ГоловнаНовиниНовини за Травень 2013У театрі відзначать ювілей соліста балету, заслуженого артиста України Гаррі Севояна

21 Трав.

У театрі відзначать ювілей соліста балету, заслуженого артиста України Гаррі Севояна

Сьогодні відзначає день народження соліст балету Одеського Національного академічного театру опери і балету, завідуючий балетною трупою, заслужений артист України Гаррі Севоян.

Колектив і керівництво театру раді привітати Гаррі Володимировича з ювілеєм, побажати йому міцного здоров’я, сценічного довголіття, творчих злетів, нескінченних овацій, сталої любові публіки і постійної поваги колег! 

Нагадуємо, що 24 травня на сцені театру відбудеться вечір одноактних балетів, приурочений до дня народження Гаррі Севояна. Ювіляр виконає партію Хозе в «Кармен-сюїті» Жоржа Бізе – Родіона Щедріна. У спектаклі також візьмуть участь народна артистка України Олена Барановська (Кармен), заслужений артист України Сергій Доценко (Тореро), Юрій Медведєв (Корехідор), Марія Рязанцева (Фатум), Вікторія Костюченко та Олена Лавриненко (Тютюнниці).

Окрім того, Людмила Грекова вперше виконає вальс №11 в хореографічній сюїті «Шопеніана» на музику Фредеріка Шопена. Вальс №7 виконають Ольга Воробйова і Станіслав Скринник, прелюд – Оксана Демченко.

Диригент – Ігор Чернецький

Про ювіляра. У 1986 році закінчив Бакинське хореографічне училище (клас народної артистки СРСР Лейли Векілової). 2011 року закінчив факультет хореографії Міжнародного слов’янського університету за спеціальністю «балетмейстер-постановник, викладач спеціальних дисциплін». 

  

Працював у Бакинському, Єреванському, Харківському та Чебоксарському театрах опери і балету. В Одеському Національному академічному театру опери і балету працює з 1999 року.

 

 

В репертуарі Гаррі Севояна - партії Альберта (балет «Жізель» Адольфа Адана), Зігфрида і Ротбарта, принца Дезіре, Лускунчика-принца (балети «Лебедине озеро», «Спляча красуня» та «Лускунчик» Петра Чайковського), Солора, Базиля та Еспади, Юнака (балети «Баядерка», «Дон Кіхот» і «Пахіта» Людвіга Мінкуса), Хосе (балет «Кармен-сюїта» Жоржа Бізе – Родіона Щедріна), Мефістофеля (балет «Вальпургієва ніч» Шарля Гуно), Юнака (хореографічна сюїта «Шопеніана»), Спартака (однойменний балет Арама Хачатуряна), Люсьєна (балет «Пахіта» Людвіга Мінкуса), Бальзамінова (балет «Одруження Бальзамінова»), Штрауса (балет «Блакитний Дунай») та інші.

 

 

Гастролював у Німеччині, Франції, Канаді, Греції, Лівані, Бельгії, Голландії, Швейцарії, Іспанії та в багатьох інших країнах світу.

 

З 2011 року – завідуючий балетною трупою Одеського Національного академічного театру опери і балету. Член Національної спілки театральних діячів України.

Архів