ГоловнаНовиниНовини за Травень 2013Знайомство з учасниками фестивалю. День другий: «Весна священна» та «Жар-птиця»

30 Трав.

Знайомство з учасниками фестивалю. День другий: «Весна священна» та «Жар-птиця»

ПОСТАНОВНИКИ:

Хореограф-постановник

Георгій КОВТУН
Заслужений діяч мистецтв Російської Федерації, народний артист Республіки Татарстан

Випускник Одеської хореографічної школи, Воронезького хореографічного училища, Ленінградської (нині – Санкт-Петербурзька державна) консерваторії ім. М. Римського-Корсакова.

Очолював балетні трупи Державного чукотсько-ескімоського ансамблю пісні і танцю «Ергирон», Одеського театру хореографічних мініатюр, Бурятського театру опери та балету, Московського єврейського театру, Омського музичного театру, Санкт-Петербурзького державного академічного театру опери та балету імені М. Мусоргського. Поставив більше 300 оперних та балетних спектаклів, хореографічних мініатюр для мюзиклів та оперет. 


Диригент-постановник, головний диригент театру
Олександру САМОЇЛЕ,
народний артист Республіки Молдова

Олександру Самоїле закінчив Санкт-Петербурзьку державну консерваторію ім. Миколи Римського-Корсакова по класу професорів Володимира Столлера та Арвіда Янсонса і Уральську державну консерваторію імені Модеста Мусоргського по класу професора Марка Павермана.

Протягом 1981 - 2003 років Олександру Самоїле працював головним диригентом та художнім керівником Національної опери Республіки Молдова. Співпрацював з такими колективами як Російський Національний оркестр, Великий симфонічний оркестр імені Петра Чайковського, оркестр Санкт-Петербурзької філармонії, New Philharmonic Tokyo (Японія), оркестр Румунського національного радіо.

Олександру Самоїле диригував у Большому театрі Росії, в Московському музичному театрі імені Костянтина Станіславського та Володимира Немировича-Данченка, в Михайлівському театрі Санкт-Петербурга, в оперних театрах Києва, Мінська, Самари, Челябінська, Уфи, Катеринбурга та інших міст. Він неодноразово брав участь в оперних фестивалях «Ірина Архипова представляє», які відбувалися з участю зірок світової оперної сцени. Маестро став одним із засновників і організаторів фестивалю «Запрошує Марія Бієшу», протягом двадцяти років бере участь у проведенні фестивалю та міжнародного конкурсу молодих оперних виконавців імені Марії Бієшу.

Олександру Самоїле здійснив більше шістдесяти оперних та балетних постановок у театрах багатьох країн світу, диригував в Англії, Іспанії, Італії, Португалії, Ірландії, Шотландії, Ісландії, Японії, Угорщині, Болгарії, Туреччині, Румунії. З 1988 року й донині маестро активно співпрацює з Національною оперою Румунії, де поставив низку цікавих оперних спектаклів.

Після успішного виконання опери «Аїда» Джузеппе Верді в Лондонському Royal Albert Hall у 1996 році, Олександру Самоїле кожного сезону диригує в Лондоні та інших містах Англії, Шотландії й Ірландії («Норма» Вінченцо Белліні, «Набукко» і «Травіата» Джузеппе Верді, «Кармен» Жоржа Бізе, «Тоска», «Богема», «Мадам Батерфляй», «Турандот» Джакомо Пучіні, «Летюча миша» Йоганна Штрауса та інші опери).

У 1990 році маестро обійняв посаду головного диригента й артистичного директора Державної опери міста Ізмір (Туреччина). Паралельно з цією діяльністю він регулярно співпрацював з колективами оперних театрів Стамбула, Анкари та Анталії, в яких поставив чимало спектаклів. Зокрема, «Електру» Ріхарда Штрауса, «Русалку» Антоніна Дворжака, «Євгенія Онєгіна» Петра Чайковського, «Макбет», «Отелло», «Трубадура», «Ріголетто» Джузеппе Верді, «Казки Гофмана» Жанна Оффенбаха, «Севільського цирульника» Джоаккіно Россіні, «Любовний напій» Гаетано Доніцетті, «Весілля Фігаро» «Викрадення із сералю» «Заїде», «Чарівну флейту», «Дон Жуана» Вольфганга Амадея Моцарта та інші опери.

