ГоловнаНовиниНовини за Травень 2013Знайомство з учасниками фестивалю. День третій: «Алкід»

31 Трав.

Знайомство з учасниками фестивалю. День третій: «Алкід»

Диригент-постановник

Оксана Линів
Диригент Одеського Національного академічного театру опери та балету

Лауреат Першого Міжнародного конкурсу диригентів ім. Г. Малера в Бамберзі (2004), стипендіат Гете-
Iнституту, Німецької служби академічних обмінів, Dresdner Europa Stipendium, фонду Оскара та Віри Ріттер для молодих музикантів, спеціальної стипендії для жінок-диригентів від Берзької симфонічної академії та Форуму диригентів німецької музичної ради.

Випускниця факультету оперно-симфонічного диригування Львівської державної музичного академії ім. М. Лисенка та Вищої школи музики ім. К. М. фон Вебера (Дрезден).

Диригувала Баварським камерним оркестром, філармонічними оркестрами Бергу, Північного Рейну-Вестфалії, Бремену, Нюрнбергу, оперними оркестрами Бонну, Оснабрюку (Німеччина), Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької, Національної опери Естонії, симфонічними оркестрами Румунії та Японії.

З 2008 року працює в Одеському національному академічному театрі опери та балету. За період роботи у театрі здійснила оновлення опер «Богема» Дж. Пуччіні, «Паяци» Р. Леонкавалло, поставила балет «Таємниця віденського лісу» на музику Й. Штрауса та Г. Малера. 


Режисер-постановник

Сергій Зуєнко
Режисер-постановник і соліст опери Одеського Національного академічного театру опери та балету. Заслужений артист України 

Лауреат національного конкурсу камерних виконавців «Золота осінь» (1987), всесоюзного конкурсу оперних співаків імені Ф. Шаляпіна (1989).

Випускник Одеської державної консерваторії (нині – ОНМА) ім. А. Нежданової по класу В. Нещеретного. У 1991 році закінчив Державний інститут театрального мистецтва ім. А. Луначарського за фахом «режиссура музичного театра».

Виконав більше 30 оперних партій, зокрема: Шонара («Богема» Дж. Пуччіні); Єлецького, Онєгіна та Роберта («Пікова дама», «Євгеній Онєгін» та «Іоланта» П. Чайковського); Фігаро («Севільський цирульник» Дж. Россіні); Жоржа Жермона та Ріголетто («Травіата» та «Ріголетто» Дж. Верді) та інші.

Поставив опери «Севільський цирульник» та «Весільний вексель» Дж. Россіні, «Євгеній Онєгін» П. Чайковського, «Сільська честь» П. Масканьї, «Алеко» С. Рахманінова, «Білосніжка та сім гномів» Е. Колмановського, «Ріголетто», «Бал-маскарад» та «Трубадур» Дж. Верді, «Богема» Дж. Пуччіні, «Паяци» Р. Леонкавалло, «Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті. 


Художник з костюмів
Сергій ВАСИЛЬЄВ
Начальник пошивного цеху Одеського Національного академічного театру опери та балету


Алкід

Ірина БЕРЛІЗОВА
Солістка опери Одеського Національного академічного театру опери та балету. Заслужена артистка України
 

Лауреат міжнародного музичного конкурсу імені М. Лисенка, міжнародного конкурсу вокалістів ім. А. Дворжака.

Випускниця Одеської державної консерваторії (нині – ОНМА) ім. А. Нежданової. В трупі Одеського театру опери та балету працює з 1988 року.

В 1996-1997 роках записала альбоми на студії відомого французького менеджера і мецената Жеррара Сердю. В 1999 році виступала у Ватикані по запрошенню Папи Римського. З 2000-го по 2003 рік – солістка театру опери і балета Констанци (Румунія).

У її репертуарі: головні партії в операх «Ріголетто» і «Травіата» Дж. Верді; «Фауст» Ш.Гуно; «Кармен» Ж. Бізе; «Севільський цирульник» Дж. Россіні; «Таємний шлюб» Д. Чимарози, «Богема» Дж. Пуччіні та інші. 


Фронім

Владислав ГОРАЙ
Соліст опери Одеського Національного академічного театру опери та балету. Заслужений артист України

Лауреат премії національного конкурсу камерної музики у Хмельницькому, лауреат премії Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Антоніна Дворжака (Карлови Вари, Чехія). 

