідного соліста театру «Київ Модерн-балет» під керівництвом Раду Поклітару (2005 – 2016), лауреата міжнародних конкурсів Олексія Бусько (Антигерой).

 • Автор лібрето та хореограф-постановник – соліст театру «Київ Модерн-балет» під керівництвом Раду Поклітару (2005 – 2015), лауреат міжнародних конкурсів, володар премії «Київська пектораль» (2016) Сергій Кон;
 • Художник-сценограф – Тетяна Іванова;
 • Художник з костюмів – Сергій Васильєв;
 • Хормейстер-постановник – Іван Газінський;
 • Художник зі світла – В’ячеслав Ушеренко;
 • Відеографія та дизайн – Віталій Галак;
 • Диригент-постановник – Віталій Ковальчук.

10 вересня,  неділя 18:30
Прем’єра 207-го сезону

Опери П. Масканьї «Сільська честь» і Р. Леонкавалло «Паяци» у концертному виконанні

«Повернення до репертуару цих популярних шедеврів композиторів-веристів відбулося у форматі концертного виконання, але за емоційною наповненістю та за режисерськими знахідками це була повноцінна і цілісна вистава. А блискуче музичне виконання не залишило байдужим нікого в залі.

Дві історії про кохання і зраду з кривавою розв'язкою, де головними героями стають прості люди, ось уже майже два століття змушують глядачів співчувати учасникам трагедії, тримаючи в напрузі від першого до останнього звуку.

Приголомшливі емоції, розкішна музика, театральна умовність, яка стає достовірністю, плюс обдаровані, талановиті виконавці – все говорить про те, що у такому рішенні «Сільська честь» і «Паяци» стануть довгожителями репертуару» – так писали музичні критики про прем'єри опер в Одеському оперному театрі у квітні 2017 року.

У фестивальному показі опер П. Масканьї «Сільська честь» і Р. Леонкавалло «Паяци» братимуть участь: соліст Маріїнського театру, лауреат міжнародних конкурсів Август Амонов, а також солісти Одеської опери – народний артист України Василь Навротський, заслужені артисти України Олена Стародубцева, Владислав Горай, Павло Єрмоленко, Віктор Мітюшкін, лауреати міжнародних конкурсів Наталя Павленко, Юлія Терещук, Катерина Цимбалюк, Гаррі Гукасян, Олег Злакоман.

Режисер-постановник – Оксана Тараненко.

Хормейстер-постановник – головний хормейстер театру, заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко.

Художник з костюмів – Сергій Васильєв.

Диригент – Валерій Регрут.


13 вересня, середа 18:30
Прем'єра 207-го сезону

П. Чайковський

Балет «Спляча красуня»

Прем’єра балету «Спляча красуня» Петра Чайковського відбулася у травні 2017 року і відразу підкорила поціновувачів класичного балетного мистецтва вишуканим втіленням хореографічного, музичного, сценічного рішення вистави на славетній сцені Одеського театру опери та балету.

Постановники вистави максимально наблизили її до першоджерела і відновили фрагменти хореографії великого французького балетмейстера Маріуса Петіпа, що рідко виконуються, збагативши її елементами хореографічного малюнка Ф. Лопухова і К. Сергєєва.

До участі у фестивальному показі балету «Спляча красуня» запрошені солісти Національної опери України, заслужені артисти України Катерина Кухар (Принцеса Аврора) та Олександр Стоянов (Принц Дезіре).

Режисерська версія – заслужена артистка Республіки Молдова Марія Полюдова.

Художник-сценограф – заслужений художник України Євген Гуренко.

Художник з костюмів – Сергій Васильєв.

Диригент – Ігор Чернецький.


14 вересня, четвер 18:30
Прем’єра

Опера Р. Вагнера «Тангейзер» у концертному виконанні

Прем’єра фестивалю – опера «Тангейзер» у виконанні провідних солістів, хору та оркестру Одеської опери стане ще одною важливою віхою на шляху осягнення творчості генія музичного театру Ріхарда Вагнера.

Поціновувачі творчості композитора мають унікальну можливість зануритися в чарівний світ музичних тем і образів оперного реформатора та замислитися над вічними темами життя в мистецтві, а формат концертного виконання з використанням відео-графіки дозволить уяві «малювати» суперечливий світ протистояння почуттів і розуму, любові духовної і чуттєвої, в якому опинився легендарний лицар Тангейзер.

Беруть участь провідні солісти Одеської опери – заслужена артистка України Тетяна Спаська (Венера), лауреати міжнародних конкурсів Наталя Павленко (Єлизавета), Олександр Шульц (Тангейзер), Гаррі Гукасян (Вольфрам фон Ешенбах); хор і оркестр театру.

Режисер-постановник
– Оксана Тараненко.

Хормейстер-постановник – головний хормейстер театру, заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко.

Відеографія – Віталій Галак.

Музичний керівник і диригент – головний диригент театру Олександру Самоїле.


15 вересня, п’ятниця 18:30

Гала-концерт артистів балету «Присвята театру»

На славетній сцені Одеського національного академічного театру опери та балету відбудеться велика концертна програма, присвячена знаменній даті – 130-річчю Одеського оперного театру, до якої увійдуть фрагменти класичних балетів «Баядерка» Л. Мінкуса, «Лебедине озеро» П. Чайковського, «Раймонда» О. Глазунова, «Лауренсія» О. Крейна, «Есмеральда» Ц. Пуні, «Корсар» А. Адана, «Полум’я Парижа» Б. Асаф’єва, сучасні хореографічні  мініатюри.