Олександру Самоїле – постійний учасник міжнародного оперного фестивалю Aspendos, спеціально для якого поставив опери «Медея» Луїджі Керубіні, «Лючія ді Ламмермур» Гаетано Доніцетті, «Набукко» та «Аїда» Джузеппе Верді, «Кармен» Жоржа Бізе, «Богема» Джакомо Пучіні, «Сільська честь» П'єтро Масканьї, «Паяци» Руджеро Леонкавалло та інші. Він неодноразово брав участь у Стамбульському оперному фестивалі.

Для фестивалю в античному Ефесі до 2000-річчя виникнення християнства маестро підготував грандіозну постановку ораторії Ф. Мендельсона Paulus («Павло») з участю чотирьох хорів і подвійного складу оркестру.

З 2009 року Олександру Самоїле працює головним диригентом і музичним керівником Одеського Національного академічного театру опери і балету. 


Художник-постановник

Станіслав ЗАЙЦЕВ
Заслужений художник України

Випускник Одеського театрально-художнього училища імені М. Грекова та Ленінградського інституту театру, музики та кінематографії (нині – Санкт-Петербурзька державна академія театрального мистецтва).

Працював художником-постановником у Ленконцерті, головним художником Одеського ТЮГу, Одеського українського академічного музично-драматичного театру імені В. Василька.

Головний художник Одеського академічного театру музичної комедії імені М. Водяного.

Оформив більше 200 спектаклів у різних театрах Росії, України, Канади. 


Художник по костюмах
Злата ЦИРЦЕНС

Випускниця Кримського художнього училища імені М. Самокиша та Московської текстильної академії імені О. Косигіна.

Володарка призу глядацьких симпатій в номінації «Авангард» та призу «За найефективніший перфоменс на українській сцені» на міжнародному фестивалі «Модні сезони» в Харкові (2001, 2002).

Працювала на посаді художника з костюмів Кримського академічного російського драматичного театру імені М.Горького (1994 - 2001), міжнародного фестивалю «Артек збирає друзів» та «Кінофестивалю» (2002 - 2005). Автор проекту «Театр моди «Шок ательє».

Підготувала понад 7000 костюмів для театру, цирку, вар’єте, шоу-балетів та інших. 


Художник по костюмах 

Олена ЛЕСНІКОВА

Випускниця Одеського театральнохудожнього училища імені М. Грекова.

Як художник з костюмів оформила понад 60 спектаклів в Одеському академічному театрі музичної комедії імені М. Водяного, Одеському українському академічному музично-драматичному театрі імені В. Василька, інших театрах Росії та України.

Викладач Одеського театрально-художнього училища імені М. Грекова. 


ВИКОНАВЦІ:

Вибрана ("Весна священна") 

Марія ПОЛЮДОВА
Солістка балету Одеського Національного академічного театру опери та балету. Заслужена артистка Республіки Молдова
 

Лауреат Національної премії Республіки Молдова з літератури та мистецтва. Лауреат Міжнародного хореографічного конкурсу в Констанці (Румунія, 1994 рік), володарка III премії та призу глядацьких симпатій Всеросійського конкурсу ім. Агрипини Ваганової для учнів хореографічних училищ (Санкт-Петербург, 1995 рік), учасниця Відкритого конкурсу артистів балету «Арабеск» (Перм, Росія, 2002 рік).

Закінчила Молдавську академію музики, театру і мистецтва за спеціальністю «хореографія» в 2004 році.

З 1995 по 2009 роки працювала у Національному театрі опери та балету Республіки Молдова. Виконала провідні партії в усіх класичних балетах репертуару театру, а також номери з сучасною хореографією.

В Одеський Національний академічний театр опери та балету запрошена в 2009 році.

