ГоловнаНовиниНовини за Лютий 2013«Травіату» 23 лютого буде присвячено ювілею видатної співачки Галини Олейниченко

19 Лют.

«Травіату» 23 лютого буде присвячено ювілею видатної співачки Галини Олейниченко

Опера Джузеппе Верді «Травіата», яка пройде на сцені Одеського оперного 23 лютого, буде присвячена ювілею видатної одеситки, живої легенди оперної сцени, солістки Большого театру Галини Олейниченко (сопрано).

Галина Василівна неодноразово виконувала партію Віолетти на сцені Одеського театру опери та балету. «Її кришталево чистий голос, щира віра в «запропоновані обставини», чарівність молодості полонили публіку. Її Віолетта була менш за все куртизанкою: зовнішній світ не торкнувся серця героїні, повного любові та благородства», – писав історик, член Спілки театральних діячів Валентин Максименко.

У виставі 23 лютого партію Віолетти Валері виконає заслужена артистка України Наталія Шевченко, партію Альфреда Жермона – Олексій Репчинський, партію Жоржа Жермона – заслужений артист України Віктор Мітюшкін. За диригентським пультом – Віталій Ковальчук.

Колектив театру щиро вітає Галину Олейниченко з ювілеєм і бажає міцного здоров'я, благополуччя, творчої енергії та наснаги!


Довідка. Галина Олейниченко – випускниця вокальних факультетів Одеського музичного училища (нині – Одеське державне училище культури та мистецтв ім. Костянтина Данькевича) по класу Віктора Селявіна і Одеської консерваторії (нині – Одеська Національна музична академія ім. Антоніни Нежданової) по класу Наталії Урбан.

«На дипломний виступ Олейниченко в консерваторії прийшло так багато людей, що, побоюючись за збереження будівлі, прослуховування перенесли на пізніший час у надії, що меломани підуть. Коли розпочався виступ Олейниченко, люди, які стояли біля будівлі консерваторії, просили хоча б відкрити вікна, щоб слухати голос «нашої Галочки», як її називали одесити», – згадує Валентин Максименко.

Дебют Галини Олейниченко на сцені Одеського театру опери та балету відбувся в 1952 році. У той час вона ще вчилася в консерваторії. Незважаючи на юний вік, співачка одразу зайняла в театрі положення провідної солістки. Протягом трьох сезонів вона виконувала весь репертуар лірико-колоратурного сопрано.

Галина Олейниченко блискуче представляла одеську вокальну школу на міжнародних конкурсах і фестивалях, серед яких Міжнародний фестиваль молоді та студентів у Бухаресті (Золота медаль, 1953 рік), Всесоюзний конкурс вокалістів у Москві (Золота медаль, 1956 рік), Міжнародний конкурс вокалістів у Тулузі (Золота медаль і Гран-прі, 1957 рік).

Після успіху в Тулузі одна з паризьких газет писала: «За силою та чарівностію її голос не поступається голосу видатної італійської співачки Амеліти Галлі-Курчі».

  

У 1955 році співачка була запрошена до Київської опери, де пропрацювала два сезони. У 1957 році відбувся дебют Галини Олейниченко на сцені Большого театру в Москві.

Кращими партіями в репертуарі Галини Василівни вважаються Віолетта («Травіата» Джузеппе Верді), Джільда («Ріголетто» Джузеппе Верді), Розіна («Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні), Сюзанна («Весілля Фігаро» Вольфганга Амадея Моцарта), Снігуронька («Снігуронька» Миколи Римського-Корсакова), Марфа («Царева наречена» Миколи Римського-Корсакова), Волхова («Садко» Миколи Римського-Корсакова), Антоніда («Іван Сусанін» Михайла Глінки), Ольга («Повість про справжню людину» Сергія Прокоф'єва), Зінька («Доля людини» Івана Дзержинського), Титанія («Сон у літню ніч» Бенджаміна Бріттена) та ін.

До концертного репертуару входять арії з «Лючії ді Ламмермур» Гаетано Доніцетті, «Манон Леско» Жюля Массне, колоратурні арії Джоаккіно Россіні, Лео Деліба, романси та пісні.

З сольними концертами співачка виступала у Великій Британії, Франції, Греції, Бельгії, Австрії, Голландії, Угорщині, Чехословаччині, Китаї, Румунії, Польщі, Німеччині та інших країнах.

Архів