У 1988 році закінчив музично-педагогічний факультет Вінницького державного педагогічного інституту по класу «фортепіано, вокал, диригування». Того ж року вступив до Одеської консерваторії (нині – Національна музична академія) ім. Антоніни Нежданової в клас сольного співу народного артиста України, професора Микола Огренича. Пізніше у цьому ж вузі закінчив аспірантуру.

В оперній трупі Одеського Національного академічного театру опери і балету працює з 1993 року.
З 2000 по 2003-й роки працював у державному театрі опери і балету в Констанці (Румунія).

У репертуарі співака більше двадцяти оперних партій, зокрема Альмавіви (опера «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні), Едгара (опера «Лючія ді Ламмермур» Гаетано Доніцетті), Герцога та Альфреда (опери «Ріголетто» і «Травіата» Джузеппе Верді), Рудольфа (опера «Богема» Джакомо Пучіні), Володимира Ігоревича (опера «Князь Ігор» Олександра Бородіна) та інші.

Гастролював у багатьох містах Великобританії, брав участь у постановках опер «Ріголетто» та «Травіата» в лондонському Альберт-холі.

У 2003 – 2004 роках виступав у Іспанії, зокрема в мадридському Театрі Монументаль. Брав участь у міжнародних оперних проектах в Римі, Ліоні, Страсбурзі, Парижі, Амстердамі, Цюриху, Брюсселі, Лісабоні, Кишиневі, Москві, Алма-Аті та інших культурних центрах.

2007 року брав участь у гала-концерті фестивалю оперних співаків «Марія Бієшу запрошує» у Кишиневі. З 2005 року бере участь в концертах в Ізраїлі, в рамках проекту «Три тенори зі Святої Землі» гастролював у США, Канаді, Італії, Макао.

У 2008 році, в Ізраїлі, на сцені під відкритим небом виконував відомі оперні арії та неаполітанські пісні у супроводі Колумбійського симфонічного оркестру перед аудиторією в сорок тисяч глядачів. Виступав на телебаченні в Україні, Росії, Ізраїлі, Румунії, Молдові, Іспанії, США, Канаді. 


Едоніда

Альона КІСТЕНЬОВА
Солістка опери Одеського Національного академічного театру опери та балету 

Дипломант міжнародного конкурсу вокалістів імені А. Дворжака, ІІ Міжнародного музичного конкурсу імені М. Лисенка (2002), Х Міжнародного конкурсу вокалістів імені Дж. ді Стефано (2003).

Випускниця Одеської державної консерваторії (нині – ОНМА) ім. А. Нежданової (клас М. Огренича). В 2000 році запрошена у трупу Одеського театру опери та балету.

У її репертуарі: головні партії в операх «Ріголетто» та «Травіата» Дж. Верді; «Севільський цирульник» Дж. Россіні; «Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті; «Служниця-пані» Дж. Перголезі; Ліу («Турандот» Дж. Пуччіні); Мюзета («Богема» Дж. Пуччіні) та інші. 


Аретея

Анастасія ГОЛУБ
Солістка опери Одеського Національного академічного театру опери та балету 

Лауреат міжнародного конкурсу вокалістів імені П. Майбороди (1999), міжнародного конкурсу вокалістів імені І. Алчевського (2007).Випускниця Одеської державної консерваторії (нині – ОНМА) ім. А. Нежданової.

У її репертуарі: провідні партії в операх «Ріголетто», «Травіата», «Аїда» та «Трубадур» Дж. Верді; «Севільський цирульник» Дж. Россіні; Оксани («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського); Мюзети («Богема» Дж. Пуччіні) та інші.  


Хор «Оріана»
Художній керівник Галина Шпак

Хор був створений на базі Одеського обласного центру української культури.

Лауреат міжнародного фестивалю Ohrid choir Festival в Македонії (2010), Міжнародного фестивалю «Південна Пальміра» в Україні (2010-2012), ХХХ Міжнародного фестивалю-конкурсу духовної музики «Хайнувка-2011» в Польщі, L міжнародного конкурсу Seghizzi в Італії (2011), ХХII міжнародного конкурсу академічних хорів у Чехії (2012), Міжнародного хорового конкурсу імені Б. Бартока (2012). 

Архів