У репертуарі - партії Одетти-Оділії в балеті «Лебедине озеро» та принцеси Аврори в балеті «Спляча красуня» Петра Чайковського; Нікії в балеті «Баядерка» та Кітрі в балеті «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса; Жизелі в однойменному балеті Адольфа Адана; Кармен в «Кармен-сюїті» Жоржа Бізе – Родіона Щедріна; Вакханки в балеті «Вальпургієва ніч» Шарля Гуно; Дівчини в «Весні священній» Ігоря Стравінського, інші партії та номери.

Брала участь у постановках Юрія Григоровича («Лускунчик» Петра Чайковського, Москва, 1999 рік), Бориса Ейфмана («Реквієм» на музику Вольфганга Амадея Моцарта, Санкт-Петербург, 2009 рік), Раду Поклітару (Київ, 2001 – 2002 роки), Георгія Ковтуна («Лучаферул» Євгена Доги, Кишинів; «Весна священна» Ігоря Стравінського, Одеса, 2013 рік).

Викладала класичний танець у ряді міст США. Співпрацювала з московськими театрами «Имперский русский балет», «Русский национальный балет» і театром балету класичної хореографії La classique. Гастролювала у Великій Британії, Голландії, США, Італії, Іспанії, Франції, Китаї, Швеції, Норвегії, ОАЕ, Сербії та Чорногорії. 


Жар-птиця ("Жар-птиця") 

Катерина КАЛЬЧЕНКО
Солістка балету Одеського Національного академічного театру опери і балету

Лауреат IV міжнародного конкурсу балету ім. Сержа Лифаря, володарка Золотої медалі та звання лауреата ІІІ міжнародного конкурсу Юрія Григоровича «Молодий балет світу» (Сочі, 2010 рік).

У 2007 році закінчила Київське хореографічне училище, у 2009-му – Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова. Працювала в Київському Національному театрі опери і балету. У балетній трупі одеського Національного академічного театру опери і балету працює з 2009 року. У репертуарі балерини партії Змії (балет-фантазія «Айболить ХХІ» на музику Ніно Рота); Марго і Зареми в балеті-гала «Нурієв forever…»; Одетти-Одилії та Придворних фрейлін в балеті «Лебедине озеро», Феї бузку та Феї ніжності, pas de quatre Дорогоцінних каменів у балеті «Спляча красуня», Арабський танець в балеті «Лускунчик» Петра Чайковського; Марії та Феї повітря у «Таємниці Віденського лісу» на музику Густава Малера та Іоганна Штрауса; тріо Тіней в балеті «Баядерка», варіації в балеті «Пахіта», партія Повелительки дріад і варіації в балеті «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса; Жар-птиці в однойменному балеті Ігоря Стравінського та інші. 


Іван-Царевич ("Жар-птиця")

Сергій ДОЦЕНКО
Соліст балету Одеського Національного академічного театру опери і балету. Заслужений артист України 

Закінчив Одеську балетну школу, Київське державне хореографічне училище за спеціальністю «хореографія» у 1996 році. 2001 року закінчив Київський Національний університет культури та мистецтв, факультет сучасної хореографії.
У балетній трупі Одеського Національного академічного театру опери і балету працює з 1997 року.

У репертуарі танцівника партії Зігфрида та Злого генія, принца Дезіре, Лускунчика-принца (балети «Лебедине озеро», «Спляча красуня» та «Лускунчик» Петра Чайковського), Альберта (балет «Жізель» Адольфа Адана), Тореадора (балет «Кармен-сюїта» Жоржа Бізе – Родіона Щедріна), Руді (балет-гала «Нурієв forever…»), Степана (балет «Лілея» Костянтина Данькевича), Юнака (хореографічна сюїта «Шопеніана» на музику Фредеріка Шопена), Солора, Люсьєна та Еспади (балети «Баядерка», «Пахіта» та «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса), Кронпринца (балет «Таємниці Віденського лісу» на музику Густава Малера та Йоганна Штрауса), Івана-Царевича ( «Жар-птиця» Ігоря Стравінського) та ін.

