ГоловнаНовиниНовини за Травень 2013Концерт «Всесвіт Вагнера» 22 травня буде присвячений 200-річчю від дня народження композитора

17 Трав.

Концерт «Всесвіт Вагнера» 22 травня буде присвячений 200-річчю від дня народження композитора

В Одеському Національному академічному театрі опери і балету 22 травня відбудеться концерт «Всесвіт Вагнера». Він буде присвячений 200-річчю від дня народження німецького композитора.

Це буде друге виконання концертної програми. Прем’єра відбулася 16 грудня 2012 року – тоді твори Ріхарда Вагнера прозвучали зі сцени Одеського оперного театру вперше за 80 років.  

Головний диригент і музичний керівник театру, народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле склав програму таким чином, аби показати єдиним полотном кращі зразки вагнеровських опер. В концерт увійшли оркестрові увертюри, симфонічні фрагменти, арії та хори з опер «Летючий голландець», «Валькірія», «Трістан і Ізольда», «Лоенгрін», «Нюрнберзькі мейстерзінгери» і «Тангейзер» у виконанні оркестру, хору і солістів театру – лауреата міжнародних конкурсів Наталі Павленко (драматичне сопрано) і заслуженого артиста України Віктора Митюшкіна (драматичний баритон).

Перше виконання концерту було дуже емоційно сприйняте публікою і отримало позитивні відгуки у пресі.

«Глядач, який прийшов того вечора (16 грудня, – ред.) до театру, приймає Вагнера – у цьому я не маю жодних сумнівів. Для меня особисто кульмінацією вечора стала музика з «Трістана і Ізольди». Вона вимагає від слухача максимального емоційного напруження. Але, водночас, ця музика вимагає максимального напруження сил і від виконавців – як у технічному плані, так і в художньому – в частині передачі музичної образності. Це як раз те, про що заведено говорити: головне – те, що за нотами», – сказав Олександру Самоїле в інтерв’ю виданню Odessa Daily, подбиваючи підсумки прем’єри.

Початок концерту о 18:30.
 

Архів