До участі запрошено провідних солістів Національної опери України – заслужених артистів України Катерину Кухар, Олександра Стоянова, Наталію Мацак, лауреата міжнародних конкурсів Сергія Кривоконя, солістів Большого театру – Діану Косиреву та заслуженого артиста Росії та РПО-Аланія Андрія Меркур'єва, солістів Одеського національного академічного театру опери та балету – заслужену артистку Республіки Молдова Марію Полюдову, лауреатів міжнародних конкурсів Олену Добрянську, Наталію Івасенко, Катерину Кальченко, Аліну Шарай, заслуженого артиста Республіки Молдова Володимира Статного, лауреатів міжнародних конкурсів Андрія Писарєва, Станіслава Скринніка, Дмитра Шарая. 

Диригент – заслужений артист України Ігор Шаврук.


18 вересня, неділя, 20:00
Концерт перенесено на 18 вересня до приміщення театру

Урочисте закриття фестивалю


Гала-концерт артистів опери «Присвята театру»

Завершить фестиваль святкове дійство, присвячене знаменній даті – 130-річчю Одеського оперного театру.  Програма концерту "Присвята театру" складена з улюблених та добре знайомих оперних шедеврів, мелодій з популярних оперет і пісенної класики.

У концерті беруть участь:

 • зірки світових оперних сцен – Костянтин Ріттель-Кобилянський, Август Амонов, Юрій Міненко;
 • провідні солісти – народна артистка України Тетяна Анісімова, заслужена артистка україни Сусанна Чахоян (Національна опера України); лауреати міжнародних конкурсів Аліна Ворох, Юлія Терещук, Таїсія Шафранська, Олег Злакоман, Павло Смирнов, Олександр Стрюк (Одеська опера);
 • фіналіст телевізійного шоу «Голос країни» Роман Руссу;
 • талановита молодь Одеської музичної академії – Чжан Мяо, Леонід Шошин;
 • оркестр театру.

Ведуть концертну програму солісти Одеської опери  – заслужена артистка України Олена Стародубцева, лауреати міжнародних конкурсів Катерина Цимбалюк, Василь Добровольський, Володимир Муращенко.

Режисер – Оксана Тараненко.

Диригент – Ігор Чернецький.


III фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» розширює свої межі – виходить на нові сценічні майданчики, пропонує соціальні проекти і відкриває нові просвітницькі форми спілкування з глядачем.

 

15 вересня, 14:30

Концерт у приміщенні Військово-медичного клінічного центру Південного регіону.

У програмі – твори західної та вітчизняної класики.

Беруть участь: народні артисти України Віра Ревенко, Анатолій Капустін, заслужена артистка України Ірина Берлізова, лауреати міжнародних конкурсів Наталія Каданцева, Ілона Скрипник, Богдан Панченко, Василь Добровольський, а також артисти балету театру – лауреати міжнародних конкурсів Олена Кондратьєва і Микола Воріводін..

Концертмейстер – Вероніка Струк.


16 вересня, 16:00

У приміщенні Одеського літературного музею

Концерт до 130-річчя Одеського оперного театру

У програмі – твори Й. С. Баха, В.А. Моцарта, Дж. Пуччіні, Дж. Россіні, Р. Шумана, Ф. Легара, П. Чайковського, А. Кос-Анатольського, К. Данькевича, Д. Бортнянського, К. Стеценка та інших.

Беруть участь: соліст Mекленбурзького державного оперного театру (м. Шверин, Німеччина), лауреат міжнародних конкурсів Ігор Стороженко; солісти Одеського національного академічного театру опери та балету – лауреати міжнародних конкурсів Анастасія Голуб, Олександр Прокопович; лауреат міжнародних конкурсів Юлія Тімакова.

Художній керівник – Наталія Кьон;

Концертмейстери – Гаяне Чеменян, Марія Марушко.

ВХІД ВІЛЬНИЙ


У руслі тенденцій розвитку сучасного європейського оперного театру відбудеться інтерактивна лекція, 14 вересня о 17:15, перед прем'єрою опери Р. Вагнера "Тангейзер" (концертне виконання) за участю музикознавця, музичного критика, голови Вагнерівського товариства (м.Київ) Марини Романівни Черкашиної-Губаренко; диригента-постановника, головного диригента ОНАТОБ Олександра Самоїле. Вхід по квиткам, придбаним на виставу.


З 10 по 15 вересня в рамках III фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» відбудуться майстер-класи педагога-репетитора Київської дитячої школи мистецтв №5 ім. Л. Ревуцького Миколи Сомова.

Під час майстер-класів, в яких братимуть участь артисти балету театру, Микола Григорович поділиться досвідом, отриманим від своїх педагогів - І. Плахта, Н. Тарасова та інших.

Розклад майстер-класів:

 • 10.09 - 10-00;
 • 11.09 - 10-00;
 • 12.09 - 10-00;
 • 13-09 - 15-30;
 • 14.09 - 10-00;
 • 15.09 - 15-30.

Тривалість майстер-класу - 1 година 15 хвилин.


У програмі можливі доповнення та уточнення


Видео

  Листопад, 2020

  ПнВтСрЧтПтСбНд
        123456789101112131415161718192021222324252627282930