Як балетмейстер здійснив постановку балету для дітей «Червона шапочка».

Гастролював у Франції, Італії, Іспанії, Греції, Швейцарії, Німеччині, США, Канаді та інших країнах світу. 


Юнак ("Весна священна")

Володимир СТАТНИЙ
Соліст балету Одеського Національного академічного театру опери та балету. Заслужений артист Республіки Молдова 

Лауреат Національної премії Республіки Молдова з літератури та мистецтва (2007 рік).

Закінчив Молдавську академію музики, театру та мистецтва за спеціальністю «хореографія» в 2004 році.

З 1997 по 2009 роки працював у Національному театрі опери та балету Республіки Молдова. В Одеський Національний академічний театр опери та балету запрошений в 2009 році.

Виконує партії принца Зігфріда в балеті «Лебедине озеро» Петра Чайковського; Хосе в «Кармен-сюїті» Жоржа Бізе – Родіона Щедріна; Люсьєна д'Ервільі в балеті «Пахіта», Солора в балеті «Баядерка» та Базиля в балеті «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса; Альберта в балеті «Жизель» Адольфа Адана; Юнака в «Весні священній» Ігоря Стравінського; інші партії та номери.

Брав участь у постановках Юрія Григоровича («Лускунчик» Петра Чайковського, Москва, 1999 рік), Бориса Ейфмана («Реквієм» на музику Вольфганга Амадея Моцарта, Санкт-Петербург, 2009 рік), Раду Поклітару (Київ, 2001 – 2002 роки), Георгія Ковтуна («Лучаферул» Євгена Доги, Кишинів; «Весна священна» Ігоря Стравінського, Одеса, 2013 роки рік).

Співпрацював з московськими театрами «Имперский русский балет», «Русский национальный балет» і театром балету класичної хореографії La classique. Гастролював у США, Китаї, Великобританії, країнах Скандинавії, Африки. 


Кощій Безсмертний ("Жар-птиця")

Павло ГРИЦЬ
Соліст балету Одеського Національного академічного театру опери та балету 

Закінчив Одеську державну балетну школу в 2004 році, потім Київський хореографічний коледж в 2009 році. В Одеському Національному академічному театрі опери та балету працює з 2008 року.

Виконує партії Шута в балеті «Лебедине озеро», Лускунчика-ляльки, Лускунчика-принца, Арапчонка та Російський танець у балеті «Лускунчик», Сірого вовка в балеті «Спляча красуня» Петра Чайковського; Пана в балеті «Вальпургієва ніч» Шарля Гуно; Іванка в балеті-фантазії «Айболить ХХІ» на музику Ніно Рота; Pas de deux в балеті «Жизель» Адольфа Адана; Pas de trois в балеті «Пахіта»; Барабанщика в балеті «Баядерка», Санчо Панси в балеті «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса; Троля в балеті «Таємниця Віденського лісу» на музику Густава Малера та Іоганна Штрауса; Кощія в балеті «Жар-птиця» Ігоря Стравінського; партії в балеті-гала «Нурієв forever...». 


Ідол ("Весна священна")

Дмитро БАРТОШ
Артист балету Одеського Національного академічного театру опери та балету 

Закінчив Тбіліське державне хореографічне училище ім. Вахтанга Чабукіані в 2003 році.

У 2003 році був прийнятий на роботу до Тбіліського національного академічного театру опери та балету, в 2008 році – в Харківський національний академічний театр опери та балету, в 2009 році – в Дніпропетровський державний академічний театр опери та балету, в 2011 році – в Одеський національний академічний театр опери та балету.

У репертуарі – pas de trois та Іспанський танець в балеті «Лебедине озеро», Російський танець в балеті «Лускунчик» Петра Чайковського; партії Гамаша та Еспади в балеті «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса; Раба в балеті «1001 ніч» Фікрета Амірова; Ідола в балеті «Весна священна» Ігоря Стравінського та інші. 


Кощій Безсмертний ("Жар-птиця")

Святослав КВАЧУК
Артист балету Одеського Національного академічного театру опери та балету 

Архів