ГоловнаФестиваліОксамитовий сезон в Одеській оперіV фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"Гості фестивалюМеттью ГОЛДІНГ

Меттью ГОЛДІНГ

Канадський танцівник, зірка світового балету

Прем'єр National Royal Ballet, Het Natіonal Ballet, Munich Staatsballet. В якості запрошеного соліста виступає в American Ballet Theatre (США), театрах Гонконгу, Пекіна тощо. Брав участь у знакових фестивалях – імені Рудольфа Нурієва, Всесвітньому фестивалі балету в Токіо та ін. В його репертуарі – партії Онєгіна в однойменному балеті Джона Кранко, Вронського в «Анні Кареніної», Дезіре в «Сплячої красуні», принців в «Лебединому озері» та «Лускунчику», Ромео в балеті «Ромео і Джульєтта» тощо.

Меттью Голдінг народився в канадській провінції Саскачеван, де і почав танцювати в вісім років. Професійну балетну підготовку 14-річний танцівник починав в Королівській балетній школі Вінніпега, потім перейшов в Академію балету в Вашингтоні, де протягом двох років з успіхом навчався на стипендію. У 16 років Голдінг отримав престижну премію в Лозанні, що дало йому можливість вчитися в Королівській балетній школі в Лондоні, яку він закінчив з відзнакою. В якості провідного танцівника Меттью Голдінг приєднався до Королівського балету в лютому 2014 року, але через три роки покинув стаціонарну сцену та поїхав запрошеним артистом до Гонконзького балету (Конрад в «Корсарі»). Також танцівник виступає як запрошений гість у Маріїнському театрі Санкт-Петербурга, в Японії, Південної Кореї та на багатьох балетних фестивалях світу.

У 2018 році Меттью Голдінг двічі відвідав Київ, де виступав в парі з заслуженою артисткою України (яка також є серед гостей нинішнього «Оксамитового сезону в Одеській опері») Наталією Мацак. До цього пара вже з успіхом виступала у Франції, Німеччині, Бельгії, Голландії. У перший візит зоряного європейця артисти танцювали разом на українській сцені балет «Баядерка». Виставу знімав і транслював на всю Європу відомий французький канал Mezzo.

«В Японії Меттью Голдінга називають канадським Бредом Піттом через схожість із голлівудською зіркою. Фактура мого партнера, зовнішність і характер ідеальні для балету «Баядерка». Ця історія про воїна, тому соліст повинен бути сильною та мужньою людиною. До того ж емоційно переконливим, щоб було зрозуміло, заради чого чоловік йде на смерть. Метью - танцівник світового рівня, і ми давно мріяли запросити його в країну», - розповіла ЗМІ Наталія Мацак.

Вдруге Меттью Голдінг повернувся на київські підмостки на честь ювілейного 150-го сезону Національної опери України. Зоряна пара подарувала глядачам виставу «Лебедине озеро», наповнену унікальним духом англійської балетної школи.

 


Видео

    Листопад, 2020

    ПнВтСрЧтПтСбНд
          123456789101112131415161718192021222324252627282930