ГоловнаНовиниНовини за Січень 2013В Одеському оперному відзначать 25-річчя творчої діяльності Лариси Зуєнко

18 Січ.

В Одеському оперному відзначать 25-річчя творчої діяльності Лариси Зуєнко

25 січня в Одеському Національному академічному театрі опери та балету дадуть оперу Джузеппе Верді «Аїда», головну партію в якій виконає заслужена артистка України Лариса Зуєнко. Цього року співачка відзначає 25-річчя творчої діяльності.

У виставі візьмуть участь заслужена артистка України Тетяна Спаська (Амнеріс), Олексій Репчинський (Радамес), Сергій Узун (Рамфіс), Іван Фляк (Амонасро), Ігор Царьков (Фараон), Валерій Регрут (Гонець) і Юлія Терещук (Жриця). Музичний керівник і диригент – народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле.


Лариса Зуєнко: «Скільки себе пам'ятаю, – я завжди співала. Це було для мене абсолютно природньо. У дитинстві мені це просто дуже подобалося, а зараз я розумію, що з'явилася на цей світ для того, щоб співати. Спів приносить мені надзвичайне задоволення і окрилює мою душу, що б я не виконувала, – чи то іскристу веселу музику, чи то мелодію, наповнену глибоким трагізмом. І я щаслива, що цей душевний захват я можу передати людям».

Лариса Зуєнко народилася в селищі Карпово Роздільнянського району Одеської області. Навчання почала в Єреванській державній консерваторії ім. Комітаса у Рафаеля Багдасаряна, а закінчила в Одеській державній консерваторії (нині – Національна музична академія) ім. А. В. Нежданової в 1986 році в класі професора, народної артистки України Галини Поліванової.

Будучи студенткою п'ятого курсу консерваторії, Лариса Зуєнко була запрошена в Одеський театр опери та балету для виконання партії Кароліни в опері Доменіко Чимарози «Таємний шлюб». Цей спектакль був і дипломною роботою співачки. У 1988 році Лариса Зуєнко стала лауреатом другої премії конкурсу вокалістів ім. Миколи Лисенка в Києві.

Перший контракт співачка підписала з Національним театром Франції – Opera Bastille – в 1997 році. «Це було як у казці про Попелюшку. Мене почули у виставі «Травіата» в Одесі, і я була запрошена на страховку партії Віолетти в один з найбільших театрів світу. Там мені пощастило спілкуватися і працювати з зірками оперного мистецтва: Анжелою Георгіу, Рамоном Варгасом, Олександру Агаке, Вікторією Лук'янець, Володимиром Гришком, головним диригентом Opera Bastille Джеймсом Конлоном (США) і режисером цієї вистави Д. Мілль з Великобританії», – згадує Лариса Зуєнко .

У 2000 році Лариса Зуєнко взяла участь у постановці опери Сергія Прокоф'єва «Війна і мир» в тому ж Opera Bastille з диригентом Гарі Бертіні (Ізраїль) і режисером Франческої Замбелло (США). У виставі Лариса Зуєнко співала партію Дуняши і страхувала партію Наташі Ростової. Співпрацювала з Оленою Образцовою, Анатолієм Кочергою, Оленою Зарембою, Василем Герелло та іншими співаками.

Наступним етапом творчої біографії Лариси Зуєнко стала співпраця з компанією Ellen Kent and Opera International. З 2001 року вона співала в Англії, Шотландії, Ірландії в спектаклях «Севільський цирульник» і «Травіата», «Богема» і «Кармен», «Ріголетто» і «Мадам Баттерфляй».

«Мені пощастило співати в знаменитому Royal Albert Hall у Лондоні «Травіату» в 2002 році і «Ріголетто» в 2003-му. Це незабутні враження - коли тобі аплодує близько п'яти тисяч глядачів», – зізнається Лариса Зуєнко.

