ГоловнаФестиваліОксамитовий сезон в Одеській оперіV фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"Гості фестивалюЯлчін АДІГЕЗАЛОВ

Ялчін АДІГЕЗАЛОВ

диригент, народний артист Республіки Азербайджан

Ялчін Васіф огли Адігезалов – представник третього покоління відомої музичної династії, народився в родині видатного азербайджанського композитора.

У 1982 році закінчив фортепіанний факультет Азербайджанської державної консерваторії ім. Узеїра Гаджибекова (клас професора Р. Атакішієва).

З 1984 по 1989 рр. навчався на факультеті оперно-симфонічного диригування в Санкт-Петербурзької консерваторії у славетного професора Іллі Мусіна.

З 1989 р. – диригент Азербайджанського державного симфонічного оркестру ім. Узеїра Гаджибекова та художній керівник камерного оркестру.

У 1991-1992 рр. отримав ступінь магістра в Віденської академії музики та образотворчих мистецтв у професора Карла Естеррайхера.

З 1991 по 1998 рр. Ялчін Адігезалов – художній керівник і головний диригент Азербайджанського державного симфонічного оркестру ім. Узеїра Гаджибекова. За ці роки оркестр провів понад 40 ювілейних авторських концертів азербайджанських композиторів, понад 70 урядових концертів, перші самостійні закордонні гастролі, випустив перші азербайджанські компакт-диски «Шість CD антології азербайджанської класики».

У 1991-1992 рр. – художній керівник «MOZART-фестивалів», що проводяться спільно з урядом Австрії.

У 1993 р. став першим лауреатом премії «Кращий диригент року» (Humay).

У 1998-2000 рр. – диригент Державного симфонічного оркестру телерадіо Росії.

З 2000 р. – диригент Азербайджанського академічного театру опери та балету («Magic Flute», «Aida», «La Boheme», «Tosca», «Madame Butterfly», «Il Tabarro», «Gianni Schicchi», «Cavalleria Rusticana», «Pagliacci», «Carmen», «Aleko», «Scheherazade», «Romeo and Juliet», «Bolero», «Arlesienne» «Саrmen-Suite»).

2001-2004 рр. – диригент Стамбульської державної опери. Постановка опери Бородіна «Князь Ігор» (спільно з режисером Дмитром Бертманом) стала подією в культурному житті Туреччини. Цією виставою відкривався Міжнародний оперний фестиваль в Aspendos в 2003 році.

З 2002 р. Ялчин Адігезалов тісно співпрацює з московською «Гелікон-Оперою», де диригує виставами «Пікова Дама», «Євгеній Онєгін» Чайковського, «Кармен» Бізе тощо.

Протягом багатьох років народний артист Азербайджану, професор Ялчин Адігезалов веде педагогічну діяльність в Бакинській музичній академії і Азербайджанській державній консерваторії.

Його учні займають провідні диригентські пости в республіці.

У 2011 році на Сицилії відбулася світова прем'єра Реквієму Джованні Пачіно. Ця подія стала великим досягненням в пропаганді спадщини композитора.

"Інтерпретація маестро Ялчіна Адігезалова була вище всяких похвал. Азербайджанський диригент керував хором і оркестром Della Camerata Polifonica Siciliana з хвилюючою простотою, впевнено тягнучі за собою музикантів. Прочитання насиченої партитури було значним і надзвичайно емоційним", – написав Джон Паскуаліно (Bellini News, Registrazione Ttibunale di Catania).

"Диригування маестро Адігезалова було приголомшливим. Він вловив суть партитури та точно увійшов у непростий стиль композитора. Це був урок справжньої художньої майстерності", – зазначив Мауріціо Чіампі, професор Консерваторії святої Чечилії в Римі, артистичний директор міжнародного фестивалю "Bellini Eventi".

"Диригент високого класу, який прийняв виклик і переміг", – відгукнувся професор Де Мео, один з найвпливовіших фахівців з Белліні і Пачіно. 


Видео

    Листопад, 2020

    ПнВтСрЧтПтСбНд
          123456789101112131415161718192021222324252627282930