ГоловнаНовиниНовини за Травень 2013Провідні партії в опері «Лючія ді Ламмермур» 17 травня виконають запрошені зірки

10 Трав.

Провідні партії в опері «Лючія ді Ламмермур» 17 травня виконають запрошені зірки

У виставі «Лючія ді Ламмермур», що пройде на сцені Одеського Національного академічного театру опери та балету 17 травня, візьмуть участь запрошені зірки. Головну жіночу партію виконає солістка Національної опери України ім. Тараса Шевченка, заслужена артистка України Сусанна Чахоян, а партію лорда Енріко Астона – запрошений соліст театру «Ла Скала», Національної опери Ізраїлю та Баварської державної опери Віталій Білий.

Інші партії виконають молоді солісти Одеського оперного театру Олег Злакоман (Едгар Равенсвуд), Віктор Шевченко (Раймонд Бідебенд), Дмитро Михеєв (Артур Беклоу), Андрій Перфілов (Норман) та Ілона Скрипник (Аліса).

Музичний керівник і диригент – головний диригент театру, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле.

Довідка. Сусанна Чахоян (лірико-колоратурне сопрано) і Віталій Білий (баритон) – випускники Одеської консерваторії (нині – Одеська Національна музична академія) ім. Антоніни Нежданової. Сусанна Чахоян закінчила вуз по класу фортепіано у професора Людмили Гінзбург, а Віталій Білий навчався на кафедрах хорового диригування у професора Алли (Аліси) Серебрі та сольного співу у професора Юрія Тетері.

 

Згодом Сусанна Чахоян вступила до Національної музичної академії ім. Петра Чайковського (клас народної артистки СРСР і України Євгенії Мірошниченко). Студенткою була запрошена до Національної опери України для виконання партії Джульєтти у постановці «Ромео та Джульєтта» Шарля Гуно (1999 рік). За останні роки створила низку оперних образів, серед яких – Лючія («Лючія ді Ламмермур» Гаетано Доніцетті), Джільда («Ріголетто» Джузеппе Верді), Мюзетта («Богема» Джакомо Пуччіні), Паміна («Чарівна флейта» Вольфганга Амадея Моцарта) та інші.

Віталій Білий почав кар'єру оперного співака в 2000-му році з дебюта в партії Жоржа Жермона («Травіата» Джузеппе Верді) на сцені Одеського театру опери на балету. Пізніше артист потрапив на сцену Національної опери України, а згодом був прийнятий в трупу московського театру «Новая Опера». Після низки перемог на міжнародних вокальних конкурсах почав виступати на сценах Метрополітен-опера (Нью-Йорк), Опера Сантьяго (Чилі), потім – провідних театрів Італії.

 

З 2011 року співак також задіяний у постановках Theatre du Capitole (Тулуза, Франція), Bayerische Staatsoper (Мюнхен, Німеччина), Національної опери Ізраїлю (Тель-Авів). У сезоні 2012 – 2013 років співає в Національній опері Ізраїлю, театрі La Scala (Мілан, Італія) і в Баварської державної опері. У репертуарі Віталія Білого – провідні партії в операх «Лючія ді Ламмермур» Гаетано Доніцетті, «Євгеній Онєгін», «Іоланта» і «Орлеанська діва» Петра Чайковського, «Травіата», «Луїза Міллер», «Аттіла», «Набукко» і «Трубадур» Джузеппе Верді, «Царева наречена» та «Снігуронька» Миколи Римського-Корсакова, «Борис Годунов» і «Хованщина» Модеста Мусоргського, «Війна й мир» Сергія Прокоф'єва тощо.
 

Архів