ГоловнаНовиниНовини за Березень 2013Солістові Одеської Опери Владиславу Гораю присвоєно звання заслуженого артиста України

27 Бер.

Солістові Одеської Опери Владиславу Гораю присвоєно звання заслуженого артиста України

Президент Віктор Янукович підписав Указ «Про відзначення державними нагородами України діячів театрального мистецтва». Зокрема, солістові Одеського Національного академічного театру опери та балету Владиславові Гораю (тенор) присвоєно звання заслуженого артиста України.

Почесне звання артист отримав «За вагомий особистий внесок у розвиток українського театрального мистецтва, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди Міжнародного дня театру», – йдеться в Указі.

Шановний Владиславе Вікентійович! Колектив і керівництво Одеського Національного академічного театру опери та балету щиро вітають Вас з насправді заслуженим званням та бажають подальших творчих злетів!

Довідка. Владислав Горай закінчив Вінницький державний педагогічний інститут, музично-педагогічний факультет за спеціальністю «фортепіано, вокал, диригування» в 1988 році. Того ж року вступив до Одеської консерваторії (нині – Національна музична академія) ім. Антоніни Нежданової, клас сольного співу (викладач - народний артист України, професор Микола Огренич), пізніше закінчив там же аспірантуру. В Одеському театрі опери та балету працює з 1993 року. З 2000 по 2003 рік працював в Державному театрі опери та балету в Констанці (Румунія).

Лауреат Національного конкурсу камерної музики в Хмельницькому, Міжнародного конкурсу вокалістів в Карлових Варах.

Виконав близько 20 партій, серед яких Альмаміва в опері «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні, Едгар в опері «Лючія ді Ламмермур» Гаетано Доніцетті, Герцог в опері «Ріголетто» та Альфред в опері «Травіата» Джузеппе Верді, Рудольф в опері «Богема» Джакомо Пуччіні, Володимир Ігорович в опері «Князь Ігор» Олександра Бородіна, дон Оттавіо в опері «Дон Жуан» Вольфганга Амадея Моцарта та інші.

На прем'єрі опери «Дон Жуан» 28 квітня 2012 року. Фото Тетяни Стрельникової

Гастролював у багатьох містах Великобританії, брав участь у постановці опер «Ріголетто» і «Травіата» в лондонському Альберт-Холі. У 2003 – 2004 роках виступав в Іспанії (в тому числі в «Театрі Монументаль» в Мадриді). Брав участь у міжнародних оперних проектах в Римі, Ліоні, Страсбурзі, Парижі, Амстердамі, Цюріху, Брюсселі, Лісабоні, Кишиневі, Москві, Алма-Аті та інших культурних центрах. У 2007 році брав участь у гала-концерті фестивалю оперних співаків «Марія Бієшу запрошує» в Кишиневі. З 2005 року бере участь в концертах в Ізраїлі, в рамках проекту «Три тенори зі Святої Землі» гастролював у США, Канаді, Італії та Макао. У 2008 році виконував відомі оперні арії та неаполітанські пісні в супроводі Колумбійського симфонічного оркестру просто неба з глядацькою аудиторією в 40 000 осіб в Ізраїлі.

Виступав на телебаченні в Україні, Росії, Ізраїлі, Румунії, Молдавії, Іспанії, США, Канаді.
 

 

Архів