ГоловнаКолективОперна трупаМеццо-сопраноСпаська Тетяна

Спаська Тетяна

Спаська Тетяна

Солістка опери Одеського Національного академічного театру опери і балету. Заслужена артистка України

Лауреат ІІІ премії Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Антоніна Дворжака (Карлови Вари, Чехія) в 1993 році, Міжнародного конкурсу під егідою ЮНЕСКО до 200-ліття від дня народження Олександра Пушкіна (Верона, Італія) в 1999 році. З 1996 по 2002 роки брала участь в оперних фестивалях «Золота корона» (Одеса). Працювала в Національній опері України, в оперних театрах Львова, Харкова та Дніпропетровська.

1986 року закінчила Новосибірське театральне училище, 1991-го – Новосибірське музичне училище. У 1995-му році закінчила Одеську державну консерваторію (нині – Одеська Національна музична академія) ім. Антоніни Нежданової. 2005 року в цьому ж вузі закінчила аспірантуру.

У репертуарі співачки партії Сузукі та Пастушка в операх «Мадам Батерфляй» і «Тоска» Джакомо Пучіні; Кармен і Мерседес в опері «Кармен» Жоржа Бізе; Амнеріс і Жриці в опері «Аїда», Азучени та Інес в опері «Трубадур», Маддалени, Джіованни, графині Чепрано та пажа в опері «Ріголетто», Флори в опері «Травіата», Фенени в опері «Набукко» Джузеппе Верді; Розіни в опері «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні; Кончаківни в опері «Князь Ігор» Олександра Бородіна; Ольги, Тетяни, Берти та няні в опері «Євгеній Онєгін»; Лаури в опері «Іоланта», графині та Поліни в опері «Пікова дама» Петра Чайковського; Зібель в опері «Фауст» Шарля Гуно; Лоли та Сантуцци опера «Сільська честь» П’єтро Масканьї; Федора в опері «Борис Годунов» Модеста Мусоргського; Кларіни в опері «Шлюбний вексель» Джоаккіно Россіні; Завадовської в опері «Граф Воронцов» Олександра Красотова. А ще – партія альта в симфонії №9 Людвіга ван Бетховена, «Реквіємі» Джузеппе Верді, «Реквіємі» Вольфганга Амадея Моцарта, Stabat Mater Джоаккіно Россіні.

Гастролювала в США, Росії, Чехії, Іспанії, Італії, Великобританії, Ірландії, Німеччині, Естонії, Фінляндії та на Кіпрі.

Викладачка кафедри сольного співу Одеської Національної музичної академії ім. Антоніни Нежданової.