Співачка гастролювала в Італії, Іспанії, Франції, Канаді, Англії, Шотландії, Ірландії, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Катарі і на Кіпрі. Брала участь у концерті Opera Stars (Канада, 1999 рік), VIII Міжнародному фестивалі оперного мистецтва ім. Соломії Крушельницької (Львів, 2001 рік), Фестивалі класичного мистецтва в Катарі (2004 рік) і багатьох інших. Співала разом з такими зірками, як Луї Куіліко, Паата Бурчуладзе, працювала з відомими режисерами та диригентами – Джонатаном Міллером, Джеймсом Конлоном, П'єром-Доменіко Поннелем, Олександру Самоїле, Андрієм Юркевичем та іншими.

У 2005 році Ларисі Зуєнко було присвоєно звання заслуженої артистки України. «Це було дуже приємно і почесно, але час не стоїть на місці - попереду ще дуже багато партій і незіграних ролей», – говорить співачка.


Іноземна преса про Ларису Зуєнко:

«Мімі Лариси Зуєнко – безпорадна самотня жінка, яка шукає вихід із ситуації. Цей образ присутній на сцені ще до того, як вона починає співати» (Marj Barton, «Sunderland Echo», 28 березня 2003 року).

«Любов з'являється в образі Мімі (Лариса Зуєнко), але їй не судилося жити довго – наша героїня помирає від туберкульозу. Досить моторошна історія і щемливо-зворушливий фінал. Прекрасне виконання, повне емоцій, але не забудьте носові хустки, якщо йдете на цей спектакль» (Brian Severs, «Evening Chronicle», 28 березня 2003 року).

«У складі спектаклю вчора ввечері виділилася сильна пара (обидва виконавця з України) – Лариса Зуєнко в партії Мімі і Руслан Зіневич в партії Рудольфа. Лариса Зуєнко в минулому році була чудова в партії Віолетти, і вчора продемонструвала золотистий тембр до верхніх Сs» (Robert Beale, «Manchester Evening News», 14 березня 2003 року).

«Від Джільди у виконанні Лариси Зуєнко захоплює подих. Вона чудово передає глядачам образ невинної молодої дівчини, яка з часом розчаровується в негіднику Мантуа, але все ще любить, незважаючи на його зраду» (Lew Baxter, «Daily Post», 25 вересня, 2003 року).

«Лариса Зуєнко в ролі Джільди, дочки Ріголетто, яка з волі злої долі дістається підлому герцогу, володіє ширяючим сопрано, яке вона використовує дуже ефектно» (Philip Radcliffe, «Manchester Evening News», 6 листопада 2003 року).

«Серцем опери були Ріголетто і його дочка Джильда. Володимир Драгош і Лариса Зуєнко забезпечили глядачам захоплюючий спектакль. Витончено сповнена Ларисою Зуєнко арія Caro Nome яскраво контрастує з потужним засудженням розбещеності придворних у виконанні Володимира Драгоша» (Gerry Parker,«British Evening Post», 2 жовтня 2003 року).

«Образ Віолетти у виконанні сопрано Лариси Зуєнко чіпає слухача. Її виконання - це справжня радість, навіть крізь сльози» (Lew Baxter,«Daily Post», 15 травня 2002 року).

«Лариса Зуєнко була чудова в партії Віолетти. Її голос настільки багатий і барвистий, наскільки цього вимагає роль, в той же час створюючи яскравий контраст чуттєвої інтерпретації Альфреда у виконанні Руслана Зіневича» (Thom Dibdin, 7 червня 2002 року).

«Віолетта у виконанні Лариси Зуєнко – просто мрія театралів. З дивним натхненням вона міняла фарби і відтінки виконання, насолоджуючись кожним нюансом, який вимагає автор в партитурі. Вона грала роль з особливою переконливістю і надавала виразність кожній сцені і ансамблю, в якому вона співала. Вчорашній фінальний поклон співачки викликав вибух оплесків на її честь» (Robert Beale, «Manchester Evening News», 8 травня 2002 року).
 

Архів